logo
31.10.2010 04:07
1
Dobrý den chtěl jsem se zeptat ohledně SMS soutěží.. na MFCR.cz jsem si našel tohle:

Soutěže, ankety a jiné
akce o ceny, které je možno provozovat a podléhají oznámení místně příslušnému finančnímu úřadu (tj. finančnímu úřadu příslušnému podle sídla provozovatele) jsou v zákoně definovány těmito kumulativními znaky:

1. provozovatel se zavazuje poskytnout účastníkům určeným slosováním nebo jiným náhodným výběrem nepeněžité výhry, které u jednoho provozovatele v jednom kalendářním roce nepřesáhnou částku 200 000 Kč a hodnota jednotlivé výhry nepřesáhne 20 000 Kč.
2. podmínkou účasti je zakoupení určitého zboží, služby nebo jiného produktu a doložení tohoto nákupu provozovateli nebo uzavření smluvního vztahu s poskytovatelem zboží, služby nebo jiného produktu nebo účast na propagační či reklamní akci poskytovatele anebo provozovatele, a to i nepřímo prostřednictví jiné (další) osoby.

Pokud konkrétní soutěž, anketa nebo akce o ceny nenaplňuje oba uvedené znaky, např. chybí náhodný výběr výherce, nepodléhá režimu zákona.[/COLOR]

To znamená že pokud to nahlásím uřadum a udělám si živnostensky list na tuto živnost, tak je to LEGALNÍ? děkuji

Co se právě děje na Webtrhu?

31.10.2010 09:59
2
Ano, jen nesmíte zapomenout že "výhry" musí být nepeněžité, že jich u Vás nesmí být víc než za 200 tis. za rok, každá jednotlivá musí být do 20 tis. a musíte je Vy zdanit srážkovou daní. Doporučuji předat výherci krátké potvrzení o této skutečnosti.

Hezký den
31.10.2010 11:59
3
A když každá cena musí být do 20 000 tak to znamená že ta cena musí mě stát do 20 000 (třeba kdybych jí kupoval za velkoobchodní cenu) nebo za tu kterou bych to napízel? díky