Kódování layoutu ticketovacího systému
Zobrazují se odpovědi 1 až 19 z 19

Ignum kritizuje online převod domény .CZ, obhajuje notářská ověření - a lže

 1. Svět hostingu, magazín provozovaný Ignum, píše v článku Jak změnit držitele domény:

  U některých registrátorů se můžete setkat s tím, že jim stačí souhlas stávajícího držitele domény v podobě pouhého kliknutí na odkaz v zaslaném autorizačním e-mailu. Jde sice o jednoduché a elegantní řešení, nicméně po právní stránce je přinejmenším sporné a je pouze otázkou času, kdy tímto způsobem někdo přijde o svou doménu a bude se domáhat spravedlnosti.
  Neznám registrátora, který by umožňoval převod domény .CZ jen kliknutím na odkaz v e-mailu. Všechny zobrazí nejdřív, jaké změny má příjemce e-mailu potvrdit.

  Převážná většina registrátorů proto požaduje mnohem důkladnější doklad o tom, že držitel domény souhlasí s jejím převodem na někoho jiného.
  Pokud chce někdo ochránit doménu před zlovolným online převodem, může tak učinit přímo u NICu blokací změn.

  Z mého pohledu článek obhajuje zdlouhavou a drahou metodu převodu. Možná proto, že online převod Ignum pořád neumí.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Jo, vratime se do doby, kdy domena stala 1600 Kc a prevod musel potvrzovat notar, fuj!

 4. Je fakt, že hacknout email a následně si poslat přes email udaje k doméně nebo hostingu není nic těžkýho. Už se mi snažili prodat kradenej web a doménu a majitel o to přišel přesně takhle. Já osobně ale vítám celou jednoduchost převodu, vracet se k prodeji přes notáře by jistě obchody strašně zbrzdilo. Hlavně když pracuju v zahraničí je pro mě vše snadné a já dokážu bejt v zahraničí třebas 2 měsíce. Ignum to podle mě chce zavést jen proto, že lidé od ignum odcházejí (jsem jeden z nich), čím více komplikované by to bylo tím snadněji by si ignum udržoval zákazníky.

 5. No ja to vidim obracene, u svych par domen ktery si myslim ze jsou hodne dulezity jsem si blokaci u NIC.cz zaridil. Kdo vi jestli to kdysi nezavedli i kvuli mym vytkam. Vetsinu svych domen mam u ignum a to ze se tam nedaji domeny prevadet jen tak me vyhovuje.

  Docela se divim ze v jeste nebyl publikovat zadny clanek o nejakem pokusu /uspesnem nebo i neuspesnem/ prodeje kradene domeny. Kdo vi jak by to soudy resily, bylo by to jiste slozite. Zlodej by domenu uz davno prodal a kupujici by uz byl tezko zpochybnitelny samozrejme pravo puvodniho drzitele taky:)

 6. Jedina ochrana je pouze a jen blokace NICem a nenechat si hacknout email ... overovani emailem je porad bezpecnejsi nez jak funguji zmeny u nekterych zahranicnich CZ registratoru, kde proste k autorizaci nedochazi vubec ... sice clovek ma uzavrenou smlouvu ale i tak ...
  Naposledy upravil gransy : 23.03.2010 v 18:35

 7. no myslim, že nejlepší by bylo kdyby NIC zřídil také možnost blokovat doménu přes sms a také takto zamknuté domény možno odblokovat, jelikož to už je malá pravděpodobnost, že Vám někdo ukradne telefon a zároveň zjistí heslo k emailu, pokud nebude uložen v tom telefonu

