Zařídím nejvýhodnější hypotéku/ půjčku / pojištění
Zobrazují se odpovědi 1 až 8 z 8

Forpsi a souhlasy s pravidly Cznicu

 1. Můžete mi prosím někdo osvětlit, proč někteří registrátoři vyžadují souhlas s pravidly CZnicu a někteří ne? A když už to např. Forpsi vyžaduje, proč nejsou schopni k tomu zajitit odpovídající podporu. Tak aby se nemohlo stát, že když člověk potřebuje potvrdit v 16:10 ve všední den papírovou formu souhlasu, tak tam nikdo není schopný ani ochotný s tím nic dělat! Takhle si teda kvalitní služby nepředstavuji. Máte někdo podobnou zkušenost, je možnost doménu u forpsi nějakým zázrakem prodloužit i bez potvrzení? Je možnost někde vygenerovat nový souhlas bez toho aniž bych se musel doprošovat zaměstnanců technické podpory Forpsi? Díky za odpovědi. Tímto doporučuji se firmě forpsi vyhnout dalekým obloukem, hned první zádrhel a jaký z toho vznikl problém!

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. každý registrátor má s CZ.NIC smlouvu, kde mají toto jako povinnost, někteří to mají nenápadně ukryté v podmínkách při registaci účtu, jiní s tím otravují třeba při každé registraci/prodloužení

  z tvého dotazu není jasné co potřebuješ, to potrvzení se dělá elektronicky pouze kliknutím na souhlasit, papírově chce forpsi souhlas pouze při změně majitele domény, dle mého v tom máš nějaký zmatek, nicméně proč nepřejít s pár kliknutím k jinému lepšímu, levnějšímu registrátorovi ?

  jinak vše potřebné nalezneš zde http://www.nic.cz/whois/publicrequest/

 4. Problém nastal při prodlužování domény, pokud není funkční kontaktní email, tak nemáš jinou možnost, než to řešit přes papírový souhlas. A jelikož, jsem to nechal s klidným svědomím na poslední chvíli, s doměním, že potvrdit papírový souhlas je otázka jednoho kliku, který zvládne cvičená opice na technické podpoře (přecenil jsem pracovníky a jejich možnosti u Forpsi), tak to dopadlo odpojením domény až do středečního rána. Právě Forpsi je prototyp otravovače se souhlasy. Jelikož email u domény není funkční tak přesun nebude otázkou pár kliků. Vzhledem k tomu, že těch domén jsem tam nedopatřením registroval necelých 150, tak se s přesunem budu štvát asi celou středu. Nicméně díky za radu.

 5. njn, nekteri jsou bohuzel furt sto let za opicema

 6. A jak tohle řešíte u vás Gransy? Pár domén tam mám taky a nikde jsem se s žádným pitomým souhlasem nesetkal.

  ---------- Příspěvek doplněn 27.09.2010 v 18:21 ----------

  Ještě bych k celému incidentu rád dodal, že problém vznikl v tom, kdy mi paní z forpsi napsala, že na souhlasu chybí razítko a odkráčela domů. Přitom razítka podnikatelů a jiných neúředních osob nemají z právního hlediska žádný speciální význam. Razítko nemá platnost podpisu, podnikatel není povinen razítko mít a používat a otisk razítka nemá explicitně žádnou právní váhu. Občanský ani obchodní zákoník se o razítku vůbec nezmiňují. Když mi poté pán, co nejspíš ještě dopoledne nabízel po telefonu keramické nože, oznámil, že jsou všichni pryč a že s tím nemůže nic dělat, otevírala se mi kudla v kapse.

 7. Na Forpsi jsem nechal papírový souhlas i jen faxovat, takže se mi nezdá, že by tam muselo být nějaké razítko. Ostatně správně díš, že razítka nejsou povinná.

  Gransy to má skvěle, protože s tím neotravuje.

  Wedos tuším taky otravuje, společně s jeho rozhraním mě tento fakt zatím odradil.

 8. My to mame ve VOP uvedeny :)

 9. s pravidly souhlasis i u .com domen, ale to neznamena, ze kvuli tomu musis pul hodiny (nebo vic) cekat na registraci domeny

Hostujeme u Server powered by TELE3