Web pro horních 10 000 www.koncier.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 5 z 5

Nákup materiálu, absence faktury od dodavatele

 1. Zdravím webtržníci,
  jaký máte pohled na věc?

  při nákupu materiálu v jednom (nejmenovaném) německém eshopu... mi nevystavili žádnou fakturu, na zprávu ohledně faktury nereagují, na jakoukoliv jinou bezproblému odpoví :)

  Platba za zboží byla kartou... (jinou možnost ani nenabízí)

  Myslíte, že absence faktury je takový problém? Je problém vytvořit si svou jejich jménem?

  Nejsem ani oni nejsou plátci dph. Jde mi čistě o (daňově) uznatelný nákup, vzhledem k jejich výhodným cenám.

  Díky za názory a odpovědi :)

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Bez dokladu si to do dani nedas, takze jo, problem to je.

 4. Problém vytvořit si cizí fakturu není, akorát se to nazývá podvod a následně krácení daní. Možná, když máš objednávku a platbu kartou a pracovnice FÚ nebude umět německy, tak to může projít a když ne tak na tom budeš stejně jako bez faktury. A možná ani nebudeš mít v rozhodném období žádnou kontrolu, ale tím, tě nechci k ničemu navádět.

 5. Zkusil bych jim poslat vytvořený doklad, ať ho alespoň potvrdí. Jinak se dá doklad nahradit čestným prohlášením a doložit to platbou a ideálně alespoň objednávkou, screenshotem z eshopu nebo něco podobného. Ale finální uznání nákladu bude při případné kontrole na libovůli pracovníka FÚ, jak psal někdo přede mnou.

  Citace z webu: "Především, pokud byla nějaká věc pořízena v zahraničí, alternativou k výše uvedeným postupům je napsat čestné prohlášení, za jakých okolností a za jakou cenu, jste zboží nakoupili. Nutno dodat, že kontrola z finančního úřadu může být k takovému prohlášení velmi skeptická, ale pokud jde o ojedinělý případ a relativně malou částku, pak lze i čestné prohlášení použít jako nouzovou náhradu chybějícího dokladu."

 6. Děkuji za vaše reakce... Asi nejlepší bude udělat nákup někde jidne...

Hostujeme u Server powered by TELE3