 8. Btw. jakym zpusobem jde domena bloknout?

 9. zajimave ze .com, .de, .eu nemaji ceske problemy


 10. Jáááj, ale vám ticho závidím za CZNIC. To u nás je to ako v Mongolsku :) U nás sa musí k notárovi ešte skorej, ako si chcete zaregistrovať prvú doménu. Firmám a živnostníkom "stačí" výpis z príslušného registra. Zmenili ste registrátora? Tentokrát to zvládnete aj bez notára, stačí vytlačiť a poštou poslať. Samozrejme pre istotu radšej 2x, pretože treba toho registrátora potom pridať aj ako jedného zo 4 možných, ktorých si vyberiete, inak si u neho ďalšiu doménu nezaregistrujete. Že online API? Načo, veď manuálnou správou domén ušetríte za programátora, zvládne to totižto každý! Dôkazom, že náš systém je najlepší svedčí aj to, že ho asi používa také množstvo ľudí, až to servery nezvládaju a sem tam padajú, prípadne si počkáte, to je taká naša každodenná obedová špička. Ale v noci to ide dobre :) Systém je dokonca tak premakaný, že vám na dotaz o dostupnosti domény vráti cudziu doménu (zvyšuje tým povedomie o doménach na Lovensku). To, že je náš systém skvele navrhnutý, dokazuje aj to, že od roku 2004 v ňom nemusela byť prevedená ani jediná zmena. A ceny máme super! Za vyššiu kvalitu si kľudne priplatíme aj trojnásobok ;)

  Sorry, za mierny OT, ale nemohol som si to prirovnanie odpustiť, veď ste na tom skvele :)

 11. Citace Původně odeslal bruce Zobrazit příspěvek
  Jáááj, ale vám ticho závidím za CZNIC. To u nás je to ako v Mongolsku :) U nás sa musí k notárovi ešte skorej, ako si chcete zaregistrovať prvú doménu. Firmám a živnostníkom "stačí" výpis z príslušného registra. Zmenili ste registrátora? Tentokrát to zvládnete aj bez notára, stačí vytlačiť a poštou poslať. Samozrejme pre istotu radšej 2x, pretože treba toho registrátora potom pridať aj ako jedného zo 4 možných, ktorých si vyberiete, inak si u neho ďalšiu doménu nezaregistrujete. Že online API? Načo, veď manuálnou správou domén ušetríte za programátora, zvládne to totižto každý! Dôkazom, že náš systém je najlepší svedčí aj to, že ho asi používa také množstvo ľudí, až to servery nezvládaju a sem tam padajú, prípadne si počkáte, to je taká naša každodenná obedová špička. Ale v noci to ide dobre :) Systém je dokonca tak premakaný, že vám na dotaz o dostupnosti domény vráti cudziu doménu (zvyšuje tým povedomie o doménach na Lovensku). To, že je náš systém skvele navrhnutý, dokazuje aj to, že od roku 2004 v ňom nemusela byť prevedená ani jediná zmena. A ceny máme super! Za vyššiu kvalitu si kľudne priplatíme aj trojnásobok ;)

  Sorry, za mierny OT, ale nemohol som si to prirovnanie odpustiť, veď ste na tom skvele :)
  Nam mozu len zavidiet :D

 12. Proto jsem si vybral Active24, kde se v pohodě převádí domény online. Je to lepší, než notářsky nesmyslně ověření. Je to na prd, a zabere to spoustu času a peněz. Ignum ať jde do háje, spláchnout do záchodu :)

 13. Jo jo. S tím notářským ověřením ať jdou doháje. Chtělo by to sem napsat, kteří registrátoři ještě stále umožňují převod pouze s kódem pro transfer, jo a hlavně taky, aby nebyla nutnost zvolit si nějaký hosting apod. Prostě jen převést doménu pomocí hesla pro transfer. Já zatím vím jen o Aktive24.cz, Kvapem.cz ...


 14. Jsem autorem toho článku Jak změnit držitele domény a rozhodně NELŽU ani NEOBHAJUJI metodu úředně ověřeného podpisu. Každý máte samozřejmě právo na svůj názor, ale doporučuji přečíst si Pravidla registrace doménových jmen v ccTLD .cz, kde například v článku 8.2 říká CZ.NIC toto:
  Za autentizaci, autorizaci a validitu pokynu k provedení změny odpovídá vůči sdružení CZ.NIC Registrátor, který o provedení změny požádal.

  A následně stanoví článek 8.4 toto:
  U Kontaktu, který je právnickou osobou, může ..... činit úkony osoba (či osoby) oprávněná jednat za právnickou osobu. V takovém případě lze použít pro autentizaci pouze úředně ověřený podpis. K úředně ověřenému podpisu musí být dále přiložen originál nebo ověřená kopie výpisu z obchodního rejstříku (ne starší 3 měsíců) nebo výpis z jiné obdobné evidence... a tak dále.

