Prodej projektu Duchod.cz - SLEVA
Zobrazují se odpovědi 1 až 4 z 4

Někdo se zkušenostmi s posíláním zboží do Německa? - registrace obalů od 1/1/2019

 1. Zákazník má českou firmu, která má německý e-shop (obchodně vč. Impressum je psáno na českou firmu). Od 1/1/2019 je prý nutné se registrovat na verpackungsregister.org a snad i nějakým způsobem si předem zamluvit a koupit obalový materiál.

  Ať se mi to zdá jakkoliv scestné, už jen proto, že prodává nábytek (bere přímo od výrobců, a ti jsou jsou z více států - CZ, SK, PL), který se bude asi těžko přebalovat, tak se v EU ničemu nedivím.

  Nicméně nejsem právník a nikde jsem o tom nic nedohledal, nemáte s tím někdo zkušenosti?

  Díky předem

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Zběžně jsem to pročetl a pokud dodává napřímo spotřebitelům musí být registrován, jelikož není stanoveno žádné minimální množství. To že by měl něco zamluvit a kupovat jsi viděl kde?

 4. Citace Původně odeslal láďa1979 Zobrazit příspěvek
  Zběžně jsem to pročetl a pokud dodává napřímo spotřebitelům musí být registrován, jelikož není stanoveno žádné minimální množství. To že by měl něco zamluvit a kupovat jsi viděl kde?
  Já to neviděl nikde, to informace od něho. Když se nicméně podívám na ten registr, tak z velkých shopů je tam jenom Ikea a Dänisches Bettenlager a to mají registrace z konce tohoto roku. Velké firmy jako Jysk, Höffner, XXXLutz (BDSK Handels), Depot (Gries Deco Company) tam nejsou vůbec.

  Do toho jsou roztahané termíny do půlky roku, tak mně napadá, jestli to není zákon, který je sice platný od ledna, ale účinnost bude později.

 5. Je to jen obdoba našeho Ekokom a to by měl snad znát. Pokud dodává tak musí být registrován k 1.1., předpokládám, že by mělo stačit se registrovat před první dodávkou v roce 2019. Sankce jsou zákaz prodeje a pokuta 100000 EUR no hlavně, že u nás je až 10 mil.. Myslím, že ty firmy co uvádíš to plní již dávno. Vidím, že na ekologii každý kašle a jde jim jenom o to vytáhnout s touto krásnou pohnutkou další peníze a hlavně si ochránit vnitřní trh před zahraničními dodavateli. Zajímavé je, že se to stejně neděje i u nás.

Hostujeme u Server powered by TELE3