DigitalUP.cz - praktické školení online marketingu pro podnikatele
Zobrazují se odpovědi 1 až 14 z 14

Neobankovní platforma - Hledám spolupráce (Cloud, Ai, design, web a marketing)

 1. Dobrý den,

  hledám kreativce, kteří se chtějí podílet na start-upu nové bankovní platformy.
  Neobankovní služby jsou bankovní služby poskytované výhradně online (Tzn. bez kamenných poboček, pancéřovaných vozidel, výdejních automatů, řad a tak dále ...). Cílem projektu je vytvořit platformu s pokročilými funkcemi správy bankovních účtů a finančních prostředků.

  V přípravné fázi potřebuji vytvořit atraktivní webové stránky a návrh designu výsledné aplikace. Nebráním se dalším spolupracím v právním, Iot, cloud či finance oboru.

  Nabízím účast v zajímavém projektu s potenciálem rozšířitelnosti, který může být skvělou referencí a zkušeností.
  Projekt je ve fázi iniciace a postupně jedná s investory, kteří mají zájem o vstup.

  V případě zájmu mně kontaktujte, rád Vám poskytnu více informací.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Mam zajem o realizaci, nabizime sve sluzby v oblasti kompletni tvorby jak web app tak i iOS/Android app, proste komplet servis. Vejdeme se do 10M

 4. ked budes mat tych investorov, tak by som mal zaujem(architektura, api, backend ako taky, cloud, sre ...). ale za nejake podiely a podobne "blbosti".... to urcite nie. chapem ze rozbehnut nieco taketo nie je lahke(sam s tym mam skusenosti) takze drzim palce.

 5. Citace Původně odeslal Oleg Zobrazit příspěvek
  Mam zajem o realizaci, nabizime sve sluzby v oblasti kompletni tvorby jak web app tak i iOS/Android app, proste komplet servis. Vejdeme se do 10M
  Váš zájem mě těší. Mluvit o ceně je předběžné, ale věřím, že se opravdu vejdeme.
  Pohrávám si s myšlenkou aplikace pro TV (AppleTV, Smart či Fire Tv ...). Umíte i tyto aplikace?
  Máte referenci v tvorbě webových aplikací?

  Děkuji, JP

  ---------- Příspěvek doplněn 16.07.2019 v 15:11 ----------

  Citace Původně odeslal node Zobrazit příspěvek
  ked budes mat tych investorov, tak by som mal zaujem(architektura, api, backend ako taky, cloud, sre ...). ale za nejake podiely a podobne "blbosti".... to urcite nie. chapem ze rozbehnut nieco taketo nie je lahke(sam s tym mam skusenosti) takze drzim palce.
  Rád bych za spolupráci platil, nejlépe v částech podle fáze práce.

 6. Těch 10 mega si připrav jen na propagaci a reklamu.

 7. Citace Původně odeslal janpajic Zobrazit příspěvek
  Váš zájem mě těší. Mluvit o ceně je předběžné, ale věřím, že se opravdu vejdeme.
  Pohrávám si s myšlenkou aplikace pro TV (AppleTV, Smart či Fire Tv ...). Umíte i tyto aplikace?
  Máte referenci v tvorbě webových aplikací?

  Děkuji, JP
  Apple TV, Tizen, WebOS, Android TV, My Home Screen - je mozne dodat, myslenka je to sice fajn, ale neni nutne delat vse a hned.
  Ano, reference v tvorbe mame.

  Vy uz mate koncepty a zakladni rozpocet?

 8. Takovýhle projektů bude postupně přibývat, podle zkušenosti jsou ale lidé zatím málo důvěřiví sdílet svoje bankovní informace malým společnostem bez jména. Penetrace propojení bankovních účtů mezi bankami není také zatím nikterak vysoká, ikdyž multibanking několik bank na našem trhu spustilo.

  Předpokládám, že se jedná o aktivaci nařízení PSD2. Již jsem několik takových projektů na českém trhu dělal a náklady vždy byly v milionech jen za vývoj a SW. Je nutné řešit každou banku zvlášť a složitě testovat, i CSOB (Český standard pro Open Banking) od ČBA má svoje mouchy (proto také v příštím roce příjde již třetí verze), plošné rozšíření na všechny banky je pak dost drahé, variabilita bankovních účtů a nedostatek kontextových informací jsou pěkný oříšek. Pokud tohle nevyřešíš a podceníš, můžeš si s tím pěkně utnout trh.

