FORPSI Cloud VPS o 20% výhodněji
Zobrazují se odpovědi 1 až 2 z 2

Ukončení dohody o provedení práce

 1. Dobrý den,

  mám dotaz ohledně Dohody o provedení práce.

  Přítelkyně podepsala dohodu o provedení práce s designovým studiem, kam chodí "na půl úvazku". Dohoda je uzavřena od března 2009 do konce roku 2009 s tím, že přítelkyně neodpracuje více jak 150 hodin (odpracovala už o polovinu více). Nyní by však chtěl smlouvu vypovědět a nejlépe ze dne na den skončit. Ve smlouvě není o způsobu výpovědi ani slovo, pouze bod 6 zní: "... Ostatní práva a povinnosti zaměstnance a zaměstnavatele nevyplývající z této dohody jsou upraveny zákoníkem práce". Podle zákona je výpovědní lhůta 2 měsíce.

  Jaké jsou tedy možnosti ukončení dohody? Může přítelkyně ze dne na den odejít nebo se jí také týká výpovědní lhůta?

  Předem Vám moc děkuji za odpověď.

  Petr Šulc

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Hezký den,

  to není nijak zvlášť dobrá situace. Dvouměsíční výpověď platí jen pro pracovní smlouvy a patnáctidenní jen pro DOPČ, pro DOPP žádný režim předčasného ukončení nepředepisuje a musí tedy být upraveno přímo v dohodě.

  Pokud v dohodě nic upraveno není, jsou možnosti omezené:
  1) Dohodnout se se zaměstnavatelem.
  2) Vyčkat, až skončí sjednaná doba.
  3) Oznámit zaměstnavateli, že maximální přípustná 150hodinová hranice byla překročena a že další trvání pracovněprávního vztahu na základě této dohody je protizákonné a prostě odejít. To může vyvolat spor, kde bychom museli prokazovat, že skutečně již odpracovala přes 150 hodin, zaměstnavateli ale zas hrozí kontroly a sankce od úřadu práce.

  Takže bych se pokusil se zaměstnavatelem rozumně dohodnout, s tím, že je možné pohrozit variantou 3).

  JK

Hostujeme u Server powered by TELE3