Prodej eshopu E-Samolepka™ + kompletní výroba • Možnost okamžitě začít s podnikáním
Zobrazují se odpovědi 1 až 23 z 23

Alibaba - je klamání zákazníků běžné?

 1. Zdravím, na Alibabě jsem byl v životě už několikrát, ale nikdy jsem tam vlastně nic nedomluvil. Tento měsíc jsem to zkoušel znovu, ale zdá se mi, že je tam jedna fakeová nabídka vedle druhé. Oni tam uvádí prostě všude nepravdivé informace o cenách, jen aby ve výsledcích vyjeli na prvním místě, ale nakonec je vše jinak než tam uvádějí. A to se dozvíte po několika dne na chatu s výrobou. Je to standard?
  Je tu někdo, kdo přes Alibabu skutečně nakupuje a mohl by mi poradit? Já už ztrácím nervy. Díky

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Ty minimální ceny tam jsou podle mě dosažitelné, ale je to totální základ a při vysokém a pravidelném odběru. Taky jsem poptával zboží, co vycházelo na 20Kč, ale s balením a dalšími službami se cena vyšplhala téměř na dvojnásobek.

 4. Zdravím též, nejlepší je založit si vlastní nabídku (poptávku) kde vše napsat tvé požadavky a dopsat třeba platí první nabídka ceny. Když zřizuji někomu obchody výberu do zálohy ještě jednoho, a ano stalo se mi to.. Jsou tam férový a ne férový obchodníci. Koukám též na jejich hodnocení hodně řeknou :)

 5. Asi nevím, jak tam zadávat poptávku - obecně. Ale prostě už mě to přestává bavit. Fakt vždy odejdu úplně znechucen. Když už si teda řeknu, že za těch sto litrů nějaký produkt vyberu (a to vlastně ani nevím, zda to prodám), tak to dopadne vždy stejně.

 6. Alibaba prej není úplně nejvíc TOP, je to hodně o kontaktech. Ty ceny jsou třeba reálné, jen stačí narazit na správného dodavatele.

 7. Citace Původně odeslal BestT Zobrazit příspěvek
  Alibaba prej není úplně nejvíc TOP, je to hodně o kontaktech. Ty ceny jsou třeba reálné, jen stačí narazit na správného dodavatele.
  Ok, tak co je TOP? Ono já bych ty minimální nákupy zkousl, i když doposavad jsem byl spíše pro strategii, nabídnout zákazníkům širší sortiment a mít méně zboží vázaného ve skladu.

 8. Celý je to o kontaktech, to je sice skoro až klišé, ale je to tak, mám za 8let vybudovaný takový vztah s dodavatelem, že mu pošlu link na zboží co chci a který on nemá, do 48h to mám naceněný včetně proclení který zařizuje kompletně on a mě to jen složí UPSko. Pohoda a kontakt bych neprodal ani za 100k. Pointa je taková, že nic není hned, oni mají v povaze jednorázový kšefty a čau, těžko se buduje partnerství, je to i o štěstí. Taky mi nadělalo x problémů mnoho prodejců předtím, jiná kvalita než deklarovali, provedení atd.Co se týče prvního oťukávání tak je to vše o tom kolik jseš ochotnej hned vyšpulit dolarů, oni slyší den co den lidi kteří jim slibují dlouhodobý odběr když jim daj super cenu a pak skutek utek , takže ze začátku moc netlač na cenu a mluv narovinu jak si to představuješ, po pár kšeftech ti začne důvěřovat a časem se pro tebe přetrhne. Hned to bohužel není, leda bys měl velký štěstí. Ceny na Alibabě moc neber v potaz mnohdy je to cena bez započtení nalodění, dovezení do přístavu atd, skutečně jde asi spíš o jejich způsob topování aby byli vidět.

 9. Hele a když už spolu tady takhle debatujeme. Dá se tam objednávat i za drobné? Dejme tomu objednat za padesát tisíc a mít nějakou alespoň rozumnou cenu a nebo se o takových penězích s vámi vůbec nikdo nebude bavit?
  Problém je, že jsme maloobchod. Takže my nemůžeme kupovat za statisíce od kusu. Jsme schopni udělat větší nákup více různého zboží, ale ty bomby co tam požadují jsou fakt šílené.

