18.06.2020 14:24
61
Původně odeslal bartos
Je to tak?
Není to tak. Napsal jsem, jak to je, stačí si to jen přečíst: https://webtrh.cz/451148-navrhy-prip...44#post1587844

Rád bych pomohl víc, ale obávám se, že lépe už to popsat nejde, píšu záměrně jednoduché věty, protože beru ohled na všechny, i na tebe.
18.06.2020 14:43
62
Jen se ptám.

Mrkněte na Seznam sledovaných příloh, v novém designu je to úplně rozhozené... https://webtrh.cz/subscription.php?d...n&folderid=all

PS: K tomuto příspěvku jsem dal screen. Vidím ho jen na starém designu, ale příloha se na novém designu nezobrazí.

Klidně vám tady udělám UX celého webu, ale bylo by fér za to nabídnout nějakou odměnu. I když to není žádné UX, ale úplně obyčejné BUGy.

Přiložené obrázky
Screenshot (1).png
(73,0 KB, 20 zobrazení)
18.06.2020 14:51
63
Původně odeslal bartos
klidně vám tady udělám ux celého webu, ale bylo by fér za to nabídnout nějakou odměnu. I když to není žádné ux, ale úplně obyčejné bugy.
:dddddddddd
18.06.2020 14:51
64
Na indexu u výpisu Nové příspěvky se u příspěvku zobrazuje o 2 hodiny nižší hodnota.

Název:  Screenshot (2).png
Zobrazení: 200
Velikost:  9,9 KB

PS: Do editoru vložená příloha se propíše, když tam na ni vložím tag. Ale ten tag mi nabídl editor ve starém designu.
18.06.2020 15:08
65
No jsem zvědav jak to dopadne. Ještě se stále dá vzít zpátečka. Kdybyste se WT zbavovali, nenabídnete to nějakému konzervativci, který nemá tak vysoké ambice jako vy? .-)
18.06.2020 15:14
66
Celé to navrhoval člověk, co nemá vůbec zkušenosti s UI/UX (viz barva a rozložení buttonů a jiných prvků). Banda, co to převzala je možná ambizioní, ale poměrně diletantská a na webtrhu to jde hrozně vidět. Webtrh bude pravděpodobně pohřben z důvodu nedostatku sebereflexe.
18.06.2020 18:38
67
Původně odeslal protected
Celé to navrhoval člověk, co nemá vůbec zkušenosti s UI/UX (viz barva a rozložení buttonů a jiných prvků). Banda, co to převzala je možná ambizioní, ale poměrně diletantská a na webtrhu to jde hrozně vidět. Webtrh bude pravděpodobně pohřben z důvodu nedostatku sebereflexe.
Novy design ma na svedomi Petr Siroky. To neni clovek, co by tomu zrovna nerozumnel... Jen ma asi dost svazane ruce podle toho, co povidal...
18.06.2020 19:23
68
Původně odeslal musil.david
Novy design ma na svedomi Petr Siroky. To neni clovek, co by tomu zrovna nerozumnel... Jen ma asi dost svazane ruce podle toho, co povidal...
Rád by som videl Petrove iné jeho práce, lebo zatiaľ musím súhlasiť s @protected.
18.06.2020 19:27
69
Já bych na to co protected zbytečně nereagoval, napsal co cítí, má v tom jasno, nemám důvod mu to rozporovat - každý může posoudit co píšu já, co píše on a rozmyslet se, co dává větší smysl. Gabonator si myslí, že jsem Martin, panv12 a kdo ví co ještě, takže dává smysl, že souhlasí s protected. A zase tak moc ruce svázané nemám, co se navrhování týče, jak jsem psal, až se odladí ty nejhorší chyby a nedostatky, budou přibývat vylepšení.
18.06.2020 23:38
70
Zatím jsem na to mrknul jen v rychlosti, takže žádné zásadní závěry dělat nemohu. Ale jenom několik postřehů:

Barvy

Barevnost je podle mě špatná. Když spočítám barvy v logu a barvy na webu, tak jich je snad 10? Chápu snahu jednotlivé sekce rozlišit barevně, ale nepůsobí to příjemně.

