Prodej módní značky DANNYS clothing
Zobrazují se odpovědi 1 až 9 z 9

Test v práci - co od něj čekat?

 1. Ahoj,

  V práci nám přišel mail, že budeme testovani ze znalostí. 15 minutový test kde bude 10 až 15 otázek.

  Jelikož je to moje první práce tak se chci zeptat jestli máte zkušenosti s něčím podobným. Pracuju zde 2 roky a obdržel jsem skvělý feedback jak od kolegů, nadřízených tak od klientů. Nechápu co jim o mě tento 15 minutový test může říct.

  Výkon práce je v zemi EU.
  Díky.
  R

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
  Netlink prodává: Prodej webového magazínu WordStudio.cz
  Netlink prodává: Prodej webového magazínu Sedum.cz
  Pnovak32 poptává: PHP programátor
 3. Takové zkušenosti nemám, znám pouze testy před nástupem do práce, toto slyším poprvé :)

 4. Celý tým, kterého jsem byl součástí, procházel přibližně hodinovým testem na javascript (node.js + react + redux) při restrukturalizaci firmy. Výsledky se nereflektovaly nikam do mzdy, bonusů, nikdo přes to nebyl vyhozený, apod. Kolegové, kteří dopadli v testu špatně, měli pak pár měsíců za zadkem jednoho z architektů, který jim kontroloval většinu kódu, ale zároveň je taky učil best practices.

 5. Nemám s tím zkušenosti, ale slyšel jsem to už od více lidí. Takže asi úplně to všude nebude, ale vyjimečné také ne.

 6. A kdo to vymyslel? Asi by bylo dobré zeptat se uvnitř firmy proč se má ten test dělat a k čemu to bude dobré...

 7. Ten test má na svědomí buď někdo, kdo potřebuje vykázat činnost, aby si udržel zbytečný flek.....pak patrně pracuješ u velké firmy. Nebo to občas vymyslí HR, když jsou tam fanatici mající potřebu tzv."pracovat s kolektivem". Výsledky se často oznámí na nějakém firemním mecheche, všichni se poplácají po zádech, neboť se výsledky adekvátně "upravili", aby grafy byly zelený a pětiletka splněná. :D

 8. Nevidím na tom nic divného. Důvodů proto může být více. Například kontrola kvality, zpětná vazba, možná tam bude i otázka z jiného soudku, a ostatní jsou zastírací. Podle mně je lepší odpovědět na 10-15 otázek, a skutečně ukázat, že své práci rozumím, než čekat na hodnocení jen podle "dojmu". Mnoho vychytrálků pak vypadá dobře, a přitom toho moc neumí. Samozřejmě pokud se jedná o velkou firmu, v malé tyto problémy vychytají lépe a rychleji.

 9. Taka mala korporatna buzeracia na udrzanie spravne zvysenej hladiny stresu. Vzdy ked som sefoval nejakemu teamu, dokazal som aj o polnoci povedat ktory clen ma ake schopnosti (SWOT) bez toho, aby som na to musel pouzivat test. IMHO mate sefov dementov :/

 10. Kdysi jsem takovy test programoval a bylo to v situaci, kdy se melo propustit cca 50% operatoru.
  Nakonec se ten test stejne nepouzil, protoze znalosti nebyly rozhodujicim kretiriem. :)

Hostujeme u Server powered by TELE3