Prodej módní značky DANNYS clothing
Zobrazují se odpovědi 1 až 13 z 13

Kolik vydělávají velké weby na reklamě?

 1. Zdravim, jakozto bývalého redaktora mě zajímá, kolik vydělávají velké weby na jednotlivých článcích. Zajímá mě to čistě ze zvědavosti, jelikož redaktoři a hlavně ti externí pracuji za dost velkou almužnu. Zajímají mě weby jako smartmania.cz, mobilenet.cz, mojandroid.sk, letemsvetemapplem.cz atp. Dejme tomu, ze daji redaktorovi 50-100 Kč za jeden novinkovy článek (pro příklad nějakou spekulaci, překlad ze zahraničního webu..). Zajímá mě kolik takový článek za měsíc reálně vydělá. Vim ze to muže být dost individuální dle čtenosti, ale jde mi o průměr. Je to 200, 500, 2000, 5000 nebo dokonce více? Bavíme se o výdělku z google adsence. Diky za odpovedi

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Tak to samozřejmě záleží na návštěvnosti, obsah/téma daného článku, a agresivitě umístění reklam.

  Můžeme pouze odhadovat, že 1000 shlédnutí článku vydělá cca +/- 5 až 200Kč

  Tohle to je strašně individuální... Věštění z koule...

 4. Citace Původně odeslal kure55 Zobrazit příspěvek
  Zdravim, jakozto bývalého redaktora mě zajímá, kolik vydělávají velké weby na jednotlivých článcích. Zajímá mě to čistě ze zvědavosti, jelikož redaktoři a hlavně ti externí pracuji za dost velkou almužnu. Zajímají mě weby jako smartmania.cz, mobilenet.cz, mojandroid.sk, letemsvetemapplem.cz atp. Dejme tomu, ze daji redaktorovi 50-100 Kč za jeden novinkovy článek (pro příklad nějakou spekulaci, překlad ze zahraničního webu..). Zajímá mě kolik takový článek za měsíc reálně vydělá. Vim ze to muže být dost individuální dle čtenosti, ale jde mi o průměr. Je to 200, 500, 2000, 5000 nebo dokonce více? Bavíme se o výdělku z google adsence. Diky za odpovedi
  Podivejte se na justici cz, ono to není o tom kolik vydelavaji ale jake maji naklady celkove

  Treba smartmania ma:

  Celkove vynosy za 2017 v tis KC : 1 500

  naklady :

  nakup sluzeb : 500
  Osobni naklady : 560
  Odpisy 30
  Dan : 80

  Cisty hv: 330

 5. Co je to velká almužna?

  Co se týče letemsvetemapplem.cz, tak mám starou informaci (cca 5 let), kdy tam kamarád napsal asi 15 článků a peníze (údajně) nikdy nedostal, měl slíbeno 50-100 Kč / článek - a to rozhodně není velká almužna.

  https://similarweb.com/ a počet zobrazení si vynásob 50 Kč /1000 a získáš přibližnou monetizaci, tu si pak můžeš vydělit počtem článků za den... Reálně to může být 10-x Kč, záleží na mnoha faktorech.
  Naposledy upravil aramis1 : 30.05.2019 v 08:04

 6. Citace Původně odeslal aramis1 Zobrazit příspěvek
  Co je to velká almužna?

  Co se týče letemsvetemapplem.cz, tak mám starou informaci (cca 5 let), kdy tam kamarád napsal asi 15 článků a peníze (údajně) nikdy nedostal, měl slíbeno 50-100 Kč / článek - a to rozhodně není velká almužna.

  https://similarweb.com/ a počet zobrazení si vynásob 50 Kč a získáš přibližnou monetizaci, tu si pak můžeš vydělit počtem článků za den... Reálně to může být 10-x Kč, záleží na mnoha faktorech.