 10. Za 50tis se někteří bavit budou, někdo třeba ani neodepíše. Dost často už ti lecos naznačí jakou má nastavenou minimální objednávku. Vyhledávej u těch ověřených.

 11. fejkovy firmy, fejkovy zboží, všechno jako, ale jinak nefunkcni

 12. Citace Původně odeslal rooibosman Zobrazit příspěvek
  fejkovy firmy, fejkovy zboží, všechno jako, ale jinak nefunkcni
  Cos tam kromě krytu na telefon za 8 korun kupoval ty chytráku?! :)) ty jseš fakt hroznej hňup.

 13. Já bych jen dodal, že na Alibabě žádný ověřený firmy nejsou! Všechny statusy se tam dají koupit, takže tam "10 let" může být i včera přidaná firma. Dokonce ti na klíč udělají i falešné objednávky, přidají nějaké Gold statusy, všechno. MarvinDela měl podle mě, totální kliku, protože najít normálního dodavatele v Číně lze jenom přes agenturu a osobní návštěvu.
  Kvalitní info se dá najít na US podnikatelských fórech, kam přispívají normální lidi, často s obraty v milionech $ a nechodí tam blbci jako Panve. Ale ty diskuze ať si každý najde sám.

 14. Panve a jeho podobní končí.

 15. marat: pokud si dobre pamatuji nase konverzace z minulosti, tak ty mas taky zkusenost jen z jednoho korporatu kde se vam nepodarilo nakoupit z ciny... Ale to je trochu malo abys takhle obecne mluvil o tom jak to nejde. Navic na alibabe nakupuji miliony lidi, kdyby to byla platforma plna podvodniku, docela jiste by tam miliony lidi uz davno nenakupovali...

 16. Aleš: To jsi možná špatně pochopil. Korporát tam hledal dodavatele pořád a měl tam dokonce dvě najaté továrny na výrobu komponent. Taky jsem tu psal, jak jim musí stát za krkem, jinak to okamžitě začnou šidit. Ale korporát měl na to hledání, kontroly a hádky celé oddělení o asi 70ti lidech, plus nějakou holandskou agenturu.
  S těmi lidmi máš pravdu jen napůl. Je to podobné jako na Heuréce, kdy většina lidí je spokojená i s tím šmejdem, protože to bylo levný, nejlevnější. Navíc jak si chceš stěžovat na Alibabu...napíšeš to do nějakého zapadlého fóra a tím je to vyřízený. Jinak podvod po čínsku, není z jejich pohledu podvod.....prostě udělal dobrý biz a že se to tobě nelíbí, je tvůj problém, ne jeho.

 17. Citace Původně odeslal MarvinDela Zobrazit příspěvek
  Cos tam kromě krytu na telefon za 8 korun kupoval ty chytráku?! :)) ty jseš fakt hroznej hňup.
  ty kryptoblbe jednou se ti povedla nějaká vyjebavka a jsi odborník na všechno....kup si něco na alibabe, nafot to do detailu a pod mě se o tom pobavit, Alibaba je past na hejly, jednou staci

 18. @beraniste a co tam chces nakoupit, ze to je pouze na Alibaba.com? Neni jiny zpusob ziskat to co chces?

 19. Napíšu do zpráv

 20. Citace Původně odeslal marat Zobrazit příspěvek
  Já bych jen dodal, že na Alibabě žádný ověřený firmy nejsou! Všechny statusy se tam dají koupit, takže tam "10 let" může být i včera přidaná firma. Dokonce ti na klíč udělají i falešné objednávky, přidají nějaké Gold statusy, všechno. MarvinDela měl podle mě, totální kliku, protože najít normálního dodavatele v Číně lze jenom přes agenturu a osobní návštěvu.
  Kvalitní info se dá najít na US podnikatelských fórech, kam přispívají normální lidi, často s obraty v milionech $ a nechodí tam blbci jako Panve. Ale ty diskuze ať si každý najde sám.
  Nakupoval jsem v Číně 5let,než jsem narazil na tohohle dodavatele a řikám náku dobu to bylo uplně normální partnerství, ted už jsme v podstatě přátelé. Obraty u ní mám zhruba 1mil usd ročně ale pro ní to asi je zajímavé, posílá mi dárky k Vánocům, zajímá se o můj zdravotní stav atd. mám jí rád. Dřív mě okradli i hajzlové z alibaby s členstvím gold. Znám kluka co tam osobně byl, domluvil kšeft za 200k usd a přišlo mu uplně něco jinýho, takže pokud narazíš na zmrda tak ani osobko ti nepomůže. Vždyt si to zkus ve slavný Sapě..slíbí cokoliv a realita pak může být jiná. Vždyt to znáš.