Předpokládám, že do budoucna budou přibývat další sekce a části webů, takže oddělovat části webů barevně mi přijde svazující. Nebylo by lepší prostě vybrat nějakou hezkou kombinaci pár barev a té se držet, jako to dělá drtivá většina webů? Podle mě by si tím oddechli uživatelé i ty, Petře, jako designer. :)

Pro inspiraci pár "podobně" zaměřených webů Fiverr.com, Freelancer.com, Guru.com i třeba NaVolnéNoze.cz.

Barevnost všech těhle webů působí mnohem příjemněji než nový Webtrh. Barvy na mě nekřičí a obsah je král. Na HP Webtrhu na mě vyskočí osmibarevné logo a 4 jinak barevné sekce, kde jsou všechny titulky vláken také barevně. Špatně se to čte a jde z toho hlava kolem, takže se to člověku ani číst nechce.

Design webu tohoto typu by měl mít co nejmenší "kognitivní zátěž" a tahle strategie multibarevnosti je podle mě chyba.

Ve vlákně jsem nezaznamenal snad nikoho, komu by ta barevnost vyhovovala. Taky mi přijde, že většina lidí ve vlákně ani na zbytek webu moc nekoukala, protože je odradila ta barevnost.

Barevnost tedy (nejen)podle mě velká chyba.

Čitelnost

Text obsahu v příspěvcích je oproti starému Webtrhu velmi špatně čitelný. Text je mrňavý, uzoučký, a na šedých pozadích málo kontrastní.

Bezpochyby se to čte hůře než na původním Webtrhu, což není dobré. Ostatně všichni sem chodíme číst diskuze/nabídky/poptávky/prodeje, takže snadná čitelnost by měla být zásadní a toto je změna k horšímu.

Detail, ale zásadní.

Prodeje webů

Doufám, že sekce s prodejem webů se do budoucna vizuálně změní. Ten současný textový výpis zabíjí konverze a pro prodej webů je absolutně nevhodný. Každý web nějak vypadá a výpis prodejů by měl obsahovat náhledové obrázky webů.

Sekce s prodejem webů by měla mít podobné rozložení jako např zde Shoptet nebo Flippa.com

V tom se člověk mnohem rychleji zorientuje a je větší šance, že si prodej rozklikne. Pokud před sebou mám výpis desítek titulků, tak z toho poznám prd, dokud vše nerozkliknu.

Jakmile má něco nějakou podobu, tak by se to mělo prodávat vizuálně. U diskuzí, nabídek, poptávek, prodeje domén atd. dává textový výpis příspěvků smysl, ale u webů je to velká chyba a tlačíte tím konverze na úplné minimum.

Berte to jako např. inzertní server/bazar nebo eshop. O kolik by se snížily konverze, kdyby tam nebyly ve výpisech ihned vidět náhledy předmětů?

Viděli jste někdy, že by se třeba webové templates nebo weby na Flippa.com prodávaly formou titulků a bez náhledů? Nedává to smysl.

Ani by to nemělo být nijak limitováno stávajícím řešením. Potřebná data to již vypisuje, jen doplnit náhledové obrázky a přestylovat do "dlaždicového" zobrazení nebo ponechat v jednom sloupci a jen zvětšit a doplnit náhledy.

Funkce měnit netřeba, detail prodeje je v pohodě, ale ten výpis je nepoužitelný.

Pokud tu sekci chcete nějak vzkřísit, tak výpis webů musí být vizuální, přibližně jako to má ten Shoptet nebo Flippa.com.

Cena "Kup teď"

Všiml jsem si, že u prodejů, kde je stanovena pouze cena "Kup teď" v novém designu nikde není tlačítko "Kup teď". Tzn. předmět nelze nijak koupit.

To je záměr, nebo chyba?

Obecně

Když si odmyslím ty barvy a výše zmíněné věci, tak je zbytek v pohodě. Rozhodující bude vyladit ty věci, které většinu lidí iritují (viz. toto vlákno). A především to bude o tom, jak se povedou nové funkce a sekce Webtrhu, protože nový design je zatím jen nová šablona a ne nový Webtrh.

Držím palce a když na něco narazím, tak to sem zase hodím.
19.06.2020 00:50
71
Já novému designu dal šanci a nějaký den to testoval z uživatelského hlediska. A nejvíce mi prostě vadí, že na první straně nevidím ten obsah na který jsem zvyklý. Potřebuji vidět diskuse, prodej, poptávky, nabídky a část nových příspěvků.

