Vlastní e-shop od Shoptetu a ZDARMA? Prosím, tady je
Zobrazují se odpovědi 1 až 15 z 15

Prodej na Ebay

  1. Zdravím prolezl jsem to tady ale nenasel sem nic kde by se nekdo zminoval o prodeji na Ebayi, pouze tam vsichni nakupuji.

    Jak by to bylo v pripade ze budu prodavat po evrope zbozi?
    Bude se to nejak lisit od prodeje na Aukru ? Krom toho ze faktury budu vystavovat pravdepodobne v anglictine..

    Nebo je to cely nejak silene komplikovane prodavat do zahranici pres eBay?

    Díky

  2. Co se právě děje na Webtrhu?
  3. No tak lidicky, to je muj dotaz tak spatnej, nebo nikdo nic nevi jak to je?

  4. domain Hodnocení: 98 (100%) domain is a jewel in the rough domain is a jewel in the rough domain is a jewel in the rough
    3
    muzes tam prodavat jako soukroma osoba nebo na zivnost

    co je tam nepochopitelne?

  5. Citace Původně odeslal domain Zobrazit příspěvek
    muzes tam prodavat jako soukroma osoba nebo na zivnost

    co je tam nepochopitelne?
    Jen to zda je k tomu potreba neco spesl kdyz se jedna o obchodovani se zahranicim.

  6. domain Hodnocení: 98 (100%) domain is a jewel in the rough domain is a jewel in the rough domain is a jewel in the rough
    5
    v aukru je zakaz vstupu pro lidi ze zahranici?

  7. VratiS Hodnocení: 12 (100%) VratiS je zatím velká neznámá
    6
    To Markusss: Záleží hodně na tom, zda jsi plátce DPH, nebo neplátce DPH jakou formou účtuješ. V případě, že nejsi plátce DPH a vedeš jen daňovou evidenci, není moc co řešit. Stačí evidovat základní doklady o prodeji a platbách. Jako doklad by měl stačit prodejní email eBay "Invoice email" a po platbě na tvůj účet evidence plateb z účtu. Pokud jsi plátce DPH, raději se obrať na svou účetní, přináší to pár možných komplikací.

    Zda je nutná fakturace v angličtině, to nevím, myslím, že nikoli. Znám podniky, do kterých chodí faktury např. v severských jazycích a účetní dolují základní údaje:) Mně osobně z každé země chodí faktury v rodném jazyce prodejce.

  8. Ale moment, jak už jsem zde jednou zjišťoval, když prodáš zboží do zahraničí jako neplátce DPH, stáváš se automaticky plátcem. Nebo je v tom nějaký rozdíl, když to prodáváš přes eBay?

  9. VratiS Hodnocení: 12 (100%) VratiS je zatím velká neznámá
    8
    http://www.jakpodnikat.cz/platce-dph...ce-povinna.php
    Obvykle se ptátcem stáváš při prodeji / nákupu a překročením urč. limitu. Plus další kritéria - viz odkaz. Při dodání zboží do EU je pro přihlášení k plátcovství v dané zemi také urč. hranice v eurech. Rozdíl, když prodáváš přes eBay, není.

  10. Takze mohu normalne prodavat do zahranici jako neplatce DPH az do doby kdy neprekrocim nejakych 300 000,- obrat v zemich EU a 1 000 000,- v ostatnich zemich.
    Takze zadne extra povoleni nebo neco takoveho nepotrebuju oproti prodavani tady u nas v CR.
    Jen si musim davat pozor na limit kdy se stavam platcem dph ? ( pokud se jim nechci stat).

  11. Podle § 94, odst. 11 se stává automaticky plátcem DPH dnem poskytnutí služby (a to bez ohledu na nějaké limity):

    Osoba povinná k dani se sídlem nebo místem podnikání v tuzemsku, která poskytuje služby s místem plnění v jiném členském státě podle §9 odst. 1, se stává plátcem dnem poskytnutí těchto služeb, pokud povinnost přiznat a zaplatit daň vzniká příjemci služby.

