Frontend developer externista
Zobrazují se odpovědi 1 až 7 z 7

WP vs. Prestashop pro eshop cca s 300 produkty

 1. Je podle vás lepší si začít vytvářet eshop na zelené louce na platformě Wordpress či na Prestě? Pro cca 300 produktů.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Doporučuji PrestaShop než WP na e-shop. Ale co člověk, to jiný názor a zkušenost. S krabicovým řešením nemáte tolik práce, jestli by vám vyhovovaly funkce záleží pouze na vás.

 4. Zdravim. A co eshop s 30 produkty kde kazdy potrebuje vyjmecnost a originalitu. Jaky system by jste pouzily. Jedna se o lecive produkty.

 5. Citace Původně odeslal MichalKlid Zobrazit příspěvek
  Zdravim. A co eshop s 30 produkty kde kazdy potrebuje vyjmecnost a originalitu. Jaky system by jste pouzily. Jedna se o lecive produkty.
  Internetový obchod a pokladní systém zdarma! Pronájem u Shoptet.cz

 6. Ono také záleží na tom, jestli to bude jen obchod a nebo jestli u toho bude třeba blog, magazín a podobně.
  Jestli to má být jenom obchod tak při tom počtu produktů bych asi volil Prestu, ale ono taky záleží na tom, co komu víc vyhovuje.

 7. Předně, o počet produktů vůbec nejde. Každý systém něco umí, něco je zdarma, za něco se musí platit a dost často se musí řešit taky specificky české věci, jako dopravci nebo platební brány. Napojení na nějaký účetní systém je při větším objemu objednávek taky důležité.

  Pokud je potřeba zohlednit i nabídku externí pomoci, tak je lepší volba PrestaShop, protože pro něj lze v Česku najít víc specialistů.

 8. Wordpress s Woocommerce má větší komunitu, více šablon, více pluginů a více možností, jak upravit vzhled a funkcionalitu. Woocommerce eshopů je také staticky více než Prest.

  Prestashop má lépe udělaný databázový model a je výkonnější, ale to se projeví až na řádech tisíců produktů s vlastnostmi.

  Tj. určitě Worpdress.

  Statistiky:
  PrestaShop Usage Statistics
  https://trends.builtwith.com/shop/WooCommerce-Checkout

  Komunita:
  GitHub - PrestaShop/PrestaShop: PrestaShop offers a fully scalable open source…
  https://github.com/woocommerce/woocommerce

Hostujeme u Server powered by TELE3