Prodej módní značky DANNYS clothing
Zobrazují se odpovědi 1 až 9 z 9

B2B eshop - jak je to s ČOI a dalšími povinnostmi

 1. Ahoj,
  pohrávám si s myšlenkou tvorby malého e-shopu (cca 3-5 produktů) se sortimentem pro B2B segment.
  Tím, že to bude malý e-shop s úzce profilovaným sortimentem, tak chci to co nejjednodušší a to hlavně po byrokratické stránce.

  Nákup bude omezen na IČO, protože koncák nemá důvod kupovat. Nerad bych řešil ČOI, hledání much v obchodních podmínkách atp.

  Nikdy jsem se kolem e-shopů nepohyboval, jak to tedy udělat tak, aby to bylo legislativně co nejjednodušší?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Velké oznámení, že eshop není určen pro spotřebitele. Vstup a ceny pouze registrovaným, kdy jméno a heslo přiděluje provozovatel, tj. bez možnosti samostatné registrace návštěvníkem, případně registraci podléhající schválením provozovatele po ověření údajů a skutečného provozování živnosti.

 4. Tomu se nevyhneš, klidně si projed největší poskytovatele B2B zboží a uvidíš že náležitosti co tam mají jsou téměř totožné jako když prodáváš koncákům.

 5. což jenom znamená, že prodají i koncákům:)

 6. Čorni u někoho obchodní podminky, trochu změn, a prodávej. Omezovat takhle kupujícího B2B nemá smysl, protože hodně lidí jsou rádi že otevřou email. To že někdo je podnikatel nutné neznamená že má dobré pc znalosti popř. Že účetní/nákupčí na firmě taky a hned neznámá se prokoušou registraci. Tyhle omezení vedly jen k dlouhým problémům s registraci a šli raději k konkurenci.... Když se budeš chovat fér, tak není důvod se bát ČOI.

 7. Citace Původně odeslal láďa1979 Zobrazit příspěvek
  což jenom znamená, že prodají i koncákům:)
  makro umozni nakupovat jen po registraci s ICO, nicmene muj odhad bude, ze znacne procento nakupu tam stejne delaji nepodnikatele, na druhou kartu, kteri to maji pro vlastni potrebu.
  Pokud na tom eshopu nekdo pouzije neci ICO a nakoupi, tak i kdyby to byl koncak, tak kupni smlouva bude mit jasne danou stranu a tedy i prava z toho plynouci.

 8. Nechci jít cestou registrace, ceny veřejné. Jde o to, že pro nepodnikatele nemá daná věc význam, nedává smysl, aby si to kupoval.

  Citace Původně odeslal ehw Zobrazit příspěvek
  Když se budeš chovat fér, tak není důvod se bát ČOI.
  Proto ČOI dává pokuty za slovíčkaření v OP? Chovám se fér za všech okolností, ani by mě nenapadlo jinak. Tady jde o podpůrný projekt, ten eshop mě nebude živit. Proto se chci vyhnout možným nástrahám, zvlášť kvůli blbostem.

  Možná tam udělám jen nabídku a objednání po mailu & telefonu.

 9. Ale tak už to dávno nefunguje. Pouze to, že uvedu IČ neznamená, že nakupuji jako podnikatel, ale zkoumá se i zda kupované zboží je použitelné pro podnikání kupujícího. Pokud není použitelné v podnikání kupujícího, může se to považovat, že to kupuje jako spotřebitel a může to i v 14 denní lhůtě vrátit. Navíc většina co tahle chytračí uvádí, že jenom omylem uvedla IČ. Jediná obrana je schvalovaná registrace, řádné prokázání aktivní podnikatelské činnost a brutální VOP, které vůbec nepřipouští nákup jako koncák.

 10. však všude mozně najdes kvalitni VOP co mužes použit, at už apek nebo dalsí organizace nabizeji VOP verejne ke stažení a pouzivani jako vzor. Nevím co resís, a mě ikdyz mám ICO by nejaky pidi maly eshop co prodáva jen ICarum, ikdyz bych taky kupoval na IC jen byl podezrelý. Napis ale presne co je to za zboží. Aby to nebylo jen neco jako paskovac, krabice, a tak, co beztak bezne muzou kupovat aj obcané.

Hostujeme u Server powered by TELE3