V praxi funguju tak, že si otevřu z ''nové příspěvky'' ten aktuální žvást (v tématu co mě zajímá), prohlédnu (přiložím moudro), jdu zpět a kouknu třeba na jiné vlákno, kde je nový příspěvek. To vše lze udělat rychle a je to přehledné. V novém designu vidím pouze diskuse a prodej na 100vh. Což mě jakožto uživateli webtrhu vadí a nevěřím, že si na to zvyknu dokud nebudu donucen nemožností přepnout na startou verzi.

V té nové musím neustále scrollovat, více se soustředit očima (pravděpodobně kvůli většímu spacingu) a je to z uživatelského hlediska prostě náročné. Kdyby na tomhle šlo nějak zapracovat, tak by to bylo super. Nemluvím teď jako designer, ale jako uživatel WT, pro který je konec konců výstup určen. Jako designér samozřejmě také preferuji, když prvky ''dýchají'' a není to napatláno na sebe. Ale toto je forum na které jsme zvyklí a bude strašný pain používat to nové UI imo.

25.06.2020 08:47
72
to uz se da skryt.

me nejvic vadi ze text je na sedym pozadi a mensi (mozna se mi to jen zda), kontrast text-pozadi je mnohem horsi a mnohem hur se cte
25.06.2020 15:07
73
Plánujeme ten font brzy vyměnit, bude podobně velký jako předtím. Ukázka z připravované verze:

26.06.2020 00:14
74
Na mobilu je rozcestník diskuzního fora o 5000 px (!!!) níže, než na současném designu. Proboha proč? Není to core celého webtrhu?
27.06.2020 09:20
75
Jste normální dát písmo jako u očního na kontrole vidění zblízka, k čemu to má být jako dobré, když nad a pod jsou metry volného místa? Hodinu hledám ve vyhledávání, ale když jsou 2 řádky sražené do jednoho.... Kde se lze vrátit ke starému? Obvykle nekomentuji až tak sám od sebe práci a majetek jiných, ale toto je příliš.
27.06.2020 09:29
76
Starý design si můžeš dole přepnout..
27.06.2020 09:33
77
přepnout jde ale až po přihlášení. Teď jsem měl velký problém na mobilu najít odkaz na přihlášení, není v diskuzi, v menu, na úvodní stránce a našel jsem ho až na stránce s registrací. Přihlašovací formulář je pak na mobilu na výšku nevyplnitelný a inputy jsou slisované miniaturních rozměrů.

Mám malý telefon a písmo je pro mě také nečitelné, doufám, že se to změní, na WT chodím v 90 % z mobilu.
27.06.2020 09:37
78
Počkej já ale v anonymním režimu dole vidím checkbox na výběr designu..
EDIT: tak i jako odhlášený to vidím.
Nicméně nahodit věc, která není ani z 20% jako main theme.. To už chce odvahu. Hlavně že nechybí banner s reklamou.
27.06.2020 09:42
79
Původně odeslal TomášX
přepnout jde ale až po přihlášení. Teď jsem měl velký problém na mobilu najít odkaz na přihlášení, není v diskuzi, v menu, na úvodní stránce a našel jsem ho až na stránce s registrací. Přihlašovací formulář je pak na mobilu na výšku nevyplnitelný a inputy jsou slisované miniaturních rozměrů.
Přihlašování na mobilu je na každé stránce, stačí kliknout na ikonku uživatele vlevo dole. Jinak díky za nahlášení chyby, přihlašování přes registraci je na mobilu z nějakého důvodu rozbité, pošlu dál.
27.06.2020 10:51
80
Původně odeslal TomášX
přepnout jde ale až po přihlášení. Teď jsem měl velký problém na mobilu najít odkaz na přihlášení, není v diskuzi, v menu, na úvodní stránce a našel jsem ho až na stránce s registrací. Přihlašovací formulář je pak na mobilu na výšku nevyplnitelný a inputy jsou slisované miniaturních rozměrů.

