Správa PPC kampaní Google Ads, Sklik, Facebook. Sleva až 73% jen pro akci Webtrh do 28.2. Konzultace 30 min. zdarma.
Stránka 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazují se odpovědi 31 až 46 z 46

Zoot přestal splácet

 1. To se úplně nabízí: ZOOT nemůže za vaše posraný životy!

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Citace Původně odeslal láďa1979 Zobrazit příspěvek
  Podívej Radku sice to je spekulace nemusí to být v tomto případě takto, ale zaplatili by to skutečně všichni. Pokud jde firma do kytek v prvé řadě přestane vyplácet mzdy a odvádět daně. Mzdy sice vyplatí Úřad práce a ten vezme peníze kde? Přestane platit dodavatelům a spedicím, zaplatíme to všichni ve vyšších cenách, přestane platit nájmy, zaplatí to ostatní a ti přenesou dál a dostane se to až k občanovi, takže tyto dluhy přeneseně zaplatí všichni.

  Sice tu někdo psal, že investovali svoje peníze, ale na druhou stranu prošustrovali skoro 3x tolik a to už určitě akcionáři nezaplatí pokud by to poslali do konkursu, takže zůstanou jenom dluhy. A i když to byli jejich peníze, měli by tyto dluhy uhradit a nebo jít sedět, ale to bychom se museli vrátit do 1. republiky, kdy ještě bylo vězení pro dlužníky. Možná by ještě bylo vtipné, kdyby žalovali stát o náhradu škody, že nezasáhl a umožnil jim podnikat dál a dělat dluhy, protože FÚ zasáhnout měl když dluhy takto výrazně přesahují majetek:) Ale předpokládám, že Natland to skoupí za půlku a méně a zase chvíli pojedou dál.

  Jen tak pro zajímavost, když krachla Puntanela (sít hračkáren v nákupních centrech), tak i přesto, že měli 300 milionů obrat a měli mít přes 100 milionů zboží na skladě a všechno zboží bylo v komisi, tak během pár dnů všechno zboží zmizelo a to co zůstalo bylo za pár tisíc., takže někteří dodavatelé se z toho lížou do ted.
  Pokud nekdo nezaplati dane tak to nikdo nedoplaci jen ma stat nizsi prijem.

  Ne vzdy prinkrachi se neplati mzdy. Nekdy se ukinvi pracovni pomery.

  Takze opravdu bych nezobecnoval par pripadu.

 4. Nic nového, spíše zoot byl test inteligence - veřejný úpis akcii, investoři atd

 5. Citace Původně odeslal josef.jebavy Zobrazit příspěvek
  Neočekávám, právě naopak u těchto firem ve stylu sturtupu, většina jde na dluh ten hradi hvězdna firma, kterou v má investor v tom balíčku startupu.

  Mě by spíš zajímalo, vy máte představu, dluh nějak záhadně zmizí, ze nemá následky?
  A co plýtvání lidskou práci? Kdyz odpískání firmu, a roky lidské práce se zahodí. Toto plýtvání je OK?
  Investor odepíše investici jako ztrátu s tím musí každý investor počítat že se to může stát.....
  Jaké plýtvaní lidskou prací? Vždyť ten eshop fungoval normálně několik let měl zákazníky i zaměstnance kteří dostali za všechno zaplaceno.... O čem to furt mluvíš? To nás tady trollíš nebo co?

 6. Zoot byla vlastně jenom spekulace, která nevyšla. Nikdy nechtěli opravdu vydělávat. To byly jenom takový kecy. Prvotní účel bylo získat určitý podíl na trhu bez ohledu na náklady a najít hejla, co to pak všechno zaplatí. Jenže hejlové se rozhodli nic neplatit a zkusit to sami na vlastní triko.....
  Manažeři dostanou zlatýho padáka a půjdou rozdávat rozumy jinam, zaměstnanci dostanou taky padáka....

 7. tak o ZOOTu a jeho obrim dluhu jsem tu psal minuly rok v nějakém vlakně a nevidel jsem to vubec pozitivně. Stejně tak jsem varoval dva lidi z meho okoli co uvazovali o dluhopisech ZOOT. To že padnou bylo jasná věc, ted jen otazka jestli uplně nebo je někdo koupi, ikdyž ty dluhy jsou važně velké, jak někdo zminil že to odnesou lidi (zamestatnci) to si nemyslim tak blbý nejsou a prostě propusti lidi a zapltí jím co maji, jinak by měli problem s FU. Prece jen je základní pravidlo je vždy zaplatit statu at más klid a nejdou po tobě a radši dlužit dodavatelum a polozit firmu. Jinak spíše otazka a co ty jejích slavné dluhopisy https://www.investice.cz/zoot-zdaril...e-spolecnosti/

 8. Citace Původně odeslal Radek O. Zobrazit příspěvek
  Pokud nekdo nezaplati dane tak to nikdo nedoplaci jen ma stat nizsi prijem.

  Ne vzdy prinkrachi se neplati mzdy. Nekdy se ukinvi pracovni pomery.