 21. Alibaba je jen inzertní portál, kam může kdokoli vložit cokoli, aby k sobě nasměroval případné zájemce. V Číně není neobvyklé, že na 1 výrobní továrnu (která se často ani nestará o marketing a odbyt v pravém slova smyslu) je navázáno "1 až mnoho" prodejních firem - vlastně kanceláří. No a taky jsou firmy, které prodávají NOK výrobky, anebo jen komponenty k nich. Takže pro základní orientaci o dění v oboru je to (někdy) celkem vypovídající nástroj. Pokud však někdo zamýšlí nakupovat v objemech, které hodnotou převyšují, co je ochoten oželet jako ztrátu z podnikání, je nezbytné poznat svého dodavatele osobně (a to včetně "jeho" výrobce). Bohužel ani to někdy nestačí a jak tady už zaznělo, je třeba budovat dlouhodobý vztah (na tom čínský byznys stojí). Nedovedu si představit individuálního obchodníka ani korporát, jak si na Alibabě najde dodavatele, pošle mu data a čeká, co přijde. To je opravdu cesta "do pekel". K tomu označení "hajzlové z alibaby" - kde je poptávka, tam je i nabídka. Taky jsem dřív osočoval svoje čínské známé a kámoše, že zaplavují západ shitem - s úsměvem odpověděli, že "zápaďáci" (laowai) tak tlačí na ceny, že se za ně použitelné zboží už pomalu vyrobit nedá. A že si sami tyto "výrobky" nikdy nekoupí. Když je to takový průšvih - proč teda pořád někdo něco z tý Číny tahá...?

 22. Citace Původně odeslal beraniste Zobrazit příspěvek
  Napíšu do zpráv
  napiš mi do zpráv, mám dlouholeté zkušenosti, rád poradím nemám s tím problém, poradím i jak s nimi komunikovat, je tam hodně specifik

  ---------- Příspěvek doplněn 29.05.2019 v 14:15 ----------

  Citace Původně odeslal petr@bhg-tech.com Zobrazit příspěvek
  Alibaba je jen inzertní portál, kam může kdokoli vložit cokoli, aby k sobě nasměroval případné zájemce. V Číně není neobvyklé, že na 1 výrobní továrnu (která se často ani nestará o marketing a odbyt v pravém slova smyslu) je navázáno "1 až mnoho" prodejních firem - vlastně kanceláří. No a taky jsou firmy, které prodávají NOK výrobky, anebo jen komponenty k nich. Takže pro základní orientaci o dění v oboru je to (někdy) celkem vypovídající nástroj. Pokud však někdo zamýšlí nakupovat v objemech, které hodnotou převyšují, co je ochoten oželet jako ztrátu z podnikání, je nezbytné poznat svého dodavatele osobně (a to včetně "jeho" výrobce). Bohužel ani to někdy nestačí a jak tady už zaznělo, je třeba budovat dlouhodobý vztah (na tom čínský byznys stojí). Nedovedu si představit individuálního obchodníka ani korporát, jak si na Alibabě najde dodavatele, pošle mu data a čeká, co přijde. To je opravdu cesta "do pekel". K tomu označení "hajzlové z alibaby" - kde je poptávka, tam je i nabídka. Taky jsem dřív osočoval svoje čínské známé a kámoše, že zaplavují západ shitem - s úsměvem odpověděli, že "zápaďáci" (laowai) tak tlačí na ceny, že se za ně použitelné zboží už pomalu vyrobit nedá. A že si sami tyto "výrobky" nikdy nekoupí. Když je to takový průšvih - proč teda pořád někdo něco z tý Číny tahá...?
  protože je to levný :-D