Mám malý telefon a písmo je pro mě také nečitelné, doufám, že se to změní, na WT chodím v 90 % z mobilu.
Když jsme v diskuzi, tak se to nepřepne na starý. Stejně tak nefunguje roletka Můj účet abych se odhlásil. Proč je odhlášení v roletce, aby bylo více zobrazených stránek?
27.06.2020 11:35
81
Chápu, že pustit na ukázku nedodělanej shit se hodí pro zjištění reakcí uživatelů. Ale pustit ten samý nepoužitelný shit do produkce? Fakt je nový majitel banda diletantů?
27.06.2020 13:52
82
https://imgur.com/a/e8lipM9 nefunguje proklik z nadpisu sekce (prosím, nepřesvědčujte mě, že to není odkaz. Je)
27.06.2020 14:42
83
Původně odeslal protected
https://imgur.com/a/e8lipM9 nefunguje proklik z nadpisu sekce (prosím, nepřesvědčujte mě, že to není odkaz. Je)
Protože je to podtržené? :) Ale ano, má to být odkaz, děkuji, předávám dál.
27.06.2020 15:56
84
Původně odeslal Petr Široký
Protože je to podtržené? :) Ale ano, má to být odkaz, děkuji, předávám dál.
Ano, protože je to podtržené. Podtržený nadpis, který není proklikávací, je špatné UI.

Vím, že to asi nepatří přímo k této diskuzi, ale reklamní bannery na pochybné sexuální seznamky a erotické salony bych taky na webtrhu nečekal.
27.06.2020 19:21
85
Původně odeslal protected
Ano, protože je to podtržené. Podtržený nadpis, který není proklikávací, je špatné UI.

Vím, že to asi nepatří přímo k této diskuzi, ale reklamní bannery na pochybné sexuální seznamky a erotické salony bych taky na webtrhu nečekal.
Tak cílovka tu na to je :-)
27.06.2020 20:40
86
Webtrh 3.0 ftw!
27.06.2020 20:47
87
Původně odeslal protected
Ano, protože je to podtržené. Podtržený nadpis, který není proklikávací, je špatné UI.

Vím, že to asi nepatří přímo k této diskuzi, ale reklamní bannery na pochybné sexuální seznamky a erotické salony bych taky na webtrhu nečekal.
Tak zrejme sis to vyslouzil svoji historii :D Sledovani na internetu je neoblomne,
28.06.2020 02:32
88
Původně odeslal Pavel Janků
Tak zrejme sis to vyslouzil svoji historii :D Sledovani na internetu je neoblomne,
Bannery nejsou od google/seznam, ale primo od http://decp.cmscore.cz
Google ani seznam by takove sracky nikdy nepovolil.Nicmene ja je vidim taky, a to uz asi pul roku v CR nejsem.
01.07.2020 07:49
89
Ten design už takhle zůstane, nebo bude možnost přepínat na starý? Mně se tohle fakt nelíbí, je to děsně rozstřelené. Sami autoři píšou, že to má spoustu chyb - tak proč to vypouštíte?

Extrémně nepřehledně jsou slité nabídky s poptavkami a vůbec všechno. Rozlišení dle barev chápu, ale pořád je to všechno v sobě. Na Webtrh zajdu tak jednou za dva, dříve i několikrát denně. Takže pokračujte a půjde to ještě více do kytek.

Rovněž nechápu nesmyslně zabranou úvodní obrazovku, kde musím 2-3krát sjet níže, abych se dostal k něčemu hodnotnému. Rozumím, že jsou teď autoři zaslepení svou prací, ale posbírejte návrhy ostatních, nebo je klidně oslovte, ať vám dají připomínky, a udělejte tu službu pro lidi a podnikatele, ne pro sebe.
01.07.2020 10:48
90
Původně odeslal Copya
Ten design už takhle zůstane, nebo bude možnost přepínat na starý? Mně se tohle fakt nelíbí, je to děsně rozstřelené. Sami autoři píšou, že to má spoustu chyb - tak proč to vypouštíte?

Extrémně nepřehledně jsou slité nabídky s poptavkami a vůbec všechno. Rozlišení dle barev chápu, ale pořád je to všechno v sobě. Na Webtrh zajdu tak jednou za dva, dříve i několikrát denně. Takže pokračujte a půjde to ještě více do kytek.

Rovněž nechápu nesmyslně zabranou úvodní obrazovku, kde musím 2-3krát sjet níže, abych se dostal k něčemu hodnotnému. Rozumím, že jsou teď autoři zaslepení svou prací, ale posbírejte návrhy ostatních, nebo je klidně oslovte, ať vám dají připomínky, a udělejte tu službu pro lidi a podnikatele, ne pro sebe.

Dole v paticce si muzes design zpatky prepnout.

//Psali, ze stary design zustane(budes moct prepinat)