Nette vývojáři / Správci serveru pro Extra.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 8 z 8

Šikana přes anonymní profily na Instagramu

 1. Zdravím všechny na Webtrhu,

  již rok a půl se potýkám s problémem, respektive nejen já, ale i má přítelkyně.

  Neustále nám chodí nepříjemné a urážlivé zprávy z anonymních profilu na Instagramu. Nahlásit ani blokace nepomáhá, jelikož při založení účtu Instagram nevyžaduje žádné ověření a tak za minutu nás sikanuje další účet. Sociální sítě si smazat nemohu, jelikož mě živí, soukromý profil nepomáhá, jelikož tento nemocný člověk spamuje a využívá komentáře i u mých projektu.

  Policie s tím nic nedělá, dokonce přišel i e-mail do práce mé pritelkyni s vymysleným příběhem. Nastesti zaměstnavatel uvěřil mé pritelkyni a ne tomuto nemocnému člověku. Na 95% jsme si jisti, kdo to je (člověk z minulosti z mé strany), ovšem nemám žádný důkaz. Všechny IP adresy, které se mi podařilo sehnat, směřují na mobilní datovou síť.

  Ignorace zpráv a příspěvku opravdu nepomáhá. Policie to neřeší, proto se chci zeptat na radu.

  Je to už vyčerpávající a hrozí, že mi to opravdu zničí můj osobní život a do takovéhoto stadia to nechat dojit rozhodne nechci.

  Není zde někdo, kdo už něco takového někdy řešil? Nějaké tipy?
  Stačilo by mi opravdu zajistit nějaký hmatatelný důkaz, že to je ta osoba, kterou podezřívám.

  PS: Chápu, že se zde převážně řeší podnikání, marketing a investice. Ovšem tohle se také týká on-linu a co si budeme povídat.. Tohle se muže stát každému z nás.
  Kdyby to sem opravdu nepatřilo, smažu.
  Naposledy upravil macik96 : 13.03.2019 v 00:45

 2. Co se právě děje na Webtrhu?

 3. Zdravím,
  pokud Policie PČR nekoná, nebo případ odkládá tak by je docela hnal, protože takové chování může naplňovat skutkovou podstatu tr. činu dle zákona č. 40/2009 Sb. , § 354 (Nebezpečné pronásledování), popřípadě můžeme pokračovat § 184 (Pomluva) ad. Už samotné takové jednájí je morálně špatné a má jasný cíl, útočník by si měl uvědomit, že pro jeho skutky existují trestní sazby do tří let v teplácích včetně možnosti zaplacení odškodného (to je, ale jiný zákon).

  Obecně mohu doporučit sbírejte informace o útocích (šikaně), pokud nemáte právníka - zauvažujte o něm, PČR je tady aby konala tedy pokud máte pocit, že ve Vaše případě nekoná můžete podat stížnost.

  Vím, že situace je velmi nepříjemná, ale ochrana soukromí a osobnosti je velmi podstatná. Přeji hlavně jednu věc - neupadat na mysli a vydržet!

 4. Pokud víš, kdo to byl, tak bych nejprve zauvažoval o osobním zatlačení na dotyčného :-)

 5. V krajním případě je opravdu možné někoho si najmout. Kamarád měl podobný problém, někdo po něm šel, vyhrožoval mu esemeskama že mu zapálí barák atd, na zahradě kde občas volně pobíhá pes našel otrávenej buřt, nějakou dobu žil opravdu v nervech. Policie to nějak řešila, ale nic nevyřešila. Nakonec přišel na to kdo to asi bude, kvůli kontextu zpráv. Dal info policii ale nic se zase nedělo. Nakonec si zjistil kde daný člověk bydlí, přes známého sehnal 2 ranaře rusáky, každýmu dal po litru, ty se zastavili u něj doma a pouze ho stroze informovali že pokud s tím nepřestane, stavěj se znova a vůbec to nebude hezký. Od té doby už pár let klid :)

  Je samozřejmě lepší to řešit "legální" cestou, bohužel občas je u nás spravedlnost bezzubá.

 6. Citace Původně odeslal Toliceek Zobrazit příspěvek
  V krajním případě je opravdu možné někoho si najmout. Kamarád měl podobný problém, někdo po něm šel, vyhrožoval mu esemeskama že mu zapálí barák atd, na zahradě kde občas volně pobíhá pes našel otrávenej buřt, nějakou dobu žil opravdu v nervech. Policie to nějak řešila, ale nic nevyřešila. Nakonec přišel na to kdo to asi bude, kvůli kontextu zpráv. Dal info policii ale nic se zase nedělo. Nakonec si zjistil kde daný člověk bydlí, přes známého sehnal 2 ranaře rusáky, každýmu dal po litru, ty se zastavili u něj doma a pouze ho stroze informovali že pokud s tím nepřestane, stavěj se znova a vůbec to nebude hezký. Od té doby už pár let klid :)

  Je samozřejmě lepší to řešit "legální" cestou, bohužel občas je u nás spravedlnost bezzubá.
  Zrovna tenhle přístup se i mnohokrát vymstil a za sebe nemůžu rozhodně takový postup doporučit. Rychle se může obrátit proti člověku, který původně byl obětí.

 7. Citace Původně odeslal Rush Zobrazit příspěvek
  Zrovna tenhle přístup se i mnohokrát vymstil a za sebe nemůžu rozhodně takový postup doporučit. Rychle se může obrátit proti člověku, který původně byl obětí.
  To určitě může, záleží co je to za člověka. Nicméně zoufalé situace nutí lidi dělat zoufalé činy. V tomto případě to vyšlo, nejednalo se tedy o internetovou šikanu, ale opravdu o obavu o svůj život a život rodiny. Policie to bohužel brala na lehkou váhu, což bylo možná oprávněné, ale zkuste si v tomhle měsíc žít.

 8. Okamžitě za právníkem.

Hostujeme u Server powered by TELE3