  "počet zobrazení si vynásob 50 Kč a získáš přibližnou monetizaci" - tohle mi nesedí

 7. Citace Původně odeslal Ulan Zobrazit příspěvek
  "počet zobrazení si vynásob 50 Kč a získáš přibližnou monetizaci" - tohle mi nesedí
  Však píšu, že reálně to je 10Kč-x Kč... Když k tomu připočteš PR články aj., myslím, že to sedí..
  .... počet zobrazení * 50 Kč děleno 1 000 :-) samozřejmě...

 8. Velké weby vydělávají velké peníze

 9. Citace Původně odeslal fajla Zobrazit příspěvek
  Velké weby vydělávají velké peníze
  :D ámen

 10. Článok stojací osamote, nič moc.
  Skupina článkov v jedno brende má dáva väčšiu reklamnú silu a priťahuje hodnotnejšie publikum.

  A potom záleží, akých agresívnych majú predajcov reklamy.
  Preto je pravda že za napísanie článku dostaneš almužnu. Pridanú hodnotu zo skupiny článkov si zoberie prevádzkovateľ.

 11. Ve svete AdS se bavime o RPM stranky - odhadovane prijmy / pocet zobrazeni stranky × 1000. U webu zamereneho na zabavu mam 50 Kc za 1000 zobrazeni (jeden navstevnik ti muze udelat nekolik zobrazeni, kdyz jde na dalsi podstranky) a u financnich mam cca 250 Kc. Take zalezi na pokryti tou reklamou. Je tam relativne hodne promenych. Hodne zalezi na cilovce. Tyhle tech. weby budou mit asi slusny zastoupeni Adblocku a mladych kluku, takze to pujde spatne s nejakym jinym oborem porovnavat.

 12. Co já tak sleduju, tak když mám prakticky totožné weby s návštěvností cca 1000 UIP/den, tak se RPM pohybuje třeba na 60 Kč, když ale vezmu web s úplně totožnou šablonou i tématem, tak s počtem návštěvníků RPM vždy klesá. U 25 000 UIP/den jsem pak už třeba jen na 35 Kč. To mi platí i u 1 webu, kde návštěvnost postupem času roste. Naopak mi stoupá RPM u webů, na které už nemám čas a návštěvnost klesá.

 13. Z Adsense veľa nie. Venujem sa monetizácii webov už X rokov rôznymi reklamnými kanálmi, no poviem ti, pre prevádzkovateľa to nie je taký jackpot ako si veľa redaktorov myslí. Musíš byť naozaj veľký aby si na článku dokázal byť v zisku, aj keď ťa jeho tvorba stojí v prepočte 5 - 10 eur. Veľké weby zarábajú, lebo majú článkov desaťtisíce - státisíce a preto sa návštevnosť naakumuluje. Stále ale platí, že len pár % článkov nosí väčšinu návštevnosti, teda zarába. Väčšina článkov, dovolím si tvrdiť na seba nezarobí. Weby ale musia skúšať čo sa chytí a keď sa niečo chytí, musí to zarobiť na články, ktoré sú v strate. Jednoduchy príklad: Ak si ako redaktor napísal 100 článkov po 100kč, 90 z nich možno zarobilo 10kč a zvyšných 10 možno zarobilo 100kč. V takom prípade je web šťastný, lebo má zisk (900kč).

  Ak si sa osamostatnil a rozmýšľaš nad vlastným webom, tak napíš, rád pomôžem.

  PS: Mojim pesimistickým odhadom zárobov nechcem uraziť SEOčkárov a Affilákov. A MFA odborníkov (ak ešte nejakí sú). To je iný prípad ponikania, píšem všeobecne o redakčnom biznise.

 14. Tak nejsou jen prijmy z reklamy, ale treba z affil jsou nejvetsi
  Nas web na AdSense vydelaval treba jen 500-600,- mesicne, ale na affil a partnerstvi desitky tisic.

Hostujeme u Server powered by TELE3