Prodej projektu Duchod.cz - cena 550 tis Kč. Dále MojeFinance.cz, DuchodovaReforma.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 9 z 9

Přechod na jinou střední školu

 1. Dobrý den.Jmenuji se Tereza.Je mi 16 let tedkom studují první rok sš a bohužel jsem zjistila, že my jsme ty první studenti, kteří mají maturovat jak z angličtiny, a tak i z matematiky.A to je pro mě velký ale velký problém.Já měla problém s matikou už od základky ale prostě jsem si myslela,že tu matiku budu zvládat ale ono nic.V prvním pololetí jsem dostala na výzo 5 a to jsem se furt učila a snažila.Ted jsem se docela zlepšila aspon na 4 no.Našla jsem si zdravotnickou školu u nás v kraji a mám obory,který nemají povinnou maturitu z matiky a to je Praktická sestra a Sociální činnost.Všechno jsem si to vyřešila přihlášku jsem dala příjmačky jsem dělala.Výsledek je , že na sociální činnost jsem se dostala ale na Praktickou 5 pod čarou.Dala jsem odvolání snad mi to výjde ale chybělo mi jen 5 bodů a dostala bych se.Mám ale jiný problém a to jde o moji mamku.Ona mě vždycky snaží ve všem podporovat a abych byla štastná ale nechce moc abych odcházela...Protože vyhodila za ten to rok s tatkou 26 000 korun za mě ( je to docela dost) platil se intr atd.A že jsem si zahodila rok života.I kdybych se nedostala na odvolání chci jít na socialní činnost chci se soustředit aspon na angličtinu (i s tou mám trochu problém) a matiku nějak na ní jít pomalu.Nejsme úplně rodina co může mít všechno tak proto.Chtěla bych ji tu půlku těch 13 000 jednou vrátit ale ten přestup je pro mě důležitý abych se netrápila jednou měla hotovou nějakou střední školu.A taky mi mamka dost vyčítá , že jsem tam měla jít už před rokem a mně je to líto,protože má pravdu.Tatka mě podporuje normálně,nejdřív byl takový jako mamka ale ted už mě jen podporuje.Vím co socialní činnost obnáší a vím že bych tu práci zvládla.Můj učitel mi na té škole mi řekl at jdu že to mamce jednou vratím at myslím na svoji budoucnost,aby ze mě něco bylo.Jestli byste mi mohli poradit byla bych vděčná děkuji moc.☺
  Naposledy upravil terezaaaaa : 02.05.2019 v 22:53

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Ono už asi prestalo fungovať Bravíčko čo že sa to objavuje na Webtrhu :)
  Navrhujem vymazať

 4. Jste-li v prvnim rocniku, tak mate jeste vice jak 3 roky na to, abyste matiku pochopila, coz kazdy, kdo opravdu chce, zvladne (hlavne se ji ale neucte, pochopte ji).
  Matematika na ZS ci SS neni vubec o uceni, ale o chapani. Pokud jste z Brna, klidne Vam par hodin MAT venuji.
  Co se prestupu tyce, tak ano, utece Vam rok. Otazkou je, zda to nove, co jste si vybrala, vas bude bavit vice a uz to dokoncite. Pokud je to to, co chcete delat, tak vzhuru do toho a rok se ztrati. Ale zadny dalsi uz neztracejte, kdo vi, treba pak zamirite na VS a mohl by Vam ten rok chybet do 26 let.

 5. Ber to tak, že jsi tímhle měla projít, aby sis uvědomila, co chceš skutečně. I když to stálo nějaké peníze, peníze nenahradí Tvé pocity a Tvé další směřování. Vždy je lepší odejít někam, kde se cítíme lépe, než setrvávat tam, kde jsme a cítíme se na nic.

  Řekni to tedy tak i rodičům. Že to je zkušenost, kterou jsi potřebovala, aby Tě to určité věci naučilo a mohla jsi směřovat tam, kam skutečně chceš. Vždy nejlépe si uvědomíme, kam máme mířit, když se necítíme dobře. A věřím, že to pochopí, když odejdeš jinam, kde se budeš cítit lépe. Pak se Ti bude i lépe učit a to je nejdůležitější. Takhle bys mohla mít stále problémy, což by Ti neprospívalo.

