Prodej projektu Duchod.cz - cena 550 tis Kč. Dále MojeFinance.cz, DuchodovaReforma.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 7 z 7

2 OSVČ ale 1 e-shop.

 1. Dobrý den,

  měl bych dotaz zda jde nějak udělat, aby dva živnostníci mohli vlastnit jeden e-shop a oba se o něj starat? Jde to nějak udělat? nebo je lepší jeden jako živnostník a druhý jako "zaměstnanec"?

  Děkuji za odpověď

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Problém není vlastnictví ani starost o něj problém je jak účtovat výdaje a příjmy a kdo bude provozovatelem.

 4. Takže by bylo lepší aby jeden byl jako zaměstnanec a nebo je možné tu přefakturovávat výdaje a příjmy?

  Děkuji

 5. Hlavně eshop musí mít logicky jednoho provozovatele. Nebudete tam mít v podmínkách přeci dva. Zkrátka to na jednoho napište, pečlivě evidujte veškerá čísla a pak si vzájemně fakturujte.

  Když jeden druhého zaměstnáte, pravděpodobně zaplatíte nesmyslné odvody.

 6. založte s.r.o. a je po problému. Případně jeden je vlastník eshopu a domény a druhému, který bude provozovatel to bude pronajímat. Půlku eshopu, domeny a hostingu asi vlastnit nejde.

 7. Tak půlku eshopu by vlastnit šlo...

  Jak píšou kolegové výše - eshop bude napsaný na jednoho z vás, druhý nebude vůbec vidět. Ale bude prvnímu fakturovat částky za "pomoc s provozem eshopu" řekněme.

 8. Jde to vyřešit tím že společníci utvoří "sdružení FO". Nově se to jmenuje společnost fyzických osob. (Neplést s sro). Jako provozovatel pak bude zapsán jeden z nich, ale z hlediska daně z příjmů a odvodů na pojistné si budou rozdělovat příjmy a výdaje např. v poměru 50/50. Daňově je to docela výhodné.
  Společnost, dříve sdružení bez právní subjektivity - Portál POHODA

Hostujeme u Server powered by TELE3