Prodej eshopu E-Samolepka™ + kompletní výroba • Možnost okamžitě začít s podnikáním
Zobrazují se odpovědi 1 až 7 z 7

Koupit či nekoupit eshop - prosím o radu.

 1. Ahoj,

  mám v merku eshop. Nevím si s ním rady, jelikož mi nějak nesedí náklady vs. příjmy vs. zisk.
  Prodávající uvádí - obrat 5mil., marže 30%, čisty zisk po odečtení cca 400-500tis./rok.

  Jsou tu fixní náklady za eshop, grafika, účetní, menší skládek, brigoš, to chápu. Poté tu jsou docela vysoké náklady na reklamu a nevím proč.

  Pokud bych vše odečetl, dostávám se k sumě: 5mil obrat, náklady xy, hrubý příjem cca 100tis/měsíc a náklady ve výši cca 50%, tedy cca 50tis. čistý zisk/měsíc.

  Nepřipadá Vám to poměrově nepoměrné? Chápu, že se dá zapracovat na SEO, optimalizaci, organické návštěvnosti, účinné cílené reklamě, aby náklady šly dolu, ale celkově nevím zdali to má vypovídající data.

  Cena eshopu = cca roční zisk.

  Díky Jirka  Možná spíše by měla znít má otázka, kolik byste zaplatili za eshop, který generuje čísla výše? Optimální cena????

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. co je na tom v nepořádku? Pokud je marže 30% tak to je 1,5 mega a pokud je čisty zisk (pred zdanenim) 0,5 Mega, tedy 10% tak me to připadá naprosto Ok. Ono náklady na merketinga ziskani obejdnvky jsou vysoké + mzda a tak. Rozhodně bych to vyděl pozitivnějí že ti rekne narovinu že z 1,5 zisku je cisteh jen 0,5 . ted jen už spíše aby to bylo tech 0,5 a né 0,2 :-)

  Jinak cena eshopu se od vyjí od více veci, ne jen dle obratu a pomeru, ale o sortimentu. To je jak před lety prodávat eshop na vuvuvuzel, mohli jsi klidne udelat obrat treba 5 mega, ale pristi rok je tim trh nasycen a sotva se udela 0,2 mega. Ale pokud by to byl bezny normalni retail seortiment tak za roční zisk at už bez nákladu tedy 1,5 mega tak to je rozumná cena, podku za 0,5 mega tak to je hodne dobrá cena, ale zaleží na zboží.

 4. Citace Původně odeslal Venturi Zobrazit příspěvek
  co je na tom v nepořádku? Pokud je marže 30% tak to je 1,5 mega a pokud je čisty zisk (pred zdanenim) 0,5 Mega, tedy 10% tak me to připadá naprosto Ok. Ono náklady na merketinga ziskani obejdnvky jsou vysoké + mzda a tak. Rozhodně bych to vyděl pozitivnějí že ti rekne narovinu že z 1,5 zisku je cisteh jen 0,5 . ted jen už spíše aby to bylo tech 0,5 a né 0,2 :-)
  No, tak to bych si prověřil před koupí :-) Ale díky za info, Jirka

 5. panve

 6. Citace Původně odeslal vikin Zobrazit příspěvek
  panve
  Nechápu ...

 7. Citace Původně odeslal j.masek Zobrazit příspěvek
  Nechápu ...
  Pak záleží na tom jaký (značka, kvalita, cena) ale 30% není moc. Pokud se jedná o kvalitní zboží, tak je tam slušná rezerva.

 8. Tak nakonec eshop koupil o 60tis někdo jiný, no nic no, Jirka

Hostujeme u Server powered by TELE3