Prodej projektu Duchod.cz - cena 550 tis Kč. Dále MojeFinance.cz, DuchodovaReforma.cz
Stránka 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazují se odpovědi 31 až 44 z 44

Co si myslíte o inflaci v ČR?

 1. neříkám že je dané jen poptávkou apod

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Citace Původně odeslal HuB1 Zobrazit příspěvek
  To že se zvyšují nebo snižující ceny na základě poptávky je imo(inMyOpinion) přirozený proces, v podstatě se jen bavím a myslím o inflaci, způsobenou natisknutím nových bankovech do oběhu.
  To píšeš o Ćesku nebo všeobecně? Jelikož u nás evidentně pohyb cen na základě poptávky neexistuje, spíše si obchodníci dělají co chtějí viz. máslo nebo vejce. A kdo naposled tiskl bankovky stejné nominální hodnoty?

 4. nevim :D

 5. nepovažoval bych inflaci za něco škodlivého nebo nebezpečného. kdo tvrdí, že je chudý kvůli inflaci, potažmo tištění bankovek centrálními bankami, tak tomu tak není. je chudý díky své vlastní neschopnosti.
  nejenom, že inflace nutí lidi pracovat, ale nutí i podniky investovat neboli nutí peníze vydělávat. je průvodním jevem konjunktury a zvýšení agregátní poptávky, zároveň funguje jako určitý druh progresivní daně. je pravda, že dříve byly bankovky kryty zlatem, ale to neznamená, že by v minulosti nebyly finanční krize. jediné v čem je proti minulosti rozdíl je, že chybí deflační periody, ale to je právě z důvodu, že žijeme v relativně jisté a bezpečné době, nesrovnatelné s dobou před 19. stoletím.
  podle mě kdyby nebylo inflace, hospodářství by muselo do 100 let zkolabovat, nejpozději. asi jako v provopočátcích průmyslové revoluce, kdy vládla neskutečná chudoba, lidi umírali jako mouchy a to ještě bylo daleko silnější zemědělství než dnes. hospodářství si stejně jako fyzikální soustavy hledají rovnovážný stav, inflace je normální průvodní jev a buďme rádi, že tomu tak je.

 6. Tady jde vůbec o tu možnost v podobě natisknutí a vnucení té nekryté měny kdykoliv. Inflace je vidět, zadlužování už tolik není, "ale až přijde neschopnost to splatit", pak to poznáš třeba zdaněním, nebo hyperinflací.
  a taky nutí nebo podporuje zadlužování?

  k zamyšlení:
  https://www.facebook.com/jakfunguje....44888292507129
  dokud frakční bankovnictví neexzistovalo, a nepucovali se ty peníze které neexistovaly tak ta cyklická ekonomika nebyla - nebyli tich hodně investic a pak krize, cyklicky, byli hospodářské krize, ale měli vzdycky nějakou konkrétní příčinu (kobylky)(Urza)
  Daň z jednoho bytu se za posledních 11 let zvýšila 4x až 6x, podle velikosti a typu bytů. Dnes běžně daň, kterou hradí kupující v ceně bytu, přesahuje milion korun u každého 70m2 velkého nového bytu. Je možné otevřeně říci, že na výstavbě nových bytů vydělá ze všech článků ve výstavbě nejvíc stát v podobě daní. To je v dnešní situaci velmi zvláštní, protože máme v ČR nejhorší dostupnost bydlení v Evropě.
  https://www.dreport.cz/blog/12-duvod...y-bytu-rostou/
  Naposledy upravil HuB1 : 12.04.2019 v 23:56

 7. Je to míchání jablek s hruškama, zvyšuje se daň z nemovitosti, kterou máme jednu z nejnižších, a DPH je z bytů stejně jako z párků nebo elektroniky.

  Všechny krize měly nějakou konkrétní příčinu, i ty současné, jenom nelze porovnávat dnešní ekonomiku s tou kdy po stovky let tvořily základ ekonomiky brambory a vajíčka.

  ---------- Příspěvek doplněn 13.04.2019 v 13:05 ----------

  Ekonomika funguje podobně jako hra Monopoly, kdy všichni krachnou a zůstane jeden obrovsky silný hráč. Inflace drobet umazává nahrané skore a prodlužuje hru.
  Podle mě i ti nejbohatší už pochopili, že měl Keyness pravdu a dobrovolně vrací část peněz systému, protože člověk bez práce, spotřebitel bez peněz = kolaps a pak si můžeš vybrat mezi komunismem nebo fašismem či jinou diktaturou, která ty "vítěze hry" semele.

 8. https://www.facebook.com/turekludvik...LWjw&__tn__=-R

  takze point je se snažit oj*** všechny ostatní a pak jim část vrátit?

