Kto nam vytvori eshopy v 3. krajinach s API napojenim na dodavatela?
Zobrazují se odpovědi 1 až 13 z 13

Mohu na Google Disk nahrávat obsah, k němuž nemám právo ho šířit?

 1. Zdravím,

  chtěl bych se zeptat, nebo spíš ujistit se: Mám např. film, který "držím" legálně (stáhnu ho z netu), ale nemám samozřejmě právo ho publikovat, šířit, prodávat apod. Je pro mě legální tento film nahrát na svůj osobní Google Disk, pokud ho nebudu (v rámci GDisku) sdílet? Řekl bych, že ne, ale chci si být jistý. Zde je (ta podstatná) část Smluvních podmínek Disku Google:

  Pokud nahrajete, odešlete, uložíte nebo přijmete obsah na Disk Google nebo jeho prostřednictvím, poskytujete společnosti Google celosvětově platnou licenci k užití, hostování, uchovávání, reprodukování, úpravám, vytváření odvozených děl (například děl, která jsou výsledkem překladu, adaptací nebo jiných změn provedených s cílem zlepšit fungování vašeho obsahu v rámci našich služeb), komunikaci, publikování, veřejnému provozování a vystavování a distribuci takového obsahu. Práva, která touto licencí udělujete, jsou určena pro omezené účely provozování, propagace a vylepšování stávajících služeb a vývoje nových služeb. Platnost této licence přetrvává i poté, co naše služby přestanete používat, pokud svůj obsah nesmažete. Zajistěte, abyste k jakémukoli obsahu, který odesíláte na Disk Google, měli potřebná práva k udělení této licence.

  Nastavení sdílení na Disku Google vám umožňuje určovat, jak mohou s vaším obsahem na Disku Google nakládat ostatní. Ve výchozím nastavení kontrolujete veškerý obsah, který na Disku Google vytvoříte nebo který na něj nahrajete. Obsah můžete sdílet s dalšími uživateli nebo jim nad ním předat kontrolu.
  Pokud tedy toto legální není, změní se něco, když film před nahráním zašifruju a šifrovací klíč nikomu nedám?

  Poslední dotaz, jsou podmínky u organizací - GSuite - v tomto směru jiné?

  Díky moc.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Pokud vím, obecně se firmy licencovaného obsahu jako jsou filmy nebo hudba bojí jako čert kříže. Nakonec tím, že to nahrajete do firemního úložiště, prakticky ten obsah sdílíte.

 4. V prvni rade nesmis davat verejne odkaz. A proste mit pristup jen pro sebe.

 5. Citace Původně odeslal josef.jebavy Zobrazit příspěvek
  V prvni rade nesmis davat verejne odkaz. A proste mit pristup jen pro sebe.
  Ok, nebudu. Potom to je legální? I když ve smluvních podmínkách je "Pokud nahrajete ... obsah na Disk Google ... poskytujete společnosti Google celosvětově platnou licenci k ... publikování ..."?

 6. Smluvní podmínky Disku Google

  Vaše chování. Disk Google nezneužívejte. Smíte ho používat pouze v souladu se zákonem, včetně příslušných zákonů a předpisů o vývozu a zpětném vývozu. Zodpovídáte za své chování a svůj obsah uložený na Disku Google a jste povinni dodržovat naše programové zásady. Jsme oprávněni kontrolovat, zda vaše chování a obsah na Disku Google odpovídají smluvním podmínkám a programovým zásadám.

  Abuse program policies and enforcement - Docs Editors Help

 7. Tomáš Maňhal: A? Které programové zásady porušuji?

 8. pozor na to, Google rád zablokuje celý účet, pokud se na Drivu objeví něco co se mu nelíbí. Stejně to dělá i MS. Podmínky u firemního účtu jsou myslím jiné a obsah patří majiteli a nedává se licence Google, mohl bych případně sem postnout podmínky z GSuit (či jak se to teď jmenuje).

 9. Citace Původně odeslal Martin Heralecký Zobrazit příspěvek
  Tomáš Maňhal: A? Které programové zásady porušuji?
  Není to ve výsledku jedno, který konkrétní bod tam porušuješ. Tyto soubory se na Google (OneDrive a další) nahrávat nesmí, roboti těchto společností pernametně scanují obsah a nejenom že ti mohou (ale i nemusí) smazat problematické soubory, ale i zamknout účet. Příkladu na netu se dá najít mnoho. Pokud chceš mít nutně nějaké filmy na netu a nechceš o ně přijít tak si třeba u OVH pronajmi VPS či externí úložiště a dávej to tam.

 10. Citace Původně odeslal Martin Heralecký Zobrazit příspěvek
  Tomáš Maňhal: A? Které programové zásady porušuji?
  Přece ten s ukládáním souborů ke kterým nemáš přidělená autorská práva?

