Prodej projektu Duchod.cz - SLEVA
Zobrazují se odpovědi 1 až 11 z 11

Vklad hotovosti v bance-špatně spočítáno

 1. Dobrý den,před 3měsíci se mě podařila taková nemilá věc.Kolega mě pověřil abych zanesla vklad hotovosti do banky.Jednalo se o vyšší sumu řádovně několik set tisíc korun.Já jsem tu částku znala .Problém nastal kdž jsem přišla k okénku pokladny v bance.Pokladní místo toho aby dala všechny bankovny do počítačky ,tak vybrala pětitisícovky a pak do počítačky na několikrát dala ten balík bankovek do počítačky a sčítala si na papíře částky.Toto jsem nikdy nezažila ,vždy se dával celý obnos a na displeyi byla vidět konečná suma.Byla jsem z toho celá vykolejená.velmi nepřehledná situace.Nakonec mě pokladní sdělila že je tam o 6000,-kč než tam mělo být (700 000,-kč).tak jsem podepsala a odešla jsem.Až v kanceláři když jsme se o tom bavili tak mě kolega ubezpečil ,že tam opravdu bylo 700 000,-kč.Volala jsem tedy do banky hned druhý den jestli při zavíračce se jim rozdíl neobjevil,jestli to třeba nebyla jenom chyba pokladní.samozřejmě na nic nepřišli.Tak jsem psala ihned na oddělení stížností ,aby byli prozkoumány kamerové záznamy.Nicméně zde jsem se dočkala po 20 dnech odvědi ,že z kamerového záznamu není patrné ,že by došlo ke špatně spočítané částce.

  Proto jsem to vzala jako vyřízenou věc ,protože to byla moje blbost a peníze člověk si má přepočítat hned nebo spočítat v mém případě.
  Jenomže co se nestalo,jsme malé městečko a nyní se mě doneslo,že paní pokladní po 20 letech práce v této bance dostala hodinovou výpověď.Což zcela jistě souvisí s tímto případem.Zajímal by mě nějaký názor ,jestli mám po tom jít dále.Je to velká banka a určitě by nestála o nějakou negativní reklamu.Ještě mě napadlo ,že bych zažádala o ten videozáznam ,ale to zase s ohledem na ochranu osobních udajů asi neposkytnou.Nicméně je zde zcela patrné ,že pokladní nepostupovala v souladu s interními předpisy ,když takto počítala peníze..

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. prehltni svoju blbost a kasli na to. papier si podpisala TY a je to len TVOJA vina. zbytocne do toho budes rypat, nic z toho nebude. pochopim v tescu na pokladni ked mi nesedi par korun(zla cenovka, nic neobvikle, co uz), ale ked vkladam 700 000 czk tak si *** dam zalezat na tom ze to sedi.

 4. Je to určitě nepříjemné, ale pokud manipulujete s penězi v těchto hodnotách, tak chyba už na začátku... a to ta, že jste si vy sama nepřepočítala kolik tam nesete, to by jste to mohla řešit již při vkladu, protože by jste věděla, že jistě nesete 700... problém mohl nastat už ve firmě, kolega (ikdyž nezáměrně) mohl peníze chybně spočítat, mohla to chybně spočítat banka, mohla to být ta paní, ale nemusela, atd. atd. nyní pozdě býka honit :-/ Poučení za 6tis. pro Vás bohužel je, že se můžete a musíte spoléhat jen na sebe... chyba mohla nastat u kteréhokoliv kroku manipulace s těmi bankovkami. To je život... co se negativní reklamy banky týče, té je to jedno... pokud jste malé město, pochybuji že tam je více bank, takže lidi od ní neodejdou, protože jsou rádi, že tam je ta jedna, pokud jde o záznam, ten vám nedají, a pokud jde o tu paní, mohla tam být jiná příčina, ale nemusela ale pořád je tu to "mohlo" to být celé jinak... bohužel.

 5. To je kokotina. Vás zarazilo, že je tam jiná částka a nepožádala jste o přepočítání, nezavolala jste kolegovi že je to jinak než tvrdil a všechno je vinna pokladní. To že na pokladně třídí bankovky je úplně normální, vy jste v bance nikdy nebyla? Jaký orgán vůbec používáte k pracovnímu výkonu...........

 6. Take sibk lidne si mohl mohl kolega tech 6tis vzit na nutne vydaje firmy a zapomnel na to.

  Bezne jsem slysel vypravet historky jak si majitele berou penize z kasy, protoze nemaji hotovost a nikde to nezaznamenaji a kdyz si to zamestnanci neohlidaji tak to pak nesedi.

 7. To bylo jeste docela levne pouceni, ze penize se pocitaji vzdycky hned pri predavani, prece nebudu jen tak verit ze mi nekdo dava 700 tisic, uz proto, ze on sam nemusi vedet ze mi nedava 700 tisic...

 8. pořiď si počítačku :))

 9. S bankou je dobré, když komunikuje váš právní zástupce, jinak je to zbytečné a banka hodí na vás bobek. Jinak nepříjemná situace. Jen by mě zajímal důvod vyhazovu. Pokud paní pochybila, tak ona byla v práci, vy ne.

 10. Tak tohle to je samozřejmě tvoje blbost... ber to jako cennou zkušenost...

  Pracuji také s penězi... počítačky běžně počítají jen počet kusů bankovek, proto se bankovky třídí na jednotlivé nominální hodnoty...

  Pokud pokladní kradla, že ji i vyhodili... tak přebytek určitě nepřiznala

  Záleží na kvalitě kamer, ale většinou to jde těžko poznat... Někde sotva člověk rozpozná ksicht na tož počet a hodnotu bankovek...

  A za poslední pokud se u nich něco takového stalo, jako že pokladní kradla, tak to oni nikdy nepřiznají kvůli medializaci a reklamě... Všechno mají od tebe předpisově podepsané, odsouhlasenou částku vkladu..

  Pokud by měli regulérně nahlášen přebytek ten den, tak by vám pravděpodobně dali za pravdu...

  Samozřejmě zkusit stížnost/reklamaci na prošetření můžes vždycky... nic jiného ti nezbývá...

 11. Po třech měsících už záznam zcela jistě nebude. Navíc to o hodinové výpovědi se jenom doneslo, kdo ví jak to bylo
  .
  Spíše byste si měli ve firmě nastavit nějaké procesy jak zacházet s hotovostí, jelikož to co popisuješ je čiré bláznovství. Takže peníze mohl stopit kolega, klidně jsi je mohla vzít i ty a nebo někdo jiný a docela by mě zajímalo, jak jste to řešili a kdo chybějící peníze nahradil. Máš nosit peníze roztříděné a napáskované a dávat je pokladní podle hodnot a nemůže se nic stát. Navíc při tomto objemu byste měli jít do banky 2 a klidně požádat i o diskrétní pokladnu. Tak se toho pořádně obuj, at všichni na vašem malém městě ví jak to u vás funguje.

 12. Kamery ako kamery. V hypermarketoch maju bezne kvalitu, ze vedia vycitat hodnotu jednotlivych minci. A v bankach maju tie kamery nasmerovane na stol pracovnika. A v dobrych svetelnych podmienkach.

  Nedavno som sice videl zaznam zlodeja bicyklov, z exterieru a v tme a pachatel bol v mikine, takze nic, ale tu maju tie kamery kvoli problemom s pocitanim.

  Takze smelo do toho.

Hostujeme u Server powered by TELE3