Kto nam vytvori eshopy v 3. krajinach s API napojenim na dodavatela?
Zobrazují se odpovědi 1 až 21 z 21

Odeslaná a převzatá - ale nezaplacená - zásilka

 1. Dobrý den,
  bohužel jsem se v předvánočním stresu, abych všechny balíky odeslala včas, přehlédla a odeslala jsem dva nezaplacené balíky. Zadaná platba byla přes platební bránu GoPay, ale někde v průběhu muselo dojít k přerušení a platba neproběhla. Zákazníci balíky normálně převzali, ale pro mě překvapivě se neozvali, že by zboží nechtěli nebo že ho nezaplatili, ať pošlu číslo účtu (to bych udělala já). Kontaktovala jsem je s platebními údaji na platbu převodem a výzvou, aby zboží vrátili, pokud o něj nemají zájem. Ráda bych ale věděla, jak se můžu bránit, pokud by odmítli zboží odeslat a zároveň zaplatit. Je to nějaký přestupek, jako bezdůvodné obohacení se? Řešit to pak na policii nebo jak?

  Předem děkuji
  Hanka

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. "Je to nějaký přestupek, jako bezdůvodné obohacení se?" Skôr by som to nazval nevyžiadanou zásielkou čo je myslím protizákonné:-D

  čo tak skúsiť kontaktovať telefonický? - každy nie je nonstop na e-maile. Možno o balíku ani nevedeli a leží niekde u suseda.

 4. Citace Původně odeslal meter21 Zobrazit příspěvek
  "Je to nějaký přestupek, jako bezdůvodné obohacení se?" Skôr by som to nazval nevyžiadanou zásielkou čo je myslím protizákonné:-D

  čo tak skúsiť kontaktovať telefonický? - každy nie je nonstop na e-maile. Možno o balíku ani nevedeli a leží niekde u suseda.
  Jaká nevyžádaná zásilka? Zákazníci si ji objednali, ale eshop je poslal aniž by měli zaplaceno. To se stává a normálně se s nimi domluvte. My to děláme telefonicky, ale raději ještě odesíláme vše písemně. Samozřejmě že je jejich povinnost to vrátit.

  No a pokud s nimi nemáte smlouvu (což v tomto případě asi jo, pokud to byla objednávka přes eshop), bylo by to podle (pokud to je do pěti tisíc) &50 odst.1 písm. b) zákona o přestupcích podle znění pozdějších předpisů. Konkrétně jde o "úmyslně neoprávněně užívá cizí majetek nebo si přisvojí cizí věc nálezem nebo jinak bez přivolení oprávněné osob" a na to bych je také upozornil, ale teprve až poté, co se s nimi nedomluvíte jako lidi.

  Pokud však spolu nějaký obchodní vztah máte, tak by to nešlo přes přestupky a byl by to občansko-právní spor. S tím když přijdete na PČR, tak vás vyhodí a pošlou na soud, ale stejně bych to zkusil .-)

  Pozn: já bych dotyčnému kdyby dělal problémy oznámil, že s tím půjdu na policii, protože 99% národa netuší, že to řešit nebude. A lež to také není, vy tam půjdete, jen už dopředu budete znát odpověď - "to není nic pro nás"

 5. Jaká nevyžádaná zásilka? To bol sarkazmus A je samozrejme nemorálne a protizákonné si takúto zásielku ponechať bez zaplatenia. Aj keď čisto technicky hlavne podľa OP záleží či a kedy je zmluva uzatvorená ( vzniká kliknutím na tlačítko objednať , alebo po prijatí platby či objednať s povinnosťou platby ? ) Viem si ale predstaviť že ak by šlo o nejakého "vychcanka" tak by bolo problematické dokázať že si zásielku prebral on.

 6. Povinnost vrátit to má, takže kontaktovat telefonicky, popř. dopisem. Pokud nezabere, tak na policii, ale nevím jestli to budou řešit pokud to je do 5k. Logicky by měli, když vlastně k nim půjedete už s tím, že víte o koho se jedna.

  PS: Co to máte za systém, že se počítají nedokončené platby za dokončene?

 7. Vydat zbozi zpet povinnost ma, zasilat neco nekam urcite ne. Urcite bych se na toho cloveka obratil s tim, ze samozrejme vsechny naklady nahradim, nebo tam poslu kuryra, co to vyzvedne apod. Protoze huknut na mne nekdo "naval to hned zpet a posilej to" tak bych zrejme "dostal ten puvodni balik prazdny"

 8. Je to nějaký přestupek, jako bezdůvodné obohacení se? Řešit to pak na policii nebo jak? /// pokud to na vyzvání nevrátí, tak ano. Už jsem takových pár věcí viděl a jednou i sám řešil. Před pár lety na jednom foru jistá paní dostala takto hrnec za cca 3500kč aniž by ho platila, eshop jí slušně žádal aby ho vrátila i nabídl, že k ní pošle kurýra. Tak dlouho odmítala až jí nahlásili na PČR, po té už na forum psát přestala :). Zkrátka nemůže si nikdo nikdy nechat něco k čemu přišel díky omylu toho druhého.

