Kvalitní hosting pro WordPress [WP3]
Zobrazují se odpovědi 1 až 7 z 7

PayPal a účetnictví

 1. Jak přesně mám evidovat přijaté platby na PayPalu?

  Stačí, jen vytisknout ty jejich podrobnosti o platbě?
  Co když kolikrát vím jen email odesílatele platby? Tj. v podrobnostech je jen email a nic jiného. Jak to účtovat?

  Nebo mám nějak používat ten jejich systém na faktury? O něm jsem se dozvěděl teprve nedávno.

  Díky za radu

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Měl by si to účtovat stejně jako když přijímáš platby na bankovní účet. Když vystavuješ fakturu, nezáleží přeci jestli přijímáš platbu na BÚ nebo PayPal, tak i tak by si měl vědět fakturační údaje zákazníka.

 4. Jako banku

 5. Nevím jak to je přesně v Čr, ale my pro našeho učetního v DE tiskneme jen na konci měsíce výpis z Paypalu - jedná se o jednu A4 příjmy. Nic víc po nás nechce.

 6. Citace Původně odeslal RadekCZE Zobrazit příspěvek
  Měl by si to účtovat stejně jako když přijímáš platby na bankovní účet. Když vystavuješ fakturu, nezáleží přeci jestli přijímáš platbu na BÚ nebo PayPal, tak i tak by si měl vědět fakturační údaje zákazníka.
  A když je nevím? :-) Existují třeba SMS platby za topování inzerátů. Pak nevím vůbec nic.

  ---------- Příspěvek doplněn 27.01.2019 v 15:23 ----------

  Citace Původně odeslal Hagen Zobrazit příspěvek
  Nevím jak to je přesně v Čr, ale my pro našeho učetního v DE tiskneme jen na konci měsíce výpis z Paypalu - jedná se o jednu A4 příjmy. Nic víc po nás nechce.
  Takže tiskneš jen ten přehled plateb, kde je vlastně uvedené jen jméno a částka a datum platby?

 7. Ano mesicni prehled nasich plateb a prijatych plateb je to jedna A4 - nevim jak to presne mysli Radek, ale pokud mas hromadu plateb napriklad alza tak pochybuju ze davaji do ucetnictvi kazdou online platbu zvlast i pro shop o 100 objednavkach denne to uz je neuveritelna pakarna - moc si to nedovedu predstavit. My to posilame vse na konci mesice a to jen vypis uctu, paypalu a platebni brany plus nase FA za nakupy.

 8. Citace Původně odeslal Hagen Zobrazit příspěvek
  Ano mesicni prehled nasich plateb a prijatych plateb je to jedna A4 - nevim jak to presne mysli Radek, ale pokud mas hromadu plateb napriklad alza tak pochybuju ze davaji do ucetnictvi kazdou online platbu zvlast i pro shop o 100 objednavkach denne to uz je neuveritelna pakarna - moc si to nedovedu predstavit. My to posilame vse na konci mesice a to jen vypis uctu, paypalu a platebni brany plus nase FA za nakupy.
  Alza na to bude mit dalsi informacni system a uctuje souhrne. V realu musite byt schopen kazdou platbu priradit k nakladum nebo vynosum, resp. K zavazkum a pohledavkam. Protoze potrebujete rozlisit zda dana platba neni napr za reklamaci, dobropis, preplatek,...

  ---------- Příspěvek doplněn 27.01.2019 v 16:03 ----------

  Citace Původně odeslal Mikoslovak Zobrazit příspěvek
  A když je nevím? :-) Existují třeba SMS platby za topování inzerátů. Pak nevím vůbec nic.

  ---------- Příspěvek doplněn 27.01.2019 v 15:23 ----------  Takže tiskneš jen ten přehled plateb, kde je vlastně uvedené jen jméno a částka a datum platby?

  I k sms platbam jsou nekde danove doklady, jste platce dph, vedete danovou evidenci, pausalni vydaje ?

Hostujeme u Server powered by TELE3