  12. Citace Původně odeslal Tathata Zobrazit příspěvek
    Podle § 94, odst. 11 se stává automaticky plátcem DPH dnem poskytnutí služby (a to bez ohledu na nějaké limity):
    prodej zboží na ebay není poskytnutí služby...

  13. No mě se jedná hlavně o prodej software a aplikací a bylo mi řečeno daň. odborníkem, že bych se stal automaticky plátcem DPH.

    Řeší to prý par. 9, odst.2,par.24,par.32,33 a par 72 a par.91odst.11 zákona o DPH

    Dokáže tedy někdo jednoznačně říci jak to je?

  14. VratiS Hodnocení: 12 (100%) VratiS je zatím velká neznámá
    13
    Citace Původně odeslal Tathata Zobrazit příspěvek
    No mě se jedná hlavně o prodej software a aplikací a bylo mi řečeno daň. odborníkem, že bych se stal automaticky plátcem DPH.

    Řeší to prý par. 9, odst.2,par.24,par.32,33 a par 72 a par.91odst.11 zákona o DPH

    Dokáže tedy někdo jednoznačně říci jak to je?
    Pokud ti to řekl daňový odborník, tak není důvod se ptát zde laiků. Zde jsou podávány (obvykle) odpovědi na úrovni podnikatelů se zkušenostmi ve své oblasti či se znalostmi pochycenými od své účetní. Myslím, že řešení konkrétních případů není v možnostech žádného z nás, pochybuji, že zde chodí odborné účetní a daňové poradkyně a odpoví. Pro kvalitní odpověď zkus fórum jakpodnikat, nebo ti doporučuji vyhledat kvalitní daňovou poradkyni (daňové poradkyně jsou zpravidla na vyšší úrovni než účetní, více ale stojí :)). Ještě lepší možností je písemně kontaktovat krajský finanční úřad a počkat si na odpověď. Když to máš schváleno FÚ, není co řešit.

  15. Yardos Hodnocení: 52 (100%) Yardos is a jewel in the rough Yardos is a jewel in the rough Yardos is a jewel in the rough
    14
    Citace Původně odeslal Tathata Zobrazit příspěvek
    No mě se jedná hlavně o prodej software a aplikací a bylo mi řečeno daň. odborníkem, že bych se stal automaticky plátcem DPH.

    Řeší to prý par. 9, odst.2,par.24,par.32,33 a par 72 a par.91odst.11 zákona o DPH

    Dokáže tedy někdo jednoznačně říci jak to je?
    Na jednoznačnou odpověď musíš položit jednoznačnou otázku.

    Záleží na tom, jestli budeš prodávat "krabicový" software, třeba MS Office, Norton AV apod. (to pak opravdu jde o zboží a jsou tam ty limity týkající se zboží), anebo jestli budeš poskytovat právo k užití software u kterého jsi majitelem autorských práv, třeba proto, že jsi ho sám napsal (to pak jde o službu a platí to co ti řekl daňový poradce).

    Jinak má VratiS samozřejmě pravdu, ptát se na webtrhu na daňové speciality má stejný efekt jako chtít po daňovém poradci aby nakódoval PSD šablonu ;)

    ---------- Post added 20.5.2010 at 1:02 ----------

    Citace Původně odeslal VratiS Zobrazit příspěvek
    ... pochybuji, že zde chodí odborné účetní a daňové poradkyně a odpoví.
    ... i když ... občas sem někdo zabrousí ...

  16. Chapu-li to spravne , tak pokud jsem OSVC jako neplatce DHP a importuji zbozi z ciny, muzu ho smele prodavat do zahranici ( eBay) pokud neprekrocim limit? Kdyz tedy budu prodavat posilat po evrope tak nesmim prekrocit obrat 300 tisic rocne abych se nestal platcem DPH coz nechci.. ?

    Díky moc za odpoved

Hostujeme u Server powered by TELE3