Prodej eshopu s dámskou módou - Tochcesfashion.cz včetně skladových zásob v hodnotě 450.000 Kč
Zobrazují se odpovědi 1 až 7 z 7

Udelenie hodnotenia neplaticovi, oznacenie firmy a mena?

 1. Ahoj, je z hľadiska práva v poriadku ak tu na WT udelím hodnotenie užívateľovi napr. z nickom JankoHrasko, s ktorým som sa dohodol na úpravách, po ich dokončení poslal fakturačné údaje na firmu XYZ.s.r.o + Realne meno, ale ani po mesiaci nebola uhradená?

  Je správne ak napíšem hodnotenia napr. v štýle ... p.Janko objednal na firmu XYZ službu ktorú nezaplatil po jej dokončení, nekomunikuje?

  Dakujem

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. :D

 4. Citace Původně odeslal jano92 Zobrazit příspěvek
  Ahoj, je z hľadiska práva v poriadku ak tu na WT udelím hodnotenie užívateľovi napr. z nickom JankoHrasko, s ktorým som sa dohodol na úpravách, po ich dokončení poslal fakturačné údaje na firmu XYZ.s.r.o + Realne meno, ale ani po mesiaci nebola uhradená?

  Je správne ak napíšem hodnotenia napr. v štýle ... p.Janko objednal na firmu XYZ službu ktorú nezaplatil po jej dokončení, nekomunikuje?

  Dakujem
  Ano, od toho tu to hodnocení je. Pokud nezaplatil za dodanou práci, tak mu udělat negativní hodnocení, to je přeci jasné :-)

 5. ano ano, len ci to je este v dnesnej dobe, ktora nahrava podvodnikom v poriadku :D

 6. Webtrh neresi nijak GDPR, tak si myslim, ze to je na kazdeho zodpovednost. Je to tak 50/50.

 7. Asi ti nikdo neporadí jestli je to v pořádku, protože nikdo nezná tvůj konkrétní případ. Chyba může být jak na tvé tak na jeho straně a rozhodovat o tom může jen příslušná instituce (soud,...). Takže do té doby to může být bráno jako pomluva a dotyčný tě může žalovat.

  Já měl také dříve potřebu tohle veřejně řešit, ale dospěl jsem do bodu, kdy to považuji za nesmysl. Pokud mám smlouvu, dotyčný nezaplatí a ignoruje, tak fakturu se smlouvu předám společnosti specializující se na vymáhání pohledávek (nikdy jsem nemusel udělat). Pokud nemám smlouvu, tak to beru jako své pochybení. Za 10 let v IT mě podvedl pouze jeden člověk o 24 tisíc a to v mých začátcích, takže se to dá ještě omluvit. Existuje plno mechanismů jak se vyhnout podvodníkům (smlouva o dílo, záloha, vyšší hodinovka,...) nebo neseriózním poptávajícím. V ideálním světě je super, takhle podvodníka veřejně call-outnout, ale reálně ti to může přinést více problémů než užitku. Lepší je to řešit právní cestou v soukromí. Pokud se bojíš to řešit právní cestou, tak to neřeš vůbec :D

 8. Vyšší hodinovka = vyšší zisk, ale nepřijde mi, že by to byla ochrana proti neplatičům. Záloha je fajn, ale pokud Ti nakonec nezaplatí tak stejně bude dlužník, takže to taky moc neřeší. Resp. přijdeš jen o polovinu peněz :-)

Hostujeme u Server powered by TELE3