 23. Citace Původně odeslal bormino Zobrazit příspěvek
  napiš mi do zpráv, mám dlouholeté zkušenosti, rád poradím nemám s tím problém, poradím i jak s nimi komunikovat, je tam hodně specifik

  ---------- Příspěvek doplněn 29.05.2019 v 14:15 ----------  protože je to levný :-D
  ...a to je asi začátek toho kruhu...což je vlastně ode mě logicky blbost, ale tam někde to začíná. Nicméně, souhlas, je to prostě levný.
  :-)

 24. Citace Původně odeslal marat Zobrazit příspěvek
  Já bych jen dodal, že na Alibabě žádný ověřený firmy nejsou! Všechny statusy se tam dají koupit, takže tam "10 let" může být i včera přidaná firma. Dokonce ti na klíč udělají i falešné objednávky, přidají nějaké Gold statusy, všechno. MarvinDela měl podle mě, totální kliku, protože najít normálního dodavatele v Číně lze jenom přes agenturu a osobní návštěvu.
  Kvalitní info se dá najít na US podnikatelských fórech, kam přispívají normální lidi, často s obraty v milionech $ a nechodí tam blbci jako Panve. Ale ty diskuze ať si každý najde sám.
  najít v Číně dodavatele je vždy těžké a stojí to hodně úsilí a peněz a hledání dodavatelů je většinou kombinace všeho, jak hledání a zkoušení přes alibabu, tak kontakt na veletrhu tak i návštěva v továrně, všechny možnosti jsou stejně rizikové, ojebe tě i ten se kterým se osobně vidíš, provede tě fabrikou, pošle ti vzorky, je to jedno
  vždy je to o velké trpělivosti a vytrvalosti to nevzdát

  alibaba není na vyhledávání špatná, jsou tam jak dobří dodavatelé, tak podvodníci, narazil jsem tam na obojí, ale to jsem narazil i na veletrhu přímo v Číně a i továrna, kterou jsem osobně navštívil a dělá v mém oboru pro špičkové firmy, tak pro mě objednávku totálně zfušovala, protože objednávka byla malá (za 300 tisíc) a neměl jsem pro ně v tu chvíli žádnou důležitost
  nakonec jsem raději oželel zálohu 100 tisíc Kč a zboží tam nechal, než tady pak prodávat šunt

  i to se stává

  ---------- Příspěvek doplněn 29.05.2019 v 14:45 ----------

  Citace Původně odeslal petr@bhg-tech.com Zobrazit příspěvek
  ...a to je asi začátek toho kruhu...což je vlastně ode mě logicky blbost, ale tam někde to začíná. Nicméně, souhlas, je to prostě levný.
  :-)
  to jak jsi to popsal je naprosto přesný, takhle to přesně je, kvalitnější zboží má většinou ten, kdo je netlačí ke zdi s cenou, kdo to dělá, tak má sice to nejlevnější, ale kvalita mizérie, kdysi než jsem začal s Čínou sám, jsem se nechal schválně zaměstnat ve firmě, která obchodovala s Čínou, abych získal informace o tom jak to chodí a takové hlavní poučení bylo, nikdy netlačit na cenu a raději tlačit na kvalitu, tenkrát ta firma vozila sekačky a začátek jejího konce bylo právě to tlačení na cenu, šéf měl tenkrát radost, že dostal slevu 10 USD na sekačce za 125 USD a jak to dopadlo? Kvalita šla tak dolů, že do dvou let musel se sekačkami úplně skončit, protože se to mezi zákazníky rozneslo jako lavina, že jsou to šmejdy, ale ve skutečnosti ze stejné továrny brala ještě další firma z Čech, ta je měla úplně odlišný přístup, netlačila na cenu, ale na kvalitu a ta měla sekačky v pořádku

  je to prostě zakletý kruh, oni vyrobí to co zákazníci chtějí a v tom je ten problém...

Hostujeme u Server powered by TELE3