360° fotografie pro Váš Eshop z Vaší vlastní fotokomory. Ušetřete, foťte a upravujte 360° obrázky IN-HOUSE
Zobrazují se odpovědi 1 až 10 z 10

Jak zadat poptávku na tvorbu nového webu?

 1. Zaujalo mě zejména toto, je to častý problém zde na webtrhu......a nejen zde, řekl bych, že i ve firmách.....A je to nesmysl, abych vydělal alespoň 50 000 tak musím mít více zadavatelů, nebo zakázek...takže termíny jsou nemožné.... kalkulace, proč neuznaj lidé protiklad tedy to jak by se sami cítili... kdyby jim nikdo nechtěl zaplatit za hodinu práce, ale chtěl by orientační cenu.....já sám si ohlídám kolik co trvá...., poctivě, abych zase nebyl za zloděje, ale někdy taky musíte studovat dokumentaci hledat řešení..správné...projít dost věcí.....Lze si ohlídat kdy je to plodné a kdy nikoliv a stopnout časovač..

  Tohle je tak jak by to mělo být, ale velmi často je to tu naopak....

  Čemu se dále vyhněte

  Nepožadujte orientační kalkulaci – je to nesmysl. Nic takového neexistuje a nelze ji stanovit, ani orientačně.
  Dobré dílo potřebuje dostatek času k realizaci – neplánujte nesmyslné termíny, o kterých již od začátku všichni ví, že nemohou splnit.
  Neposílejte weby konkurence nebo weby jiné, které se vám líbí. Je to bezpředmětné a pouze v úrovni líbí / nelíbí – nemá to nic společného s dobře navrženým webem vůči vašim vlastním cílům.
  Sepište požadavky – administrativní! – které požadujete. Mnohdy mohou takové požadavky zhotovitele naopak vyloučit z VŘ.
  Pokud je vás ve firmě více, kdo nový web řeší, připište kontakty a pozice – případný zadavatel se může obrátit přímo na ně a urychlí se tak komunikace a eliminuje „komunikační šum“.


  https://www.brilo.cz/zadat-poptavku-tvorbu-noveho-webu/

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Pekne shrnuto.

 4. Toto nejde psát paušalizovaně. Brilo to má hezky popsané, o tom žádná a i v ideálním světě by to tak mělo být, ale jejich text také odpovídá tomu na co oni cílí. Když se člověk podívá na jejich reference (COOP, Vyfakturuj) tak dělají pro jinou sortu klientů než většina developerů a kde to bez osobní schůzky ani nejde. Koneckonců i jejich ceník napoví. Obyč Wordpress od 47K, lepší od 131K... Tam už to jinak nejde, než tou formou jakou oni popisují. Já se též věnuji tvorbě webu a právě protože cílím spíše na menší společnosti, živnostníky či i lidi co na webu začínají je naopak pro mě důležité vytáhnout z nich přesně opak to co chce Brilo. Jejich rozpočet, jak to má vypadat, a klidně to může být právě zasláním url konkurence.

 5. Když už tady náhodou vidím nějakou zajímavou poptávku a pak si přečtu příspěvky toho člověka tady na WT a zjistím, jakej je to blb, tak si to raději rozmyslím.
  Tohle je potřeba si taky uvědomit. Nejlepší jsou ti, kteří se tady dokola ptají na základy a nebo na kraviny a pak v aukci vidíš jejich web, který je ready- affiliate na tisícový výdělky denně a za týden tu někdo brečí, že se stal obětí podvodu :D

  Ale k tvému příspěvku.. Tak nedělej zadarmo a nesnaž se dělat vše za minimum. Odfiltruješ tím skrblíky a problémový lidi. Škatulkovat to a učit někoho, jak má sepisovat poptávku apod je nesmysl.

 6. Chtelo by takovy manual sepsat z opacne strany, tedy pro dodavalete, zacatecniky, kteri se chteji venovat tvorbe webu/grafiky/kodovani.

 7. Dva roky zpět jsem psal článek na blízké téma - jak se nespálit s dodavatelem. Třeba někomu poslouží poučit se z chyb jiných :-)

 8. Citace Původně odeslal Hagen Zobrazit příspěvek
  Mam pocit ze chcete udelat ze zakaznika vola a v brilu take. Tak to na me pusobi. Zakaznik nemusi vedet o tom co jak se dela to neni jeho povinost a orientacni kalkukace neni pozadovana no TWL? V brilu vlaste tvrdi ze 99% zakazniku jsou idioti kteri nevedi co chteji.
  Dá se to říct i kulantně, ale ve finále je to pravda. Proto si najímáš profíka na věci, kterým nerozumíš, to je naprosto standardní ve všech oborech.

  Citace Původně odeslal Hagen Zobrazit příspěvek
  Ehm nechate si postavit dum s tim ze vam nikdo nerekne cenu? Udelame to zahodinovku? Pokud ano tak mi prosim zaslete kontakt na dotycnou firmu. Velice by me zajimalo kolik ma zakazek...
  Tohle je samozřejmě nesmysl, nějakej budget je potřeba stanovit, většinou ze strany klienta, aby grafik věděl, že jsou nějaký hranice a na začátku mohl říct, zda se mu to vyplatí, nebo ne.

  Já to mám třeba opačně než Petr, já tvořím výhradně úkolově a ne hodinovkou (záleží od typu grafických prací samozřejmě, někdy se hodinovka může vyplatit, ale pravidlo je, že se vždycky vyplatí jen jedný straně), takže klient i já od začátku víme, kolik co bude stát. Profík má přehled o tom, jak mu trvá ta která zakázka. Pokud ne, měl by na tom pracovat. Samozřejmě je dobrý domluvit ještě nějakou rezervu směrem nahoru, pokud bude víc připomínek, než se dalo očekávat apod., ale to je většinou standard.

  Citace Původně odeslal PetrGargulák Zobrazit příspěvek
  Nepožadujte orientační kalkulaci – je to nesmysl. Nic takového neexistuje a nelze ji stanovit, ani orientačně.
  Tak proč máš na webu konečný ceny pro jednotlivý řešení? Trochu protiřek, ne?

 9. Ty paušální balíčky mi vždy vykouzlí úsměv na tváři :D a paradoxně v kombinaci s někým kdo tvrdí, že orientační cena je nesmysl to nabírá ještě více na absurditě.

 10. Co na to tvůj WebTrhovej kámoš?

 11. Citace Původně odeslal PetrGargulák Zobrazit příspěvek
  Zaujalo mě zejména toto, je to častý problém zde na webtrhu......a nejen zde, řekl bych, že i ve firmách.....A je to nesmysl, abych vydělal alespoň 50 000 tak musím mít více zadavatelů, nebo zakázek...takže termíny jsou nemožné.... kalkulace, proč neuznaj lidé protiklad tedy to jak by se sami cítili... kdyby jim nikdo nechtěl zaplatit za hodinu práce, ale chtěl by orientační cenu.....já sám si ohlídám kolik co trvá...., poctivě, abych zase nebyl za zloděje, ale někdy taky musíte studovat dokumentaci hledat řešení..správné...projít dost věcí.....Lze si ohlídat kdy je to plodné a kdy nikoliv a stopnout časovač..

  Tohle je tak jak by to mělo být, ale velmi často je to tu naopak....

  Čemu se dále vyhněte

  Nepožadujte orientační kalkulaci – je to nesmysl.
  Prosimvas, mohl byste to prosim smazat a vyjadrit se znovu a cesky?

  A ta Vami odkazovana firma - to fakt neni dobre napsany text, ktery by si meli davat na web.

Hostujeme u Server powered by TELE3