PártyObličej.cz - malování na obličej • Prodej celého projektu vč. kompletního vybavení • Možnost okamžitě začít s podnikáním
Zobrazují se odpovědi 1 až 5 z 5

Probuzení a vzdálený přístup z iPadu

 1. Zdravím,
  potřeboval bych vyřešit přístup k počítači (Macbook Pro) v situacích, kdy ho s sebou nechci tahat. Občas s sebou na dovolenou nechci brát počítač za 80k, nebo nechci aby mi ještě s adaptérem zabíral místo. Na druhou stranu se ale může stát, že budu potřebovat urgent vyřešit nějaký problém u klienta nebo na vlastním projektu.

  Nechci mít ani "druhý počítač na cesty", který by byl lehčí a levnější (třeba Macbook Air). Protože bych na něm musel udržovat spoustu nastavení a softwaru co nejvíce shodných s hlavním počítačem (aplikace pro vývoj, jejich nastavení, natahané repositáře...). Na dovolené bych pak - místo co nejefektivnějšího vyřešení situace - musel nejdříve řešit věci kolem.

  Jako nejlepší se mi jeví iPad a klávesnice. A možnost připojení k Macbooku (který bude doma) se sdílením obrazovky. Máte s tím někdo zkušensti? Dá se jednoduše notebook probudit na dálku? Může tam nastat nějaká komplikace? Jak nejlépe na to?

  Díky za nápady a zkušenosti.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
  Jéňa poptává: Koupím kvalitní eshop
  Grafa poptává: Python developer
  VratiS poptává: 3D tisk adaptéru Brno
 3. nefunguje mi to dobře, OpenVPN a Windows 10 přes RDP, je to strašně pomalé a to i když se připojuji z rychlé linky.

 4. Team Viewer splni vse co od toho ocekavas, jen asi vis jaka je konektivita v zahranici.

 5. mac os umí sám o sobě vnc (light verze rdp, umi i ipad) či plnohodnotný vzdálený přístup ale z jiného macu (o ipadu nevím).

  Vzdálené probuzení je horší, lze to, ale technicky to je složité. Jezdíš tak často? Nemůžeš ho prostě nechat zapnutý? Či nemáš nikoho doma/v práci kdo by ti ho na požádání zapnul?

  Používám druhý lehčí macbook na cesty, data si synchronizuji, můžeš si ho ale klonovat z time machine před odjezdem z toho velkého.

 6. To jste mě tu moc nepotěšili :). Vyexperimentuju teda nejdřív samotný vzdálený přístup a uvidím. Díky.

Hostujeme u Server powered by TELE3