Prodej projektu Duchod.cz - cena 550 tis Kč. Dále MojeFinance.cz, DuchodovaReforma.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 6 z 6

Souhlas k použití fotografie

  1. Zdravím, potřeboval bych poradit ohledně udělování souhlasu k použití fotografie na webu s reklamami. Zjistil jsem, že je na internetu k dostání jen malé množství fotek, které potřebuji a jsou volně použitelné. Chtěl bych tedy oslovit lidi pomocí facebooku jestli můžu použít jejich fotografie, potřebuju mít udělanou smlouvu a nebo stačí jenom povolení, abych nemusel čelit popotahování kvůli zneužití autorských práv? Předem díky za odpověd.

  2. Co se právě děje na Webtrhu?
  3. Nemusis mit nic. Nikdo te kvuli 1-2 nebudete davat k soudu. Ani zadne povoleni. A proc si to nefotnes sam vsak to jsou beztak absolutne amaterske foky ne.

  4. :D

  5. Co se týká práva, tak sirupa neposlouchejte.

  6. Toto by asi bylo nejlepší zkonzultovat s právníkem. Osobně jsem práva kupoval, takže řešil vždy smlouvou. I v případě, že smlouva byla na 1 Kč.

  7. Ke každému použití fotografie (každá fotografie, je-li vytvořena člověkem, je ve smyslu AZ autorským dílem, stačí, že je původní) je třeba licenční smlouvu. Stačí Vám jednoduchá smlouva na stránku, kde je napsán rozsah licence, cena apod. Záleží na Vás, zda si raději nekoupit fotografie z databází, tam už máte licenční smlouvu připravenou (ve formě licenčních podmínek) a většinou to funguje tak, že ji zaplacením schvalujete.

Hostujeme u Server powered by TELE3