Prodej projektu Duchod.cz - SLEVA
Zobrazují se odpovědi 1 až 4 z 4

AdSense a prodej do EU - překročen 1 milion Kč

 1. Dlouhou dobu provozuji AdSense, jsem živnostník, neplátce DPH a "identifikovaná osoba", každý měsíc podávám povinné hlášení "VIES" s jedinou položkou - příjmy od Googlu (Irsko).

  Teď jsem prodal licence svého softwaru firmám v EU a zdá se, že za posledních 12 měsíců moje příjmy přesáhnou 1 milion Kč.

  Podle zákona se musím stát plátcem DPH, když můj obrat překročí milion. Údajně se do toho ale počítají pouze příjmy s místem plnění v tuzemsku. Já si však nejsem jist místem plnění ve svém případě.

  Byl někdo v podobné situaci? Mám se stát plátcem DPH a zrušit identifikovanou osobu, nebo můžu dál být neplátce a tyto prodeje do EU jen dopsat do měsíčních hlášení?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Radeji bych resil s poradcem, pri takovem obratu vas par tisic nezabije ne. Tech par tisicovek co za nej date se vyplati a budete klidne spat.

 4. Ne udajne, ale dle zakona do obratu se pocita misto plneni v cr, licenci kupoval zahranicni podnikatel - tzv. Osoba povinna k dani ? , pokud nemate jine prijmy je otazkou pokud se Vam nevyplati byt platcem dobrovolne.

 5. Citace Původně odeslal Z.Jurak Zobrazit příspěvek
  Ne udajne, ale dle zakona do obratu se pocita misto plneni v cr, licenci kupoval zahranicni podnikatel - tzv. Osoba povinna k dani ? , pokud nemate jine prijmy je otazkou pokud se Vam nevyplati byt platcem dobrovolne.
  Ano, kupující je velká firma - osoba povinná k dani. Zatím ani nechápu, jak určit to místo plnění ve svém případě.

Hostujeme u Server powered by TELE3