21.10.2021 08:35
1
Dobrý den,

u svého poskytovatele mail. služeb jsem narazil na toto https://www.emailkampane.cz/cs/podpo...nout-vase-roi/. Netušíte, jaký to má skutečný dopad na doručitelnost a jak je to řešené jinde? Zajímá mě zejména, zda to bude mít faktický vliv na výkon, zda s tím máte někdo zkušenost?

Díky, M.
21.10.2021 08:41
2
Doručitelnost to v některých případech může opravdu zvýšit. Není žádná novinka, že některé citlivější spam filtry tohle podchytí a jako podezřelou poštu prostě odhodí (hlavně pokud nevyužíváš nějakou ověřenou mailovou doménu). Další výhodou je ta důvěryhodnost i po otevření mailu. Často mi přijde e-mail, který vypadá divně (asi nemělo marketingový oddělení svůj den) a mám podezření, že je to nějaký spam nebo podvrh, ale pak si jdu prostě ověřit doménu, ze které to chodí a když vidím, že se shoduje s odesílatelem, tak to působí hned trochu jinak. Samozřejmě to beru jako pohled běžného zákazníka.
21.10.2021 08:42
3
"jdu si ověřit doménu" - to není pohled běžného zákazníka :-)
21.10.2021 08:46
4
Původně odeslal beraniste
"jdu si ověřit doménu" - to není pohled běžného zákazníka :-)
Nemyslím lustraci přes CZNIC atd, ale hned v tom mailu vidíš doménu odesílatele (záleží na poštovním klientovi). O té mluvím. Ta je viditelná na první pohled.
21.10.2021 09:02
5
termín "doménový soulad" slyším poprvé, to je nějaké novátorství. Vliv titěrný, těžko reálně měřitelný i na SpamAssassin, u velkých poskytovatelé je vliv ve hvězdách. U SpamAssassinu tahle kontrola probíhá na doméně 2. úrovně, jejich příklad s doménami click.smart-forms.cz a smart-forms.cz je tedy chybný, penalizaci u SpamAssassinu nedostane.

Daleko důležitější je si pohlídat svatou trojku, SPF,DMARC,DKIM, mít správné DNS záznamy pro všechny envelop adresy v hlavičkách emailů (from, return-path atd.). Důležité je, že odesílací doménu mám pod kontrolou, neposílám z ní spam a ideálně, když je jiná něž moje firemní doména, abych si špatnou rozesílkou nezablokoval běžné emaily. Z pohledu toho "doménového souladu" není problém když posílám hromadné emaily z např. kampan.mojefirma.cz a return email mám na kampane@mojefirma.cz.
21.10.2021 09:25
6
Jak píše Tomáš, důležitější je nastavení SPF, DMARC a DKIM a dále správně vyplněné hlavičky emailů.
Taky každý newsletter posílám z jiné subdomény a returt email mám vždy na info@
Mám openrate vysoko přes 40% a nestalo se mi, že by mi to někdy vlítlo do spamu/do hromadných. Taky je potřeba zvolit dávkování, aby ti to nevlítlo najednou do tisíce schránek najednou.

Podle mě "doménový soulad" je jen další marketingový tah na lidi, kteří tomu nerozumí.
21.10.2021 09:40
7
A jak to myslíte to že každý email je z jiné subdomény? Jak to děláte? Myslíte, že tohle má na doručení pozitivní vliv?
21.10.2021 09:47
8
tak, můžeš si "generovat" subdomény typu 9aecd112.kampan.mojefirma.cz, tím zajistíš, že se nebudou navzájem ovlivňovat a u některých českých poskytovatelů dokonce lehce obejdeš jejích ratelimity, ale zase pro takové domény nemáš žádnou historii (ani tu pozitivní), takže to může být i ke škodě (např. u Office365 nebo googlu). Běžnější je mít několik rozesílacích domén stále a ty používat podle typu emailu.

Doba, kdy jsme masivně řešili každou drobnost v emailu ale tak nějak postupně upadá, i banky dnes přešli ve velkém na notifikace v aplikacích, informace o událostech se pohybují po sociálních sítích a přežívá pár newsletterů.