Prodej módní značky DANNYS clothing
Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 1 až 30 z 31

Kritika/názor na Copya.cz

 1. Hezký den všem,

  už delší dobu se věnujeme on-linu, především copywritingu a dalším jazykovým službám. Spolupracujeme s většími i menšími firmami a nyní jsme se rozhodli využít zkušenosti i u dalších klientů.

  Vylepšili byste něco na našich stránkách? Není vám z informací něco jasné?

  Díky za každý názor! :)

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Přidejte si do zprávy klikatelný odkaz. Získáte vyšší konverzi.

  - validace kontaktního formuláře je v angličtině
  - někde píšete "o mně", někde píšete "my" a "o nás" - doporučuji vystupovat pouze jedním zájmenem ve smyslu, že jste buď jedinec nebo agentura a je vás více
  - máte pro mě na webu moc textu, chtělo by to mnohem lépe strukturovat, použít nějaké odrážky nebo ikonky

  Na druhou stranu se mi líbí, že v textu nemáte gramatické chyby a texty mají slušné slovosledy a jsou psány logicky. Píšete kvalitně, je vidět, že copywriting vám opravdu něco říká.

  Web graficky a typograficky se mi vůbec nelíbí, ale textový obsah má kvalitní. Zkusil bych se spojit s někým, kdo v tom má více zkušeností a pomůže vám ten web vyladit po grafické stránce a uživatelské přívětivosti.

  Jinak by mě zajímalo, co jste dělali pro Alzu za UI.

 4. Ahoj, díky za poznámky!

  UX u té Alzy je tam omylem, už jsem dal pryč ...tam to byl a je hlavně copywriting.

  Ty formy jsou schválně, protože jsem takovou "hlavní tváří", de facto jde všech přes mě - ale tvořit mi pomáhají i další členové. Přitom nejsme agentura.

  Na množství textu se podívám a zkusím ho nějak pokrátit ...když on člověk chce, aby zodpověděl maximum dotazů předem.

  Aspoň, že ty texty mám správně :)

 5. Oni to ti lide stejne cist nebudou. Protoze je lepsi jim to usnadnit prave treba piktogramy ci ikonkami a jen jim tam dat jakasi hesla.

 6. V ceniku je zminena delka textu jako odstavec. Jak dlouhy je takovy odstavec?

  Sprava blogu/magazinu = 2-5k = psani clanku dle prani zakaznika. Kolik je tech clanku v cene 2-5k? A jaka je ta aktivita na soc sitich a jakych v teto cene? A jsou psane clanky low cost kvalitou?

  Samostatny cenik je ok, ale pridal bych ceny jeste k jednotlivymy kategoriim.

 7. Vadí mi ten styl "umím všechno". Když vystupuješ sám za sebe a napíšeš mi: "Pomůžu vám s psaním textů, překlady, SEO, marketingem i tvorbou webových stránek a e-shopů", tak vím že je to blbost. Buď vystupuj sám za sebe a zaměř se na konkrétní oblast, nebo je nutné dát jasně vědět, že jste větší tým lidí kde se každý zaměřuje na něco.

  A není to jenom o tom že nabízíš práci v různých oborech. Ani v nich si nedržíš svůj (kvalitativní) směr. Například trapně působí kombinace sekce "SNAŽÍME SE NAPRAVIT POVĚST COPYWRITINGU" a potom ceník, kde mi nabídneš low-cost text.

  Na webu ti chybí IČ. A teď trochu hypoteticky - pokud jsi také neplátce DPH, tak mi to říká, že napříč pěti obory neuděláš měsíční obrat ani 80 000 Kč. Opět důvod proč být buď sám za sebe a zaměřit se na jednu oblast, nebo jít cestou opravdového týmu lidí a aktivně nabízet jednotlivé služby.

 8. Citace Původně odeslal hampl.david Zobrazit příspěvek
  Vadí mi ten styl "umím všechno". Když vystupuješ sám za sebe a napíšeš mi: "Pomůžu vám s psaním textů, překlady, SEO, marketingem i tvorbou webových stránek a e-shopů", tak vím že je to blbost. Buď vystupuj sám za sebe a zaměř se na konkrétní oblast, nebo je nutné dát jasně vědět, že jste větší tým lidí kde se každý zaměřuje na něco.

  A není to jenom o tom že nabízíš práci v různých oborech. Ani v nich si nedržíš svůj směr. Například trapně působí kombinace sekce "SNAŽÍME SE NAPRAVIT POVĚST COPYWRITINGU" a potom ceník, kde mi nabídneš low-cost text.

  Na webu není IČ.
  Díky za názor. Tu formu sdělení tedy ještě poladím, pokud to působí takhle.