  Já sám jsem strávil 4 roky tam, kde se mi nedařilo. Je lepší obětovat ten rok ve formě zkušeností a jít pak jinam a dělat to, co člověk chce, než se zbytečně trápit. Takže hlavu vzhůru! :)

 6. Citace Původně odeslal xh5 Zobrazit příspěvek
  Ber to tak, že jsi tímhle měla projít, aby sis uvědomila, co chceš skutečně. I když to stálo nějaké peníze, peníze nenahradí Tvé pocity a Tvé další směřování. Vždy je lepší odejít někam, kde se cítíme lépe, než setrvávat tam, kde jsme a cítíme se na nic.

  Řekni to tedy tak i rodičům. Že to je zkušenost, kterou jsi potřebovala, aby Tě to určité věci naučilo a mohla jsi směřovat tam, kam skutečně chceš. Vždy nejlépe si uvědomíme, kam máme mířit, když se necítíme dobře. A věřím, že to pochopí, když odejdeš jinam, kde se budeš cítit lépe. Pak se Ti bude i lépe učit a to je nejdůležitější. Takhle bys mohla mít stále problémy, což by Ti neprospívalo.

  Já sám jsem strávil 4 roky tam, kde se mi nedařilo. Je lepší obětovat ten rok ve formě zkušeností a jít pak jinam a dělat to, co člověk chce, než se zbytečně trápit. Takže hlavu vzhůru! :)
  moc vám děkuju☺

 7. Jdi za tím co chceš, ale pořádně si to všechno rozmysli.

  Ona to mamka časem pochopí, i když to může chvilku trvat.

  Četl jsem tady dost komentářů, že matika je o chápání a to může pochopit každý, ale vždyť do teď to bylo dobrovolný a na matematiku chodili jen ti nejlepší jedničkáři atd a stejně to mělo nejhorší výsledky.

  Ne každý prostě na matematiku je. Ty jestli chceš zůstat na střední škole s maturitou tak musíš pořádně zabrat na angličtině a dokázat mamině, že si udělala svým rozhodnutím dobře a ona to pochopí.

 8. Přestup je potřeba dobře zvážit. Pokud jsi si zjistila dostatek informací, není to jen o tom "tam by to mohlo být lepší, tak to zkusím", ale opravdu si myslíš že to bude pro tebe lepší, tak bych do toho šel. Vypadá to hloupě, že jsi ztratila rok, ale mám kamaráda, co takhle "ztratil" 4 roky. Dva než si vybral střední a dva na vejšce.

  Pokud neplánuješ vysokou školu, tak máš času dost. A rodičům můžeš finančně pomoci třeba o prázdninách...

  Takže za mě, pokud jsi rozhodnutá, tak určitě přestoupit. Rok není nic, navíc ho nemusíš úplně ztratit, můžeš se třeba dopředu věnovat té angličtině a tím si ulehčit studium na druhé SŠ...

 9. Citace Původně odeslal Jamira40 Zobrazit příspěvek
  Ono už asi prestalo fungovať Bravíčko čo že sa to objavuje na Webtrhu :)
  Navrhujem vymazať
  nebud trapnej :)

 10. holčina udeřila hřebíček n hlavičku. Naše školství je v troskách a nakonec ti v nemocnici nikdo neutře ani zadek, potože ten s maturitou, terý beztak tak tak prolezl přes matematiku to dělat nebude. Před 30 ti lety jsme šli ze dvou tříd (cca 5o) lidí na základce na střední školu a si 4 lidi. Opravdu šli jen ti nejlepší. Dneska musí mít všichni maturitu, protože to je společenská poptávka. Ať mi někdo vystvětlí na co bude potřebovat sestříčka výpočet kořene kvadratické rovnice nebo tam bude řešit aplikovanou geometrii po jakém vektoru se bude pohybovat s vozíkem?

Hostujeme u Server powered by TELE3