 11. Citace Původně odeslal TomášX Zobrazit příspěvek
  Google rád zablokuje celý účet, pokud se na Drivu objeví něco co se mu nelíbí.
  Díky, ale jak mám poznat, co se Googlu nelíbí?

  Citace Původně odeslal TomášX Zobrazit příspěvek
  mohl bych případně sem postnout podmínky z GSuit
  Stačilo by mi, kdybys postnul, kde tyto podmínky najít. Mám přístup k organizaci na GSuite, ale nikde to tam nemůžu najít.

  Citace Původně odeslal Mirek Novotny Zobrazit příspěvek
  Tyto soubory se na Google (OneDrive a další) nahrávat nesmí.
  Kde je to uvedeno?

  Citace Původně odeslal Mirek Novotny Zobrazit příspěvek
  Pokud chceš mít nutně nějaké filmy na netu a nechceš o ně přijít tak si třeba u OVH pronajmi VPS či externí úložiště a dávej to tam.
  Díky za tip :) Ale zrovna co se týče nahrávání filmů, vzhledem k jejich velikosti, by mě to stálo min. tisíce Kč měsíčně.

  ---------- Příspěvek doplněn 11.12.2018 v 13:06 ----------

  Citace Původně odeslal Tomáš Maňhal Zobrazit příspěvek
  Přece ten s ukládáním souborů ke kterým nemáš přidělená autorská práva?
  Předpokládám, že máš na mysli toto:
  Respect copyright laws. Do not share copyrighted content without authorization or provide links to sites where your readers can obtain unauthorized downloads of copyrighted content. It is our policy to respond to clear notices of alleged copyright infringement. Repeated infringement of intellectual property rights, including copyright, will result in account termination. If you see a violation of Google's copyright policies, report copyright infringement.
  "Do not share": Sdílet nebudu, mám to pro vlastní potřebu.

 12. Chce to menej hulit... Na co vlastne ta otazka? Cakas ze ti google posle dopis s pokutou na bžilion dolarov s oddovodnenim ze ti cekovali tvoj disk? Absurdita na ntú

  ---------- Příspěvek doplněn 11.12.2018 v 17:11 ----------

  Citace Původně odeslal Mirek Novotny Zobrazit příspěvek
  Není to ve výsledku jedno, který konkrétní bod tam porušuješ. Tyto soubory se na Google (OneDrive a další) nahrávat nesmí, roboti těchto společností pernametně scanují obsah a nejenom že ti mohou (ale i nemusí) smazat problematické soubory, ale i zamknout účet. Příkladu na netu se dá najít mnoho. Pokud chceš mít nutně nějaké filmy na netu a nechceš o ně přijít tak si třeba u OVH pronajmi VPS či externí úložiště a dávej to tam.
  Ale tak urciteeee

 13. Na Google drive jsem měl asi 500 mp3 vše stažené z netu a byli tam cca 8-10 let. Nesdílel jsem a Účet běží vesele dál. Smazal jsem je protože bylo potřeba místo. Myslím že to trochu dost hrotíš. Tak si to nahraj na uloz to a nebo na Mega a máš klid, když se tak bojíš googlu.

 14. Přes administraci gsuite jsem se dostal na tuhle stránku, kde se píše:

  Who owns the data that organizations put into Google Cloud?
  To put it simply, the data that companies, schools, and government agencies put into our systems are theirs. Whether it’s corporate intellectual property, personal information, or a homework assignment, Google does not own that data.


  Tady se pak mluví konkrétně o gsuite:

  Law enforcement data requests
  The customer, as the data owner, is primarily responsible for responding to law enforcement data requests; however, like other technology and communications companies, Google may receive direct requests from governments and courts around the world about how a person has used the company’s services.


  Jak je to ohledně zablokování (či používání nelegálních dat v gsuite) jsem se rychle nedočetl, ale nikdy jsem se nesetkal s tím, že by Google odstavil firemní účet kvůli nahrávání nelegálních souborů. Co občas vidím v zahraničí, dočasně zablokuje viditelnost zveřejněných souborů pokud uzná, že to není ono (šíření virů, spoofing stránky atd.) a kontaktuje administrátora, ať to vyřeší.

  Vtipné je, že nelze jednoduše poznat jaký obsah se google líbí a jaký ne. Kolem Azure se před pár lety objevila zajímavá kauza, zapnuli automatické nahrávání fotek z mobilů (myslím lumia) na jejich cloud a ten v zápětí zablokoval účet, protože někdo vyfotil nějakou nahotu (v USA vadí i pánské bradavky). Dneska to je už asi mírnější, ale osobně na free účty nedávám nic a nepoužívám jejich uložiště, nerad bych si nechal zablokovat email, kterým mám jako záložní na některé registrace.

  Myslím si, že velkou roli hraje, jestli data jsou dostupná veřejně nebo naopak je máš pouze pro sebe.

Hostujeme u Server powered by TELE3