logo
25.11.2020 13:52
1
Maily hostujeme u VShostingu na jejich CloudMailu. Prodáváme do vícero zemí, takže máme zákaznické podpory také ve více jazycích. Jednou z těch zemí je Polsko a hodně lidí v Polsku má email u wp.pl (něco jako seznam.cz).

Nově se zákazníkům začaly vracet emaily, které nám zasílají, protože wp.pl se dostal na nějaký globální SPAM list, který používám VShosting, jak mi sdělila podpora VShostingu. Ptal jsem se jich na možnost, zda by nám mohli SPAM filtr vypnout a odpověděli mi, že nemůžou, což mi dost vadí, protože ač je jejich SPAM filtr většinou přínosný, tak nechápu proč by nám měli filtrovat co nám doručí a co ne.

Hledal jsem zda existuje mail hosting, kde by šel SPAM filtr vypnout, ale neúspěšně (většinou se nabízí články, jak odeslat email, aby neskončil na SPAM filtru). Nemáte tip zda takový mail hosting existuje? Nechceme si instalovat mail server na vlastní server a sami se stara o jeho údržbu.

Díky.

Co se právě děje na Webtrhu?

25.11.2020 14:21
2
Zeptej se poskytovatele služby a nebo si pořiď vlastní mail stroj / VPSku
25.11.2020 14:28
3
Přesně tak, na odesílání vlastní VPS a hlavně zabezpečený, aby také neskončil na BL :)
25.11.2020 15:01
4
spam filter chceš, těch zpráv, které zablokuje může být opravdu enormní množství. Hledej ale ten, kde můžeš mít pravidla pod kontrolou, což nabízí snad kdokoliv, kdo poskytuje správu emailů na zakázku.

A co jít na příjem do něčeho jako Office365/gmail? Jsou firmy, které to u nás na klíč spravují, máš to pod kontrolou vč. spamu, webové UI je použitelné. Při ceně pár eur na schránku to není taková díra do rozpočtu. Případně oslov několik hostingů, třeba někdo nabídne zajímavé individuální řešení.

HonzaIT, tady ale nemluví o odesílání, ale přijímání.

Sdílený hosting má většinou společnou infrastrukturu vč. globálních pravidel, tím je schopný nabízet nízkou cenu. Emaily bez filtrování dneska v podatatě nefungují a hlavně mohou znamenat podstatné bezpečnostní riziko, které tě může stát řádově víc něz o kolik objednávek teď přicházíš.
25.11.2020 16:23
5
Pak je jasné, že nějaké rozumné placené služby budou ideální (MS, Google apod.).
25.11.2020 16:49
6
Co třeba https://www.mydreams.cz/cz/webhostin...l-hosting.html ? :-)
25.11.2020 17:43
7
Nejjistesi reseni je vlasni mail server - tam to pak budete mit ted i v budoucnu pod kontrolou.
Kdyz by jsto to tak chtel, tak ze me ozvete.
25.11.2020 17:57
8
Na obyc hostingu taky je normalni spam filter, kazdopadne v administraci muzu dat libovolnou domenu na WhiteList.

To u tebe nelze?
26.11.2020 00:19
9
Do vlastního mail serveru bych nešel. Nevyplatí se cenově/časově s tím, co vše se musí řešit. Google nebo MS má dobré řešení z hlediska toho, že firmy je většinou nedávají úmyslně na blacklist. Google je více user friendly. U MS to bude muset nastavovat profík, protože to ještě nemají ideální (pořád je to exchange, jen na webu), takže tam to chce zjistit možnost managementu od nich a navíc teď pořád něco předělávají.
26.11.2020 11:45
10
Původně odeslal Karel Skočdopole
Google nebo MS má dobré řešení ...
Gmail je fajn, ale mit maily MS nebo udelena ne jejich reseni - tak to nebrat. To uz je lepsi bezny hosting.
26.11.2020 12:21
11
Původně odeslal josef.jebavy
Gmail je fajn, ale mit maily MS nebo udelena ne jejich reseni - tak to nebrat. To uz je lepsi bezny hosting.
proč? Jaké pro to vidíš důvody pro malé weby? MS mail znám a používám, proto se ptám.
26.11.2020 12:30
12
Původně odeslal TomášX
proč? Jaké pro to vidíš důvody pro malé weby? MS mail znám a používám, proto se ptám.
Mit vlastni mail server na MS technologiich je naprd, protoze to nesplnuje moderni pozadavky. Kdyz uz je to nutna volba kvuli vendor-lock technologiim, tak pred to schopnejsi admini davaji stejne linux .
Nebo ty instalace casto maji nedbale nastavene - z cehoz plynou zase problemy.

MS jako mail cloud/hosting , zase typicky rad zahazuje postu. A to i kdyz ma ta posta vsechny znamky plne regurerni posty.
26.11.2020 12:41
13
Děkuji. Jo, vlastní exchange je dobrodružství, 15 let jsem ho provozoval pro sebe a pár firem. Po změně cenové politiky jsem to zrušil a dnes už to je přežitek, MS od toho dává ruce pryč.

No, u MS u office365 mám veškerou i tu zahozenou poštu pod plnou kontrolou, mohu sledovat, zpětně whitelistovat, routovat podle závažnosti pochybení (odchytím i ty s nevalidním dkimem). Linux admin samozřejmě nikdy nebude jásat nad MS administrací a postupy.

Neexistuje globální definice toho, co je správná pošta a co špatná, vždy do toho vstupují individuální pravidla a potřeby, za mě je důležité je vyhodnocovat, sledovat a pravidla upravovat per projekt.

Linux na příchozí poštu není moc výhra, zejména při větším nasazení pro bambilion schránek. Pro malé weby ho mám ale rád, osobně ale běžím na openbsd, i pár klientů v něm mám, lépe se mi to spravuje a není tam tolik změn v čase.

Můj hlavní důvod proč čím dál častěji nasazuji cloud emaily je webové UI, ty open source jsou prostě nedospělé a špatně použitelné (pro uživatele, ne pro mě).