Prodej projektu Duchod.cz - cena 550 tis Kč. Dále MojeFinance.cz, DuchodovaReforma.cz
Stránka 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazují se odpovědi 31 až 35 z 35

Předání zdrojového kódu klientovi (nechce zaplatit)

 1. Citace Původně odeslal Gabonator Zobrazit příspěvek
  Myslím že treba argumentovať tým že v smlúve nie je ukotvený audit zdrojového kódu, a výhrady proti kvalite kódu sa uplatňujú v rámci reklamačného konania.
  Presne tak. System ma fungovat dle smlouvy. Pokud funguje tak co.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. § 58 odstavec 7. se neuplatni, pokud OSVC a S.R.O. maji mezi sebou uzavrenou radne smlouvu o dilo dle aktualniho OZ. Uplatnuje se to v pripade, ze ten clovek sedi u nekoho v kanclu/dalkove a maka na zamestnavatele.

  Pokud se ma pocitat tak, ze s.r.o. najalo osvc na praci tak na ma to byt jina smlouva a vetsinou ji nikdo nedela a pokud dela tak to je uz na hrane tvz. Švarcsystému. Dlouhodoba spoluprace OSVC a S.R.O je pak zavisla pokud se neresi presne vymezene prace smlouvou.

  @Tomáš Plaček

  implementovat na internetový prostor klienta
  nic jako internetovy prosto neexistuje, je to spatna formulare, ale viscni chapou, ze se hotovy kod hodi klientovi na server. Pokud se hodi kod na server tim se "pocita, ze je implementovan na internetový prostor klienta".

  Ty vis urcite, ze klient chce ukoncit spolupraci, nebo ma obavu, ze kod nedodate, protoze jste ten kod nehodili k nemu na server? A vy mate opbavu, ze kdyz kod hodite tak klient nezaplaci?

  Proc se bojis nezaplacene castky? Mate smlouvu, da se to vymahat.

 4. Citace Původně odeslal TomášX Zobrazit příspěvek
  jak psali ostatní, doplnit dodatek do smlouvy, pokud v současné době není ve smlouvě nic o kvalitě výsledné práce, nemůže to mít vliv na případné snížení ceny za dílo, pokud se tam klientovi nebude něco líbit, z toho bych neustupoval. Neznám tebe a ani klienta, pokud není důvěra, šel bych cestou, jak už tady zaznělo, kód si může u tebe projít a zkontrolovat, pokud chce mít k dipsozici kód dříve než zaplatí, ošetřil bych to smluvně a jasně stanovil, že výsledná cena se nebude krátit.

  Pokud jde o ty paragrafy. Autorská práva se váže vždy pouze k fyzické osobě a nikoliv k firmě, takže ikdyž dílo dělá firma, autorská práva patří konkrétním zaměstnancům, ale majetková práva jsou firmy a ta si s dílem může nakládat jak chce.

  Pokud jde o programování jako OSVČ, stačí dílo označit za kolektivní práci a hned se obejde daný paragraf (zmíněný 58/7 v Z. 121/2000). Dělám to tak, že mám vlastní proprietální licenci, ta zahrnuje i kódy třetích stran (BSD, MIT, Apache 2.0 licence) a to celé jako balík předávám klientovi a licencuji, vyhýbám se danému paragrafu, pokud něco dělám na sebe, abych nepřišel o práva. Stejně tak mám další lidi v týmu, kterým něco zadávám. Stejně tak se snažím neuzavírat smlouvu o dílu, ale smlouvu na licenci a poskytnutí práv k SW, ikdyž se prakticky jedná o programování na zakázku.
  Výborně, děkuji skvělá odpověď !

 5. Citace Původně odeslal Tomáš Plaček Zobrazit příspěvek
  za dílo.
  Pak nerozumím tomu proč chce kontrolovat adekvátnost ceny. Bych se ho jednoduše zeptal co by se změnilo na ceně, pokud by Ti to trvalo 1 minutu a jednalo by se o jeden řádek kodu když máte sjednanou cenu za dílo? Pak bych mu jednoduše oznámil, že jakmile Ti dá přístupy k jeho systému, Ty to napojíš a tím dokončíš svoji práci a vyfakturuješ tak může zkoumat co chce.

  Vzhledem k tomu, že na výši dohodnuté odměny nemá časová náročnost naprosto žádný vliv považuji Váš požadavek za zbytečný.

 6. Je naprosto jedno jakou hodnotu má ten kód. Směrodatná je cena za kterou jste se dohodli.

Stránka 2 z 2 PrvníPrvní 12
Hostujeme u Server powered by TELE3