Prodej módní značky DANNYS clothing
Zobrazují se odpovědi 1 až 8 z 8

Nastavení SPF netdirectu

 1. Ahoj, nenastavoval tu někde SPF pro netdirect? Konkrétně můj stav... doménu mám na Active24, emailové schránky na savana.cz, a nyní už si nevím rady a na netdirectu už mi taky neví poradit, už ani nevím, zda stačí nastavit na DNS záznamy TXT na Active24, nebo i SPF záznam na savaně u domény.

  Aktuálně mám za sebou i plno variant zápisů... protože jsem dostal toto:
  Pro správnou funkčnost systémových emailů je třeba nastavit SPF záznam ve Vašich DNS.
  Pokud již SPF záznam v DNS máte, vložte do stávajícího textového pole SPF hodnotu:
  include:spf.netdirect.cz
  Přiklad: @ TXT v=spf1 mx include:spf.xyz.com include:spf.netdirect.cz ~all

  Pokud SPF záznam ve svých DNS ještě nemáte, vložte nový TXT záznam pro kořenovou doménu:
  v=spf1 mx include:spf.netdirect.cz ~all
  Přiklad: @ TXT v=spf1 mx include:spf.netdirect.cz ~all


  Zkoušelo se již mnoho... v prvním případě za xyz.com doplněna naše doména, což nevím zda je dobře... ale asi ano, a maily pořád fastcentrik neodesílá.

  Proto zkouším vás, odborníky, kteří toho už vytvořili a udělali hodně, zda to někdo nemá, nebo podobně a jak a kam co nastavit, aby ten fastcentrik ty mail odeslal.

  Díky za případnou pomoc. M.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. z active24 vse smerujes (asi) NSSETem na hosting na savanu, tak si to vse nastav na savane v sekci DNS, ne? savana ma vybodnou podporu, ujistit se v nastaveni muzes dotazem na podpore.

 4. Tedy ten TXT záznam na Active vůbec neřešit, smazat? A vše nastavit na savaně ikdyž tam mám směrované jen MX? Doménu jako takovou mám v rámci DNS nasměrovanou na Netdirect. Vím, že Savana má výbornou podporu, proto u ní jsem, ale ptám se nejdříve tady, kdy to už někdo dělal...

 5. Mas to nejak vse moc pomotany.

  Domenu mas koupenou v Active, tu smerujes na hosting na Savana (tam ti bezi web a maily), takze tam si v sekci DNS nastav to SPF. Co jineho tedy smerujes na Netdirect?

 6. Ano, je to pomotané, proto už nevím kde co nastavit. Jinak stav je přesně ten, že web běží na netdirectu, tam máme DNS A záznamy a CNAME záznamy na doméně u Active nastaveny. Pak máme emailové schránky u savany, tedy tam máme nasměroané MX záznamy na mx1 a mx2.savana.cz a na savaně přidanou doménu a založené schránky, které fungují. A problém je v tom, že se neví, jak a kam nastavit to SPF, z netdirectu poslali jen instrukce a helpdesk už taky neví, reps. posílá jen obecné informace .... a web maily z formulářů a objednávky nedoručí, tedy nepošle. A nyní, kam SPF nastavit? na doménu u Active, což jsme udělali a nic, nebo na savanu, kam jsou vlastně nasměrované jen MX? Nebo je potřeba na active přidat ještě další DNS záznamy na savanu nasměrované?

 7. Domena by mela byt podepsana SPF (DMARc, DKIM) na hostingu kde jsou hostovane maily, tj. na Savana. :D

 8. Hezký den,

  Oleg radí správně, tohle nastavení je potřeba vyřešit u Vašeho registrátora domény/hostingu. My Vám pak moc rádi pomůžeme v rámci naší administrace.

  Tým NetDirect

 9. Citace Původně odeslal NetDirect s.r.o. Zobrazit příspěvek
  Hezký den,

  Oleg radí správně, tohle nastavení je potřeba vyřešit u Vašeho registrátora domény/hostingu. My Vám pak moc rádi pomůžeme v rámci naší administrace.

  Tým NetDirect
  Zdravím, jojo, toto je vyřešené... a vše je jak má být.

Hostujeme u Server powered by TELE3