  Takze opravdu bych nezobecnoval par pripadu.
  Tvá otázka zněla, jak občan nebo zaměstnanec může zaplatit za dluh. To že se tak neděje vždy nevylučuje, že se tak stát může. Nicméně Zoot asi neměl svoje sklady se svými zaměstnanci, takže ten dopad nemusí být takový.

  ---------- Příspěvek doplněn 18.01.2019 v 18:50 ----------

  Citace Původně odeslal Venturi Zobrazit příspěvek
  tak o ZOOTu a jeho obrim dluhu jsem tu psal minuly rok v nějakém vlakně a nevidel jsem to vubec pozitivně. Stejně tak jsem varoval dva lidi z meho okoli co uvazovali o dluhopisech ZOOT. To že padnou bylo jasná věc, ted jen otazka jestli uplně nebo je někdo koupi, ikdyž ty dluhy jsou važně velké, jak někdo zminil že to odnesou lidi (zamestatnci) to si nemyslim tak blbý nejsou a prostě propusti lidi a zapltí jím co maji, jinak by měli problem s FU. Prece jen je základní pravidlo je vždy zaplatit statu at más klid a nejdou po tobě a radši dlužit dodavatelum a polozit firmu. Jinak spíše otazka a co ty jejích slavné dluhopisy https://www.investice.cz/zoot-zdaril...e-spolecnosti/
  Promiň, nepamatuji konkurs, který by proběhl tak jak popisuješ. Pokud Zoot uvádí, že nemůže splatit úvěr 35 milionů, tak těžko bude mít na výplatu a odstupné ve výši cca 40 mil. a hlavně proč by to dělal, když mzdy vyplatí ÚP. Poslední dobou, všechny konkursy v mém okolí proběhly tak, že ráno byly stažené rolety a řadoví zaměstnanci nic nevěděli. Návrh na konkurs z důvodů nevyplacené mzdy podával dokonce sám společník co to vytuneloval a poslední dobou jsou ještě někteří tuneláři tak drzí, že si ještě vyplatí odměny ve výši tří měsíčních platů a uplatňují je na ÚP.

  Navíc pokud jsem dobře pochopil zprávu https://corporate.zoot.cz/2019/01/17...nformace-zoot/, zvláště poslední tři odstavce jsou opravdu super, zvláště zákaz nakládání se zásobami neochota zakladatelů a akcionářů do toho dát další peníze, tak jsou opravdu krok od bankrotu.

  Ale pokud to Natland skoupí za polovinu a levněji a dá to trochu to reálu, tak to pro něj nebude špatný kup. Otázkou, ale dál bude komu to po restrukturalizaci prodá.

 9. Citace Původně odeslal láďa1979 Zobrazit příspěvek
  Tvá otázka zněla, jak občan nebo zaměstnanec může zaplatit za dluh. To že se tak neděje vždy nevylučuje, že se tak stát může. Nicméně Zoot asi neměl svoje sklady se svými zaměstnanci, takže ten dopad nemusí být takový.
  Ne. Dotycny napsal ze obvykle to zaplati obcane a zamestnanci. Pojem obvykle je pro mne neco co lze zamenit za vetsinou proste ze je to tak normalni. Ja napsal ze si umim vyjimecne pripady predstavit ale ne ze by ro tak bylo obecne.

  Takze ma otazka vubec neznela kdy tomu tak muze byt ale aby mi tennco to tvrdil prokazal sve tvrzeni.

 10. Zoot byla vlastně jenom spekulace, která nevyšla
  ZOOT byla snaha změnit českou mentalitu, která nevyšla... Ten projekt od začátku měl ambice dostat se do černých čísel... Poslední rok zhruba už se ale roztočila spirála, kteru nedokázali zastavit. Takže ano - v roce 2k17 už nejspíše věděli kam to směřuje... A můžeme se jen domnívat, komu prospělo to, že to neukončili už tehdy.

 11. Citace Původně odeslal inet-creative Zobrazit příspěvek
  ZOOT byla snaha změnit českou mentalitu, která nevyšla... Ten projekt od začátku měl ambice dostat se do černých čísel... Poslední rok zhruba už se ale roztočila spirála, kteru nedokázali zastavit. Takže ano - v roce 2k17 už nejspíše věděli kam to směřuje... A můžeme se jen domnívat, komu prospělo to, že to neukončili už tehdy.
  Měnit českou mentálitu je jak házet hrách na zeď.

 12. Citace Původně odeslal inet-creative Zobrazit příspěvek
  ZOOT byla snaha změnit českou mentalitu, která nevyšla...
  Čím přesně chtěli změnit tu českou mentalitu?


 13. Rozmary pocasi :D

  Mi reknete, co za firmu do takovy cerny diry naleje stovky milionu.

 14. Tady jsou odkazy s podrobnostmi financich.
  Také graf který ukazuje že jim jde návštěvnost dolu
  Michal Olbert 🚩 on LinkedIn: "Bude se insolvenčnímu správci v Zootu říkat…

 15. Spravce stesti pobavil.

 16. Lili obří peníze do reklamy a nechodili jim tam lidi? To je nějaké divné ne.

Stránka 2 z 2 PrvníPrvní 12
Hostujeme u Server powered by TELE3