  Těším se na diskuzi o dalších článcích publikovaných v našem webovém magazínu Svět hostingu!
  Naposledy upravil Lubor K : 29.03.2010 v 11:22

 15. Citace Původně odeslal Lubor K Zobrazit příspěvek
  Každý máte samozřejmě právo na svůj názor, ale doporučuji přečíst si Pravidla registrace doménových jmen v ccTLD .cz, kde například v článku 8.2 říká CZ.NIC toto:
  Za autentizaci, autorizaci a validitu pokynu k provedení změny odpovídá vůči sdružení CZ.NIC Registrátor, který o provedení změny požádal.

  A následně stanoví článek 8.4 toto:
  U Kontaktu, který je právnickou osobou, může činit úkony osoba (či osoby) oprávněná jednat za právnickou osobu. V takovém případě lze použít pro autentizaci pouze úředně ověřený podpis. K úředně ověřenému podpisu musí být dále přiložen originál nebo ověřená kopie výpisu z obchodního rejstříku (ne starší 3 měsíců) nebo výpis z jiné obdobné evidence... a tak dále.
  Bylo by fajn citovat aktuální verzi pravidel a daný článek neupravovat. Článek 8.4 pak zní takto (doslovně přejato z výše uvedených pravidel CZ.NIC):

  U Kontaktu, který je právnickou osobou, může mimo osoby uvedené v záznamu o Kontaktu činit úkony též osoba (či osoby) oprávněná jednat za právnickou osobu. V takovém případě lze použít pro autentizaci pouze úředně ověřený podpis. K úředně ověřenému podpisu musí být dále přiložen originál nebo ověřená kopie výpisu z obchodního rejstříku (ne starší 3 měsíců) nebo výpis z jiné obdobné Pravidla registrace doménových jmen v ccTLD .cz Strana 4 (celkem 9)
  evidence. Název právnické osoby na úředním výpisu musí přesně odpovídat názvu právnické osoby uvedené v Kontaktu v položce určené k označení společnosti nebo organizace; potvrzující osoba (osoby) musí splňovat pravidlo jednání za právnickou osobu dle úředního výpisu. Je-li oprávněná osoba zastoupena, musí být k potvrzení doložena i plná moc s úředně ověřeným podpisem.
  Já si tento článek vykládám tak, že hovoří o případě, kdy za právnickou osobu činí úkony JINÁ osoba, než která je uvedena u kontaktu. Tj. např právnická osoba má dva jednatele, jeden jednatel je uveden v kontaktu, v názvu firmy je název právnické osoby. Tento článek ošetřuje stav, aby mohl jednat i druhý jednatel, případně nový jednatel, atd. Tomu by napovídalo i to, že tento článek ošetřuje POUZE právnické osoby, kde by potom byly ty fyzické osoby?

 16. Citace Původně odeslal Ivoo Zobrazit příspěvek
  Chtělo by to sem napsat, kteří registrátoři ještě stále umožňují převod pouze s kódem pro transfer, jo a hlavně taky, aby nebyla nutnost zvolit si nějaký hosting apod. Prostě jen převést doménu pomocí hesla pro transfer. Já zatím vím jen o Aktive24.cz, Kvapem.cz ...
  Převod domény s kódem pro transfer a změna držitele domény jsou dvě odlišné věci. Převod domény s kódem pro transfer (tj. mění se jen registrátor domény) umožňují snad všichni registrátoři (resp. nevím o žádném, který by to neumožňoval - byl by sám proti sobě).

  Online změna držitele domény je pak věc jiná a umožňují ji jen někteří registrátoři.

 17. 1) zmeny pres notare se daji taky podvest. Snad zadny registrator neoveruje pravost overeni u notare.
  2) podvod zle udelat nadherne na vsem
  3) predstavte si situaci ze prodavate firmu a musite prepsat 184 domen u notare.
  4) pro nektere lidi je prepis domeny duvod proc jdou od ignum k active24 a nebo subreg
  5) cilovy zakaznik nepochopi proc musi jeste platit za notare..

 18. jednou jsem podaval zadost o nejakou zmenu na ochod. rejstriku (rozhoduje o tom mestsky soud, jestli muzu zmenit adresu)
  a tam mi rekli, ze muj podpis musi byt overeny notarem, i kdyz to podavam osobne
  od te doby kdyz jedu do zahranici, tak se mnou jede jeden notar, aby mohl na hranici nebo na letisti overit platnost mych dokladu

Hostujeme u Server powered by TELE3