 9. Zvednu telefon zavolám, domluvíme se. Pokud se nedovolám, posílám mail s fakturou. Tak jak máš ty starosti, má je i onen zákazník a nemusí hned reagovat. Nikde nepíšeš, že on to odmítá zaplatit, tak proč se plašit? :)

 10. Beraniste:

  pozor na jednu věc. Nedá se někomu říct udělejte to a to nebo jdu na policii. To je totiž vyhrožování, aby se to neotočilo proti Vám. Pokud totiž víte, že byl spáchán přestupek nebo trestný čin máte to jít ohlásit.
  Správná formulace tedy je: Zaplaťte nebo budu nucen obrátit se na orgány činné v trestním řízení s žádostí o prošetření, zda nedošlo ke spáchání trestného činu.

  Mimochodem to je i taková rada pro všechny. Pokud půjdete podat trestní oznámení je vysoká šance, že Vás odmítnou, pokud však podáte žádost o prošetření, zda nedošlo ke spáchání trestného činu pak musí policie prošetřit a k tomu si většinou pozve na výslech dotyčného....a to funguje.

 11. skranc: a tos slysel kde? Policie se musi zabyvat kazdym oznamenim a je uplne jedno jak to oznamujici formuluje... Tam nejses u soudu, aby se pravnici chytali kazdeho slovicka...

 12. Skranc, mýlíte se. Nevím kolikrát to mám opakovat, dokud to tu lidi nepochopí. Nikdo nemůže jít podat trestní oznámení. Ale jak by to mohl člověk vědět, když to neví pomalu ani český novinář. Podává se pouze oznámení, nikoliv trestní oznámení, protože kvalifikuje orgán nikoliv občan. Takže jednou pro vždy - podává se pouze oznámení.
  Ta formulace to je jasná věc, ale mýlíte se ještě v jednom případě a Aleš vás správně opravil. Policie se musí zabývat každým oznámením, a každé oznámení přijme. Ale to neznamená, že ho musí nabrat. Přijdete, stálá služba se vás ujme, vy si vylijete srdíčko a oni usoudí, zda to naberou a nebo ne. Pokud se to nabere, přiklepnou tomu nějakou kvalifikaci (druhý den či později se dá překvalifikovat) a šup s tím do krmítka, kdy to druhý den dostane buď přestupkář a nebo ten co dělá trestňáky (u větších oddělení). Ale zhruba 50-70% všech situací končí zcela jinak. Lidé jsou neznalí a neví co jak mají řešit a chodí se ptát na ledacos a chodí se záležitostmi, které pro PČR nejsou. Např. občansko-právní spory, které jsou pro soud. V takovém případě se vše zaeviduje do knihy fonogramu, napíše se tam o co šlo a jak to bylo vyřešeno. To proto, že vždy musí být záznam o tom, co se dělo. Aby to bylo dohledatelné. Velmi často se také stává, že člověk přijde druhý den a řekne, já tady byl, říkal jsem že bla, bla, bla a vy jste mě vyhodili. Vedoucí oddělení vezme knihu fonogramu, zavolá si podřízeného a řekne, tak to ne. Včera jste přišel a tvrdil že ... takže takhle to funguje.


 13. No vidíte jak jsou pro-zákazničtí. Prostě je to tak ustálené, tak se to používá. Jak dotyčný ví, že byl spáchán trestný čin? Neví. Neví jestli jde podat trestní oznámení, nebo oznámení nějakého přestupku či co. Tady je zvykem, že každý lojza rozkopne dveře a křičí "já jdu podat trestní oznámení", ale třeba v trestním řádu o tom není až na &59 ani zmínka.

 14. Vite ono dokonce mate povinnost u nekterych trestnych cinu je oznamit a zakon neresi, jak mate poznat, ze byl spachan, kdyz jediny kdo o tom muze rozhodnout je soud. Ono nekdy se podava take jen pozdezdreni ze spachani tr. cinu apod.

 15. Nic proti tomu, já mluvím o tom slovíčkaření. Ale ono je to zbytečné, protože i výklad zákona je různý. Na jednu věc pohlíží mnoho lidí zcela jinak a zákon jak je napsaný dává určitý prostor pro to ho ohýbat. Ty výkladové slovníky jsou brutální a proto jsou ty právní bitvy tak zajímavé :-)

 16. Mě to kdysi poradil právník s tím, že pokud budu něco podávat mám to dělat tak. Žádostí o prošetření prý neriskuji pomluvu nebo to, že se to otočí proti mě. Zároveň mohu navrhnout kroky, které má policie provést v rámci prošetření a to je leckdy velmi důležité. Řeknu to asi tak, nebudu se hádat o slovíčka, ale od chvíle co to takto dělám mě policie nikdy nic neodložila.

