Kupte si prémiovou propagaci a toto místo bude vaše.
Zobrazují se odpovědi 1 až 15 z 15

Autorská práva - je to problém?

 1. Zdravim,

  prave dokoncuji jeden mensi projekt ohledne instruktaznich videi.

  Ve videich prezentuji sebe a jedna se o videa, ktera by mela potencialni zajemce naucit spravnemu drzeni tela, spravnemu dychani apod.

  Po natoceni videi jsem si uvedomil, ze jsem tocil v tricku “NIKE” a nyni si nejsem uplne jist, zda to neni problem.
  Projekt je vetsiho rozsahu, cili pretoceni vsech videi by byla otazkou set tisic.

  Propagaci chystam na fb apod.

  Samozrejme znacku ve videich nikde nezminuji (ba naopak mi to prijde jako dobra reklama pro ne) a vsechna videa jsou na profesionalni urovni a myslena v dobre vire pomoci zakaznikovi.

  Otazka tedy zni....mate nekdo stejnou nebo podobnou zkusenost? Neni to problem?

  Diky

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Proc si kazdej mysli, ze je to pro danou znacku dobra reklama?

  Jinak podle me pokud to bude komercni, tak povoleni potrebujes, proc by se jinak v televizi prelepovaly loga firem treba v Prostreno apod.?

 4. Otoc video v nejakej editovacim programu zrcadlove zleva doprava a bude to ok, nic nehrozi a dela to tak spoustu lidi

 5. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  Proc si kazdej mysli, ze je to pro danou znacku dobra reklama?

  Jinak podle me pokud to bude komercni, tak povoleni potrebujes, proc by se jinak v televizi prelepovaly loga firem treba v Prostreno apod.?
  Protože jim přece nebudou dělat reklamu zadarmo!

 6. Pokud bych byl opravdu z obliga, tak to neni uplne spatnej napad, ale vzhledem k tomu, ze jsem to nikde nevidel, muzes sem hodit odkaz na video, kde to napr. takto resi? Diky

  Citace Původně odeslal realwltn1 Zobrazit příspěvek
  Otoc video v nejakej editovacim programu zrcadlove zleva doprava a bude to ok, nic nehrozi a dela to tak spoustu lidi


  ---------- Příspěvek doplněn 29.06.2019 v 01:01 ----------

  Opravdu bych rad znal skutecnou odpoved na moji otazku, tak prosim kdyztak k tematu, kdo by vedel jak to je. Dekuji

 7. NIKE by měl platit mě za to že celý den na to jejich logo musím někde koukat.. Bych se toho tak nebál, na Youtube tisíce lidí ( včetně těch populárních ) používají nějaká trička či telefóny Iphone apod a volá někdo Timu Cookovi aby dostal povolení ten telefón s logem nakousnutého jablka používat? Myslím že ne. Příště točte bez jejich loga a pak jak budete mít určitý level byznysu tak nabídněte NIKE reklamu ( že budete nosit jejich tričko ).

 8. Neni to problém.

 9. Tak ho v editoru rozmaz.

  Jinak to je jeden z duvodu proc hadry se znackami nekupuji a mam idealne svoje viz: https://blog.josefjebavy.cz/cyklistika/cyklisticky-dres

 10. Pokud chceš mít jasno napiš nějakému právníkovi a za pár korun budeš chytřejší.

  Já si osobně myslím, že to není vůbec žádný problém. Diskutabilní by to bylo v případě, kdybys třeba podporoval terorismus nebo podobný nesmysl, ale v tvém případě bych to vůbec neřešil.

  Pro Experty webtržníky opět :D přelepování/retušování jiných brandů ve spotech influencerů/firem se dělá kvůli tomu, abyste jim nedělali reklamu zdarma. Někteří influenceři mají na to, aby navázali spolupráci například s firmou NIKE, ale ten člověk stejně celou svou tvorbu nosí trička NIKE, takže ta firma by byla hloupá kdyby mu ještě platila. U firemních spotů to má zase čistě konkurenční motiv resp. nebudou přeci dělat reklamu jiné firmě. Dalším důvodem může být, že jiná, v podvědomí dobře zarytá značka může diváka/zákazníka podvědomě odvést od contentu resp., že se nebude tolik soustředit v tu chvíli na ten prezentovaný produkt a bude přemýšlet o jiném brandu, který vidí.

  Když jen přeci jen dojde ke sporu, vždy záleží jak tu jinou značku prezentuješ a jestli nesděluješ klamné informace. V reklamních spotech je naprosto normální uchopit jiný brand a říct ''náš je lepší než tenhle, protože...'', ale musíš si být jist, že nepřekrucuješ informace.

  Jinak nejlepší řešení je asi video edit jak píše Josef. Sice to bude sraní jestli toho máš hodně, ale asi lepší než to točit znovu.

 11. No jo, třeba prestižní automobilky úplně jásají, jak jim dělá bezplatnou reklamu takový MikeJePan. To je přesně něco, co jim pomůže zasáhnout tu pravou klientelu :)

 12. To je právě ten extrém, který se blíží tomu terorismu o kterém mluvím ;) tam bych samozřejmě žaloval také.

 13. Ze zkušenosti - pokud se podíváte na profesionální videa (já např. hodně kupuji bojová umění), tak i když jsou placená, jsou na nich běžně vidět loga vybavení vč. oblečení. V zásadě oblečení je pomocným prostředkem - nepropagujete značku oblečení, ale své služby a oblečení je toho nutnou součástí.

  V zahraničí to řeší "fair use", konkrétně v USA Lanham Act. V zásadě jde o to, abyste buď neuváděl značku v negativním světle nebo nevydělával na tom, že značku používáte, což není Váš případ. Pokud vím, tak tyto principy běžně uplatňují americké společnosti i pro evropský trh.

  Osobně pro klid duše, pokud v tom lítají takové peníze, bych se spojil s právním oddělením Nike
  https://www.nike.com/cz/help/#contact a vyžádal si explicitní povolení. Mám s tím dobré zkušenosti, vyžádal jsem si takto i od větších společností použití jejich log, a nikdy s tím nebyly problémy.

  ---------- Příspěvek doplněn 29.06.2019 v 12:46 ----------

  Jinak z titulu toho, že jsem právo studoval - nemyslím si, že posudek na tohle by udělal právník za pár korun (tedy udělal správně myslím). Nejedná se o české Autorské právo v první řadě, ale má to přesah do evropských i mimoevropských mezinárodních dohod. Tj. musel by si dohledat platné normy + všechny relevantní judikáty (rozhodnutí soudu v podobných případech), a to by stálo víc, než přetočení těch videí.

 14. Svět se v prdel obrací.

  To si jako nemůžu obléct, co se mi líbí a natočit gigaoblíbené video, kde třeba hraju na podpaží?

 15. Můžeš a klidně to prostřídej s hrou na předloktí. Problém může nastat, když budeš dělat komerční věci, které budou mít velký dosah.

 16. zveřejněte video, napište fakturu Nike za to, že propagujete jejich značku a když nezaplatí, tak je zažalujte. :)

Hostujeme u Server powered by TELE3