  Nevím, jestli bych viděl na tomhle trhu potenciál na začátečníka, několik velkých finančních institucí se chystají spustit celoplošné produkty a bude těžké konkourovat jejich marketingovým rozpočtům a brandingu, na řadě těch projektů pracujeme již dva roky, vývojem a UI/UX prostě takový projekt skoro končí a ne začíná :).

 9. Uz mas bankovni licenci?

 10. Citace Původně odeslal gransy Zobrazit příspěvek
  Uz mas bankovni licenci?
  to je dobrá poznámka :), získat alespoň "Povolení k činnosti poskytovatele platebních služeb malého rozsahu" obnáší nemalé úsilí a samozřejmě služby právní kanceláře, zákon, který to řeší je 370/2017, odkaz zde https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2017-370#f6140576 a namátkou se musí splnit:

  b) jehož obchodní plán je podložen reálnými ekonomickými propočty a je v souladu s podmínkami stanovenými v § 58 odst. 2,

  c) který zabezpečuje ochranu peněžních prostředků, které mu uživatelé svěřili k provedení platební transakce,

  d) který má zaveden systém řízení bezpečnostních a provozních rizik a systém vyřizování stížností a reklamací uživatelů,

  V praxi tohle řízení u ČNB při nejlepší trvá několik měsíců, pokud se vyskytnou problémy, klidně déle. Proces je hodně podrobný (podle dosavadního průběhu u klientů) a je potřeba sepsat hodně podkladů, zatím na našem trhu tohle získalo jen několik společností a myslím, že teprve letos jsou první licence udělované

 11. Nedela se to tak, ze se koupi spolecnost, ktera toto uz ma vyresene?

 12. Co se týká komentářů TomášeX: Rád bych Vám oponoval a doplnil Váš text, ale znamenalo by to uvolnění "know-how". Získání licence a vstup na trh není jednoduchý, právě naopak. Konkurence jistě existuje, ale přicházím s vlastním řešením a mnohými výhodami pro většinu zákaznických segmentů.

  Ke komentáři Olega: Jistě, taková společnost lze zakoupit. Rozhodně touto cestou nejdu, má to spousty nevýhod.

 13. Citace Původně odeslal janpajic Zobrazit příspěvek
  Co se týká komentářů TomášeX: Rád bych Vám oponoval a doplnil Váš text, ale znamenalo by to uvolnění "know-how". Získání licence a vstup na trh není jednoduchý, právě naopak. Konkurence jistě existuje, ale přicházím s vlastním řešením a mnohými výhodami pro většinu zákaznických segmentů.

  Ke komentáři Olega: Jistě, taková společnost lze zakoupit. Rozhodně touto cestou nejdu, má to spousty nevýhod.
  oponovat nemusíš :), chtěl jsem jen upozornit na možná úskalí a složitosti, z tvé poptávky to skoro vypadá, že za tebe stačí udělat webovou/mobilní aplikaci, napojit banky přes api a vesele poskytovat správu účtů a platby zákazníkům. Už vlastně to, že nevíš, na jaké platformy přesně cílíš mi vychází, že obchodní plán zatím ani nemáš.

  Bankovní klientela je dnes ještě poměrně neflexibilní, Airbank získávala prvních 200 000 klientů přes dva roky (také přišla s revolučním přístupem), Revolut jako nová moderní globální platforma má za rok v ČR kolem 80 000 klientů (celosvětově zatím jednotky milionů), kolik jich budeš potřebovat ty, abys sanoval milionové náklady? Nemusíš na to odpovídat. Tím, že tady poptáváš vyhotovení zakázky, potenciální dodavatele samozřejmě zajímá jak to bude s financemi a jaké jsou plány aspoň kolem technologií a náročnosti.

 14. Airbank měla revoluční přístup? V čem, že bojovali proti nesmyslným poplatkům a sami měli pár let poplatek za příchozí platbu 5 Kč? :)

 15. myslim ze ak by janpajic razil model monzo.com, co je uk online banka ktorej vyvoj som sledoval, tak ma sancu. monzo ma dost prednasok na yt kde hovoria v com su ich vyhody a navrh ich architektury a ostatne technicke veci, takze mi pride ze ich pristup bude fungovat v pohode. hlavne z hladiska rychlosti invoacie maju velku vyhodu oproti stavajucim bankam.

Hostujeme u Server powered by TELE3