Prodej projektu Duchod.cz - cena 550 tis Kč. Dále MojeFinance.cz, DuchodovaReforma.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 10 z 10

Oznamovací povinnost a rozhlasové poplatky - PO/FOP

 1. Zdravím všechny,

  do datovky mi přišlo tohle. Tam kde bydlím a zároveň i podnikám, platí poplatky ten na koho je psaná elektřina! K podnikání nepoužívám TV ani rádio. Mám jim vyplňovat ten jejich formulář nebo se na ně rovnou vy*rat? Jak probíhá ověřování a dokazování kdyby měli nějaký další problém?

  Název: mrdky.jpg
Zobrazení: 204
Velikost: 866,4 KB

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. A v mobilu rádio nemáš? Pokud ne vyplň, že nic umožňující příjem nemáš a pošli. K soukromníkovi asi nepřijdou, ale hotely kontrolovali běžně kolik je tam přijímačů na pokojích.

 4. Jo, tohle by jim slo dobre... Vlastne neslo! Ten spojenej link v bodu b) v paticce je smesnej :)

  Radim vyplnit to. Jsou to joudove, ale stoji ti pak za to se s nima dal hadat?

 5. Jak to děláte, když vlastníte víc bytů, platíte za každý?

 6. Tak v telefonu mám nějaké FM radio ale nikdy jsem ho nepoužil, všude si totiž pouštím hudbu přes spotify! To bych jim měl platit za to že mi dal vyrobce do telefonu radio, které nepotřebuji a nechci? Je vůbec nejaká šance jak mi to můžou prokázat? Ten telefon s radiem má snad každý ne?

 7. No a o to přece jde. Copak nevíte, že domácnost platí jen jednou a podnikatel platí za každý přístroj? Docela se divím, že tam ten mobil nemají napsaný, možná by stálo se na to zeptat, když minule, kdy chtěli měnit zákon udávali za přijímač i veškeré počítače a zařízení připojitelná k internetu, jelikož může přijímat internetové rádia. Nevím proč nikdo tu šaškárnu nezruší, kolik lidí asi ještě poslouchá Český rozhlas. Napiš že nic nemáš a neřeš to, protože když přiznáš tak za chvíli naklušou i autorské svazy.

 8. Platí se pouze za zařízení schopné přijímat pozemní rozhlasové a televizní visílání, pokud mobil nemá FM/AM/televizní tuner (má jen minimum mobilů, internetu se to netýká), neplatí se za něj, viz Zákon č. 348/2005 Sb.:

  (1) Rozhlasový poplatek se platí ze zařízení technicky způsobilého k individuálně volitelné reprodukci rozhlasového vysílání, je-li šířeno prostřednictvím zemských rádiových vysílacích zařízení využívajících rádiové kmitočty vyhrazené pro šíření a přenos rozhlasového nebo televizního vysílání, družic nebo kabelových systémů (dále jen "rozhlasový přijímač"). Toto zařízení se považuje za rozhlasový přijímač i v případě, že si jej poplatník upraví k jinému účelu.

  (2) Televizní poplatek se platí ze zařízení technicky způsobilého k individuálně volitelné reprodukci televizního vysílání, je-li šířeno prostřednictvím zemských rádiových vysílacích zařízení využívajících rádiové kmitočty vyhrazené pro šíření a přenos rozhlasového nebo televizního vysílání, družic nebo kabelových systémů (dále jen "televizní přijímač"). Toto zařízení se považuje za televizní přijímač i v případě, že si jej poplatník upraví k jinému účelu.


  Pokud na to nebudeš reagovat, za pár měsíců, let ti poplatky doměří a začnou vymáhat dost agresivně, jsi rovnou dlužník a musíš složitě dokazovat, že to je jinak. Podle mě s tím překračují zákon. Doporučuji jim podle jejich návodu poslat čestné prohlášení, že nesplňuješ podmínky a tak tedy nebudeš nic hradit a ani se k nim registrovat.

  Mysli na to, že tohle se týká pouze rozhlasových poplatků, stejnou mašinérii ještě musíš absovlovat kolem televizních poplatků s Českou televizí.

 9. A co si ten zákon aspoň otevřít? Je to tam hned na začátku celkem jasně. Např.

  (4) Rozhlasovému nebo televiznímu poplatku nepodléhají

  e) rozhlasové nebo televizní přijímače, které jsou neoddělitelnou součástí koncových mobilních telekomunikačních zařízení.

 10. Citace Původně odeslal láďa1979 Zobrazit příspěvek
  No a o to přece jde. Copak nevíte, že domácnost platí jen jednou a podnikatel platí za každý přístroj? Docela se divím, že tam ten mobil nemají napsaný, možná by stálo se na to zeptat, když minule, kdy chtěli měnit zákon udávali za přijímač i veškeré počítače a zařízení připojitelná k internetu, jelikož může přijímat internetové rádia. Nevím proč nikdo tu šaškárnu nezruší, kolik lidí asi ještě poslouchá Český rozhlas. Napiš že nic nemáš a neřeš to, protože když přiznáš tak za chvíli naklušou i autorské svazy.
  Český rozhlas je nejlepší. Nejčastěji poslouchám pořady z Plus, stažené přes podcasting.

 11. Ahoj,
  týden dozadu jsem tohle sám pro firmu dobrovolně řešil, protože vím, že by ten dopis brzy dorazil.

  Na stránkách ČT, ČR najdeš příslušný formulář čestného prohlášení ( mají zvlášť pro PO, FO ), vyplníš a datovkou/poštou jednoduše odešleš.

  Doručenky uschovej.
  Tohle jim stačí.

  Víc se tím nezdržuj.

Hostujeme u Server powered by TELE3