Web pro horních 10 000 www.koncier.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 4 z 4

Příjem peněz z USA

 1. Dobrý den,

  v ČR jsem živnostník, uplatňuji výdaje paušálem, nejsem plátce DPH.

  Dostal jsem možnost soukromě (nikoliv jako OSVČ) působit na zahraničním portálu provozovaném firmou v USA, kde mi plynou body přičítané na účet. Tyto body si mohu nechat v USD poslat buď přímo na český bankovní účet nebo například do peněženky PAXUM (a z té potom na český účet).

  Zajímalo by mě, jestli taková finanční transakce (přijetí peněz na český účet ve finále) podléhá zdanění a jestli se s tímto na mě váží nějaké povinnosti vůči českému finančním úřadu.

  Děkuji moc.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Pokud řešíš kam ty peníze poslat tak asi jednodušší je nechat si to poslat rovnou na český účet, přes paxum by jsi měl zbytečné poplatky na víc. Zdanění tento příjem podle mého podléhat bude.
  Já osobně bych asi šel cestou Paxumu a pořídil bych si jejich kreditku a peníze rovnou vybíral u nás na bankomatech a český účet bych do toho "netahal" :-)

 4. Soukrome nic neexistuje: bud budete mit v usa pracovni smlouvu nebo to je podnikani : budete vykonavat ekonomickou cinnost, pokud to je v usa tak se nemusite registrovat jako tzv. Identifikovana osoba, ale zdaneni to podleha tzn. Ze uvedete do priznani a uplatnite pausal.

 5. Aby jeste pouzivani toho potralu nebylo prijeti sluzby ze zahranici (napriklad berouli si poplatky, provize), ktere znamena nutnost registrace jako Identifikovana osoba :)

Hostujeme u Server powered by TELE3