Nette vývojáři / Správci serveru pro Extra.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 7 z 7

Vyplatí se mi stát se OSVČ kvůli DPČ?

 1. Dobrý den, chtěla bych se poradit ohledně ŽL.Hledám si novou práci a dostala jsem nabídku u firmy kde již pracuji na DPP, že by mě rozšířili pracovní dobu čili bych pracovala nejspíš na DPČ s tím, že by bylo dobré kdybych měla ŽL. Jedná se o úklid takže žádné závratné výdělky. Ovšem sleduji, že všude okolo stále více zaměstnavatelů nabízí práci právě na DPČ. Proto se ptám, pokud mé příjmy nebudou nijak velké, zda se vyplatí stát se OSVČ a sama si platit sociální a zdravotní pojištění? Nebo je výhodnější mít třeba dvě DPČ což má taky své plusy i mínusy?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Pokud nebudeš mít pracovní poměr považovaný za hlavní, kde za tebe budou odvádět pojištění, tak si uvědom, že minimální zálohy OSVČ jsou něco kolem 4000 Kč, takže sotva vyděláš na ně.

 4. Všechno záleží na částkách. Co by jste dostala za kolik práce a na jakém typu smlouvy či faktury. Obecně to nelze říci. Ale dle toho co říkáte, tak se Vám OSVČ nevyplatí. Jakmile se stanete OSVČ, budete si za sebe platit zálohy na soc. a zdr. ať máte příjem či nikoli, jelikož to budete mít jako hlavní příjem (alespoň co z toho textu chápu) a to je dnes cca 4500,-/měs. plus pravděpodobně další náklady. Ale bez čísel nelze hodnotit.

 5. Bych se te firmy zeptal, proc Vas nezamestna.

 6. Citace Původně odeslal Steeta Zobrazit příspěvek
  Všechno záleží na částkách. Co by jste dostala za kolik práce a na jakém typu smlouvy či faktury. Obecně to nelze říci. Ale dle toho co říkáte, tak se Vám OSVČ nevyplatí. Jakmile se stanete OSVČ, budete si za sebe platit zálohy na soc. a zdr. ať máte příjem či nikoli, jelikož to budete mít jako hlavní příjem (alespoň co z toho textu chápu) a to je dnes cca 4500,-/měs. plus pravděpodobně další náklady. Ale bez čísel nelze hodnotit.
  Ano pochopil jste to správně, byl by to můj hlavní příjem a práci bych jim měla fakturovat. S tím, že bych měla dvě takovéto činnosti můj příjem by byl něco kolem 20-25 tisíci. Samozřejmě minus již zmíněné odvody za zdravotní, sociální pojištění.

  ---------- Příspěvek doplněn 14.02.2019 v 13:30 ----------

  Děkuji za Vaše reakce a informace.

  ---------- Příspěvek doplněn 14.02.2019 v 13:32 ----------

  Citace Původně odeslal josef.jebavy Zobrazit příspěvek
  Bych se te firmy zeptal, proc Vas nezamestna.
  Mě napadají důvody dva, aby ušetřili a že ne každé firmě se vyplatí úklid na plný úvazek.

 7. Citace Původně odeslal josef.jebavy Zobrazit příspěvek
  Bych se te firmy zeptal, proc Vas nezamestna.
  Když člověk vidí že reálně dostane skoro jen polovinu toho co zaměstnavatele stojí, nemluvě o dovolené a jiných výhodách, tak se vůbec nedivním že dávají firmy přednost jiné formě spolupráce.

 8. 20-25k máš dobrý, to běž do ŽL.

Hostujeme u Server powered by TELE3