  Low-cost texty nabízíme hlavně kvůli rádoby-copywriterům, co píšou za 55 Kč/NS apod. a pak se to absolutně nedá číst. Naše "low-cost" texty sice moc nepracují s KW, ale vždy ten text dává smysl, je strukturovaný, obsahuje pouze relevantní informace a psaný je v souvislém stylu. Nebýt dneska CW každý, tak ho ani nenabízíme, neboj :)

 9. Já rádoby-copywriter jsem, píšu za 55 Kč (teď 60) a držím si tento směr. Když chce někdo odborné nebo prodejní texty, odkážu ho jinam. Nedělám je.

 10. Citace Původně odeslal hampl.david Zobrazit příspěvek
  Já rádoby-copywriter jsem, píšu za 55 Kč (teď 60) a držím si tento směr. Když chce někdo odborné nebo prodejní texty, odkážu ho jinam. Nedělám je.
  Já vím :D Taky to píšou šmoulové za rozdíl 10 Kč ...taktika dobrá, jen škoda, že se ty texty nedají číst... A právě tohle neskutečně ničí jinak hezký obor.

  Nevím o tom, že by text za stovku musel být odborný. U takových se platí o něco více ;)

 11. Citace Původně odeslal hampl.david Zobrazit příspěvek
  Já rádoby-copywriter jsem, píšu za 55 Kč (teď 60) a držím si tento směr. Když chce někdo odborné nebo prodejní texty, odkážu ho jinam. Nedělám je.
  Takze musite napsat 20 NS, abyste utrzil 1000,- Kc? A nebo to je nejaka ironie v tomhle tematu? :) Ja jen, ze na webu mate s.r.o. a tam je ponekud drazsi provoz :)

 12. Copya: Proč ten útočný tón a urážky? A jak víš, že ty texty nefungují? Když vím jaké má být využití textů, fungují více než dobře. Když za mnou někdo přijde že chce prodejní text za 60 Kč, neudělám mu ho. Protože to udělat nejde. Ten problém který se ty snažíš mermomocí vyřešit není to, že někdo píše levně. Problém je to, když se někdo za pár desítek korun snaží psát odborné a prodejní texty. To já nedělám.

  Opět se dostáváme jenom k tomu, že ty chceš uspokojit každého. Já nikoliv. Pro tebe je konkurence každý, kdo píše. Pro mě jenom ten, kdo píše lowcost.

  musil.david:
  Ano. Každý den napíši 30 - 40 NS. Dražšího provozu s.r.o. si nejsem vědom. Stačí mít slušnější účetní.

 13. Citace Původně odeslal musil.david Zobrazit příspěvek
  Takze musite napsat 20 NS, abyste utrzil 1000,- Kc? A nebo to je nejaka ironie v tomhle tematu? :) Ja jen, ze na webu mate s.r.o. a tam je ponekud drazsi provoz :)
  Ano, skutečně píše NS za 55 Kč, z čehož platí 45 Kč jiným levným cw. Žádná ironie v tom není.

  ---------- Příspěvek doplněn 03.08.2019 v 09:23 ----------

  Citace Původně odeslal hampl.david Zobrazit příspěvek
  Proč ten útočný tón a urážky? A jak víš, že ty texty nefungují? Když vím jaké má být využití textů, fungují více než dobře. Když za mnou někdo přijde že chce prodejní text za 60 Kč, neudělám mu ho. Protože to udělat nejde. Ten problém který se ty snažíš mermomocí vyřešit není to, že někdo píše levně. Problém je to, když se někdo za pár desítek korun snaží psát odborné a prodejní texty. To já nedělám.

  Opět se dostáváme jenom k tomu, že ty chceš uspokojit každého. Já nikoliv. Pro tebe je konkurence každý, kdo píše. Pro mě jenom ten, kdo píše lowcost.
  Proč? Protože oplácím stejnou mincí, viz. "trapně působí". Proč je problém, že umíme zaměřit texty různými směry? Že u nás píšou vzdělání lidé, odborníci, ale i "běžní CW"? Nechápu to. Ale až budeme chtít zkritizovat texty, určitě se na tebe obrátíme!

  A jak to vím? Možná máme stejné klienty a vidím do GA ;)

  Ale tuhle konverzaci bych raději ukončil, Davide. Ty si evidentně myslíš své, já si o tvé práci také myslím své už delší dobu. Nikam to nevede a svět tu nezměníme. Takže přeji hezký víkend.