 9. pokud se zdražuje zboží a úměrně rostou mzdy a důchody, tak okej. Ale v momentě kdy porostou ceny základních surovin, energií a nájmů a zastaví se růst mezd, nebo porostou pomaleji a nebude na zvyšování důchodů bude ouvej a to se teď děje.

 10. Citace Původně odeslal rooibosman Zobrazit příspěvek
  pokud se zdražuje zboží a úměrně rostou mzdy a důchody, tak okej. Ale v momentě kdy porostou ceny základních surovin, energií a nájmů a zastaví se růst mezd, nebo porostou pomaleji a nebude na zvyšování důchodů bude ouvej a to se teď děje.
  Problem je, ze penize se daji natisknout, suroviny a potraviny ne.
  Ciste ekonomicky nehlede na zdroje pokud se budeme bavit o CR tak mzdy nemaji moc kam rust, protoze zahranicni akcionari se nebudou chtit vzdat zisku a duchody jsou hrou jen o maximalni vrlikosti schodku...

 11. ten článek je zavádějící
  japonsko bojuje s deflací, přitom má inflaci 0,3% a korea má inflaci 1,9%
  japonci to vzali za špatný konec a ten co napsal ten článek tomu dvakrát nerozumí

 12. jedna z indicií, že brzy nastane restart (napřed mela) je tlak na navýšení financí do zbrojení. Hlavouni ví více a tlačí na státy, aby byli připraveni. Zatím se vedou války v zastoupení, jedni podporují "tyto", jiní zase "tamhlety". Chodí se okolo horké kaše, zatím se háže sankcemi, do toho globální oteplování a úbytek pitné vody. Neúměrně k výši světové chudoby roste populace, takže je jasné že se to musí nějak vymlátit. Nedívejme se na to z pohledu humanity, ale jako systémový proces, který má svou logiku na kterou neplatí vůle člověka. Jde čistě o korekci v zájmu pokračující evoluce.

 13. Citace Původně odeslal rooibosman Zobrazit příspěvek
  jedna z indicií, že brzy nastane restart (napřed mela) je tlak na navýšení financí do zbrojení. Hlavouni ví více a tlačí na státy, aby byli připraveni. Zatím se vedou války v zastoupení, jedni podporují "tyto", jiní zase "tamhlety". Chodí se okolo horké kaše, zatím se háže sankcemi, do toho globální oteplování a úbytek pitné vody. Neúměrně k výši světové chudoby roste populace, takže je jasné že se to musí nějak vymlátit. Nedívejme se na to z pohledu humanity, ale jako systémový proces, který má svou logiku na kterou neplatí vůle člověka. Jde čistě o korekci v zájmu pokračující evoluce.
  Otazkou je proc tomu tak je? Jasnym vynikem je vytvareny system nekrytych penez fiat, kde je cely system na dluh a nuti do dalsi spotreby a prerozdeleni penez funguje ciste od zdola nahoru a uz nefunguje ve smyslu, ze bohatstvi ktere kapitaliste vytvari prosakuje i dolu...

 14. Citace Původně odeslal Pannulita Zobrazit příspěvek
  Otazkou je proc tomu tak je? Jasnym vynikem je vytvareny system nekrytych penez fiat, kde je cely system na dluh a nuti do dalsi spotreby a prerozdeleni penez funguje ciste od zdola nahoru a uz nefunguje ve smyslu, ze bohatstvi ktere kapitaliste vytvari prosakuje i dolu...
  to ale není kapitalismus...v podstatě jde o udržení estalibishmentu té které mocnosti u moci a o zdroje. Ta hra je už dávno rozehrána a někdo musí prohrát a někdo vyhraje. Vůbec to nemusí být ten silnější a nemusí to být ani jedna z vedoucích mocností.

 15. Citace Původně odeslal rooibosman Zobrazit příspěvek
  to ale není kapitalismus...v podstatě jde o udržení estalibishmentu té které mocnosti u moci a o zdroje. Ta hra je už dávno rozehrána a někdo musí prohrát a někdo vyhraje. Vůbec to nemusí být ten silnější a nemusí to být ani jedna z vedoucích mocností.
  Tohle je monetaristicka teorie ekonomie. Samozrejme muzete namitnout, ze emitentem je stat, ale vzhledem k moci korporaci a dosazenych figurek v politice sledujici zajem to kapitalismus je, protoze hraje primarni moc kapital.

  Muzeme se bavit o formach typu anarchokapitalismus atd. Ale kapitalismus to je protoze hlavni slovo I ve volbach ma kapital. Je to kapital, neni to komu od volby komunity tedy spolecne. Proto jsou I zrizeni at uz jde o zastupitelskou ci primou demokracii pochybne, stejne tak, ze existovalo komu, ale existovalo jen jakesi soci...

Stránka 2 z 2 PrvníPrvní 12
Hostujeme u Server powered by TELE3