Kupte si prémiovou propagaci a toto místo bude vaše.
Zobrazují se odpovědi 1 až 7 z 7

Rakousko jak vyzkoušet prodej?

 1. Zdravím,
  zvažujeme, že bychom zkusili cca 10 produktů nabízet i pro rakouské zákazníky. Slovo zkusili je to pravé, protože nechceme nyní dělat celou jazykovou mutaci e-shopu a vše překládat. Rádi bychom to otestovali na pár produktech s co nejmenšími náklady. Prostě rakouský zákazník bude vědět, že to je posíláno z česka, vše dle českých zákonů. Nechceme budit dojem rakouského e-shopu. Máte někdo nápad jak to provést? Díky za rady.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. jak hagen říká, prodej na ebay s lokální adresou.
  určitě amazon samozřejmě.
  Google shop

 4. Závisí na tom oč jde. Vlastní web + e-shop + případně propojit s Facebookem či svojí Facebookovou skupinou. Já německy umím a případně nejprve volám potenciálním zájemcům a posílám info mail s odkazem na web.

 5. Jo svůj web shop samozřejmě, kvůli XML feedu => google shop. Oni se ještě najdou nějaké srovnávače cen, ale jaký jsou populární v au nevím.
  Proč ne Německo? Větší trh ohodně!!!

 6. Tak ono to není to úplně pravda, že vše jde podle českých zákonů, pokud dodáváte to Rakouska, musíte samozřejmě dodržet i ty jejich, i když jsme v Schengenu. Jinak psychologicky je lepší, když máte alespoň rakouské číslo a nějakou adresu, hodně lidí nechce řešit zahraničí alespoň v těch základních věcech, lidé chtějí mít pocit, že jste jim blíž, i když v obchodních podmínkách je jiná firma EU. Platí hodně na západ od nás, protože jsou poměrně konzervativní.

  Nedávno jsme toto řešili pro Německo u zákazníka, který má řádově tisíce výrobků, udělalo se toto:
  - nová doména s existujícím hodnocením
  - překlad celého e-shopu automatizovaně přes neuronové sítě (dali jsme pak přečíst lidem, co ovládají NJ a velmi dobře to ohodnotili)
  - zřízení něm. čísla (VoIP za pár kaček) a adresy pro korespondenci (ta nestála nic)
  - německé obchodní podmínky (jsou služby, které se tím zabývají za paušál)
  - "sporná" registrace obalů (někdo tvrdí, že je to zbytečné)
  - propagace na organickém SEO + Google Ads reklamy

  A objednávky začaly chodit, sice byl nájezd o něco pomalejší, než když to postavíte tady, ale pak už konstantně.

 7. Citace Původně odeslal ehw Zobrazit příspěvek
  Jo svůj web shop samozřejmě, kvůli XML feedu => google shop. Oni se ještě najdou nějaké srovnávače cen, ale jaký jsou populární v au nevím.
  Proč ne Německo? Větší trh ohodně!!!
  Lukáš o expanzi do Rakouska napsal článek. Tedy vlastně dva, protože to bylo dlouhé, tak to rozdělil na dva díly. Je to psáno právě z pohledu českého e-shopu - expanze e-shopu do Rakouska č. 1, expanze e-shopu do Rakouska č. 2. Jsou tam i ty konkrétní vyhledávače zboží. A fúra informací k tomu.

 8. Děkuji za odpovědi, začnu se tím prokousávat. No jsem trochu zaostalý o možnosti prodávat přes google - Google Shop jsem zatím neslyšel. Budu googlovat, jak na to, samozřejmě budu vděčný i za osobní rady.

Hostujeme u Server powered by TELE3