 14. A další rýpnutí a urážení... No, zkusím se nad sebou zamyslet, jestli nedělám posledních více než 6 let něco blbě.

 15. Co je v tom za urážení, proboha? :D Že vidím (ne)čtenost tvých textů? Promiň, to je mi opravdu líto. Evidentně nevíš o mé/naší práci nic, tak jak ji můžeš kritizovat? Ani mi neodpovíš na otázky.

  Chtěl jsem názor na stránky, ty's hned musel něco označovat za trapné, a když se ti to vrátí, jsi ukřivděný. Stejně ti přeji hezký víkend.

 16. Skutečně o tvé/vaší práci nevím nic. Jak bych také mohl. Profil zde byl založen včera, doména Copya.cz byla registrována 28.1., vlastníkem je Lukáš Matoušek, na webu který Google ještě ani pořádně neindexuje se představuješ Lukáš Altman. Žádné IČ nikde nenacházím, u Alzy jsi lhal že jim děláš UX...

 17. Tím spíše nechápu, proč označuješ něco za trapné, předpokládáš něčí obrat apod., když o tom vlastně nic nevíš. A já se tu teď veřejně přu s někým, kdo píše NS za 55 Kč. Jaké pak lhaní? U Alzy to byl preklik, protože jej běžně děláme. Ty chyby neděláš?

  Prosím, už nekomentuj. Obsah tvého sdělení je velmi podobný kvalitě tvých textů :)

 18. Zase rýpání. Chtěl jsi kritiku, napsal jsem ti ji. Ano, skutečně mi přijde trapné psát na jednom místě o tom, že je copywriting velká věda a na druhém místě nabízet lowcost text.

 19. Kritika měla být konstruktivní, ale co bych od tebe čekal. Přesto díky!

 20. A opět rýpnutí... :)

 21. - kradene obrazky z Freepiku
  - zadna navigace v ramci podstranek
  - nedostupna podstranka marketing
  - z obrazku "muzete se.." odkazuje na prodejce toho Templatu - https://burst.mikado-themes.com/burst2/about/
  - tagy nedavaji moc smysl, kdyz nejsou aktivni
  - cenik sluzeb je neduveryhodny, neprehledny a na mobilu nepouzitelny
  - kontakt

 22. Díky, díky! Obrázky ale kradené nejsou, byly poskytnuty pro osobní i komerční použití (a nikoli z Freepiku); o opaku nevím, stránky jsme netvořili sami.
  Co je na ceníku nedůvěryhodného?

 23. Několik připomínek

  Texty mě na webu připadají většinou dobré

  - pokud nejsi i lakýrník, oprav email

  - copywriting, marketing, překlady - buď bych napsal "a překlady" nebo dal tři tečky, pokud chceš zdůraznit, že ještě ...

  - trošku mě vadí to točící se kolečko při přechodu, připadá mě to jak pomalé načítání

  - "vytvořil jsem tým spolehlivých lidí z různých oborů" je jasným vajádřením společné práce

  - "Potřebuje jen vyladit on-page f" - bych dopsal ještě te

  - Low-cost text - co to je? jsu obyčejný e-shopář, který prodává své produkty a o SEO a odborných názvech nic nevím

  -"SEO text Premium: 230 – 270 Kč/NS (využity jsou on-page faktory a KW v textu, pracováno je se SEO analýzou)" - nenašel jsem cenu SEO A

  - "Basic: 2 000 – 5 000 Kč" - to je měsíční paušál a stažení fotek? Kolik je v tom článků? Trochu krkolomně napsaný

  - "Kromě toho, že si lze navolit doslova jakoukoliv výbavu je možné navolit..." - neměla by být čárka za výbavou?

  - Pomůžeme vám posílit brand - vy.../kašli se na brandy... a ostatní .... a piš pro ty, kdo platí a jsou vděčni za pomoc.

  - "víme, že i malý web s propracovaným článkem ..." - malý web má malého vlastníka a ten může být kvůli velkému množství odborných keců trochu v obavě. Zejména, aby neskočil někomu na lep. To vše si umím v textech najít, přečíst a mít stejný pocit.

  - "V praxi platí, že uživatelé „sjíždí“ sociální sítě i několikrát denně" - já je nesjíždím, možná děcka, ale v něčem tam máš pravdu
  - "Více …" - co?, nic tam není

  - "rozhoduje na základě zjištěných informací: Pokud se dozví, co" - tady něco přebývá nebo chybí

  A spoustu dalšího.
  ------------------------------

  To že někdo píše za 55 Kč nevidím jako problém.
  Texty od Hampl David kupuji běžně, vím proč a jsu spokojený. Někdy i víc, když porovnám koupenou nabídku za 120 Kč za NS.
  Navíc si myslím, že jeho první příspěvek nebyl o urážkách... jen se podivil nad něčím co chybí a co se mu nezdá. Mě to tam taky chybí.

