Prodej módní značky DANNYS clothing
Zobrazují se odpovědi 1 až 4 z 4

Živnost a zboží

 1. když živnost nabývá platnost dejme tomu 1.7. a zboží od dodavatele bude objednáno a i uhrazeno např. 29.6. bude to problém? musí to být až po 1.7. nebo to platí pouze na prodané zboží, vystavené doklady a faktury, zprovoznění eshopu, atd..?
  .

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Citace Původně odeslal theinfamous99 Zobrazit příspěvek
  když živnost nabývá platnost dejme tomu 1.7. a zboží od dodavatele bude objednáno a i uhrazeno např. 29.6. bude to problém? musí to být až po 1.7. nebo to platí pouze na prodané zboží, vystavené doklady a faktury, zprovoznění eshopu, atd..?
  .
  ano bude.

 4. Žádný problém to nebude. Je to zcela běžné a FU s tím nemá žádný problém. Jedná se o tzv. zřizovací výdaje OSVČ, viz https://www.jakpodnikat.cz/zrizovaci-vydaje.php. Zřizovací výdaje jsou výdaje, které jsme vynaložili před zahájením podnikání. Jsou to výdaje spojené se zahájením naší výdělečné činnosti, které jsme zaplatili v roce, kdy jsme s činností začali i v roce předcházejícím. V každém případě však musí jít o výdaje daňově uznatelné. Většinou se jedná o výdaje na pořízení zásob a jiné nezbytně vynaložené výdaje spojené se zahájením činnosti (např. poplatek za živnostenské oprávnění a podobně). Zřizovací výdaje uplatníme v prvním roce podnikání tak, že je zaevidujeme do daňové evidence. Pokud uplatňujeme paušální výdaje procentem z příjmů, zřizovací výdaje si uplatnit nemůžeme.

 5. řekl bych, že jakpodnikat tam má u zásob chybu. Zásoby tam nepatří.

Hostujeme u Server powered by TELE3