 17. Asi jste řešil většinou trestňáky, které se neodkládají od stolu. Já ale vím, že co se týče PŘ, tak tam se ani většinou nedělá žádné šetření. Jen se tam něco vymyslí a chvíli počká. I u PČR stojí "zaměstnanci" za hovno. Tím neříkám, že nejsou i slušní a pracovití, kteří to dělají jak mají.

 18. Citace Původně odeslal beraniste Zobrazit příspěvek
  Asi jste řešil většinou trestňáky, které se neodkládají od stolu. Já ale vím, že co se týče PŘ, tak tam se ani většinou nedělá žádné šetření. Jen se tam něco vymyslí a chvíli počká. I u PČR stojí "zaměstnanci" za hovno. Tím neříkám, že nejsou i slušní a pracovití, kteří to dělají jak mají.
  To je právě ono, pokud v návrhu na prošetření dáte konkrétní postup, který navrhujete udělat pak v zásadě přehodíte kámen na policii. Jasně nemusí to udělat, ale pokud by se později ukázalo, že to bude klíčové jsou odpovědni za způsobenou škodu. Takže jim v zásadě tímto elegantním způsobem řeknete co mají dělat.
  S Policií tedy mám ale naprosto opačné zkušenosti. Myslím si, že je tam hodně velmi kvalitních lidí a hodně se zlepšili. On je problém, pokud jim to hodíte v krabici od bot pod heslem poperte se s tím, nebo to mají připravené. Mě právník učil, že na policii se musí předat případ tak, aby udělali CTRL+C a CTRL+V a mohli to odeslat státnímu zástupci.

 19. Víte, já vám asi nechci kazit iluze, protože zlatá nevědomost. Víte, kde se berou a tvoří ty statistiky objasněnosti? Úplně dole. Tak až zase příště v televizi uslyšíte kolik desítek procent vykazují jednotlivé oddělení, tak si vzpomeňte na tohle - ty úžasné statistiky jednotlivých obvodů jsou výsledkem šikovných lidí. To ano, ale šikovných tak trochu jinak. Spíše bych řekl léty ostřílených, několikrát přehořelých, kteří vědí co si ke komu mohou dovolit. Neoficiálně prostě čárkový systém vesele žije a jede se na výslednost. To co se dá objasnit se každý snaží za každou cenu dostat do TČ jakýmkoliv způsobem, třeba přes posudky ... protože s tou výší způsobený škody se dá hýbat od nuly do statisíců, stačí vědět jak na to. Neobjasněné se zase za každou cenu snaží dostat do PŘ a nebo to nenabírat a rovnou zapsat do fonogramu. Dá se tam různě překvalifikovávat i dodatečně a dá se s tím v rámci zákona dost vymýšlet. To víte, řeší se tam úmysl, řeší se tam výše škody, to zda to nemohlo spáchat více pachatelů apod. Dá se tam různé slučovat, když se to hodí. Pokud to je třeba čísla ještě na rychlo někam vytáhnout, tak vám i obvoďáci vyjíždějí chytat chlast apod. A co se týče nad rámec zákona, tak je to také běžná praxe, ale to už není ohýbání a o tom psát nebudu. Výsledek je takový, že z 5ti procent můžete různými fintami udělat klidně 40% objasněnost. To že vesměs vše je OK, tak jasně, je to jako všude. Ale i to malé procento černých ovcí dokáže napáchat docela dost průšvihů. A to co jsem popisoval výše není záležitost těch černých ovcí, které se vyskytují ve všech oborech. To je prostě standard.

  Řeknu vám takovou pohádku, raději tak to nazvu: policistům jednoho dne, za devatero horami někdo nahlásil zničení billboardu v ceně přes 100tis.Kč. Ale protože se blížil konec roku a bylo potřeba vykázat, vedení řeklo. "Máte pachatele? Ne? na TČ to prostě nebude." A policista řekne: "a co s tím mám dělat?" "Dělejte si s tím co chcete, TČ to bez známého pachatele nebude, udělejte to jako vždycky." On na to ale "já to dělat nebudu, nenechám se sejmout za zneužití pravomoci." A tak to šlo dál a po třiceti dnech byla věc odložena jako přestupek. Myslíte, že to není možné? Je a hádanka zní, jak se to dá udělat?
  Naposledy upravil beraniste : 20.12.2018 v 21:32

 20. Asi jsem měl štěstí na ty šikovné.

 21. Já řešil něco podobného tento rok, zákaznice si objednala kabelku za 5000, cena na dobírkové poukázce byla omylem kolem 1000 (na balíku normálně 5k), nevšimli si toho na poště a ani já. Přišel jsem na to, zhruba po 2 týdnech a zákaznici snažil kontaktovat, nezvedala telefon, nereagovala na sms ani e-maily. Chtěl jsem po ní doplatit cenu a vzhledem k tomu, že to byla naše chyba tak jsem nabízel slevu. Zkoušel jsem to měsíc a nic.

  Nakonec to vyřešil dopis do vlastních rukou, že ji dávám 14 dní na doplacení jinak to předávám právníkovi nebo vymáhací společnosti. Přesně za 14 dní to bylo na účtu.

Hostujeme u Server powered by TELE3