  Vše výše uvedené je můj názor z pohledu návštěvníka a trochu copíka

 24. Díky za názor, jak vnímáš texty. Zamyslím se nad nimi a lépe vysvětlím.

  David to od začátku označuje za trapné - kdyby napsal, že mu něco chybí nebo to lze napsat jinak, nemám s tím problém. Ale to už je fuk.

 25. Mas koupenou licenci k tem obrazkum? Podle kvality to moc nevypada a toci se predevsim na webech, kde se licence neresi. Jestli to tak neni, omlouvam se a doporucuji predelat resize.

  Spojeni jako: "psáno v běžném stylu..", psát celou dobu o kvalite a jako prvni nabizet lowcost, nic nerikajici sprava webu, 20 - 40 Kc za prispevek je taky nesmysl a v podstate delas to stejne, co se ti nelibi u Davida. Za tuhle castku nelze udelat fungujici prispevek, to snad vime vsichni...

 26. OK, díky za názor, jak to na tebe působí

 27. K opravám:

  Cílem je vytvoření článku (pro magazín, blog), který budou pro čtenáře zajímavý a poskytne mu hledané informace; (který bude?)

  Místa je málo, a zákazníci příliš nečtou... (tady asi bez čárky)

  ...,proto musí být jednotlivé texty jasné, stručné a výstižné, ideálně návštěvníkovi ihned poradit a prodat. (ideálně musí... - jinak to není srozumitelné)

  Pokud se dozví, co potřebuj, produkt si pravděpodobně koupí; (co potřebuje)

  Správný copywriter nejdříve pochopí danou problematiku a posuzuje text z různých pohledů (očima klienta, čtenáře, marketingu, SEO, psychologie aj.), a teprve poté tvoří (čárka a teprve asi nemá být)

  odborných publikací, nebo celých webů a e-shopů (bez čárky?)

  ...či certifikace, a sledují aktuální dění, (a sledují bez čárky?)

  výčty se píšou s čárkou nebo středníkem na konci řádků:

  následujících možností:

  sociální sítě
  bannery
  publikování PR článku
  nastavení on-page faktorů
  nastavení PPC kampaní
  tvorba a rozeslání newsletters
  napsání článku na blog/magazín
  natočení videa a jeho sdílení apod.

  v rozpětí čísel se nepíšou mezery (např. 110–130):

  Běžný text: 110 – 130 Kč/NS (v článku vycházíme z více zdrojů, psáno v běžném stylu)
  SEO text Basic: 150 – 200 Kč/NS (využity jsou on-page faktory a KW v textu, obsahuje základní výrazy)
  SEO text Premium: 230 – 270 Kč/NS (využity jsou on-page faktory a KW v textu, pracováno je se SEO analýzou)
  Marketingový text: 150 – 300 Kč/NS (text s ohledem na marketing, psychologii a prodej)

  Potřebuje jen vyladit on-page faktory nebo sepsat úplně nové texty? (Potřebujete)

 28. Ahoj a díky! U těch odrážek je to asi individuální, v praxi neznám moc webů/e-shopů, které tam píšou čárku nebo středník.

  O nepsání mezery v rozpětí vím, takhle mi to ovšem přijde přehlednější (není to tak namáčknuté na sobě).

 29. Po technické stránce bych tam rozhodně nasadil https. V dnešní době je to prostě standart a lépe to působí i na klienty když vidí "zelený zámeček". Co se týče obsahu, tak bych to více rozepsal. Sice u CW píšes co a jak, to je správné, ale už nepíšeš co jsi schopen konkrétně dodat. Já nakupuji měsíčně mraky článků a mám za sebou spousty spoluprácí. Některé ok, některé velmi mizerné a to i s lidma z WT, ale to už je život. Nicméně obecně už to mám rozdělené typově dle oborů. Přestože dobrý CW je schopen napsat "cokoliv", tak se je snažím netrápit a vím že chlap mi lépe napíše o burze a naopak mamina něco o dětech či ženách. A tohle třeba tohle rozdělení u tebe nevyčtu, takže nenarazit na tebe zde ale náhodně při hledání nových CW tak prostě zavřu a jdu dál...

 30. Díky moc, takové názory jsou pro mě nejhodnotnější.

  Zkusím ten ceník poladit, ať tohle lze vyčíst.

 31. Porad jsem nedostal odpoved na svoji otazku. Skoda, pokud takto reagujes, vyberove, na pripadneho zakaznika, tak potes zada.

Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Hostujeme u Server powered by TELE3