Kto nam vytvori eshopy v 3. krajinach s API napojenim na dodavatela?
Stránka 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazují se odpovědi 31 až 37 z 37

Jak zakomponovat cestování do CV?

 1. Nehodnoťte druhé lidi, pokud je neznáte. Nevím proč zde druhým pořád předhazujete nějaké Chorvatsko. Stavíte se do role, kdy kdo nedělá to co vy, tak je "horší". Upřímně pokud toto je výsledek cestovatele, že je zahladěný do svého ega, kdy má potřebu ze sebě dělat "lepšího člověka", tak pak je naopak budu obcházet obloukem.

  Mi je upřímně úplně jedno zda někdo jezdí na Macháč, nebo strávil půl roku v pustině. Buď je dobrý, nebo není. Poznal jsem na pohovorech spousty lidí, cestovatelé i paštikáře z Chorvatska a že by jedna či druhá skupina byla něcim lepší to opravdu ne. Znám spousty úspěšných lidí (ono je otázkou co si pod tím představit) od lékařů, přes byznysmeny až po lidi starajíc se o jiné lidi a že by tam byl nějaký významěnjší počet cestovatelů to opravdu ne.

  Nicméně nebudu vám bránit hrát si na lepšího člověka, je to vaše právo. A rovnou přiznám, že já jsem ten necestovatel, protože než mít pak takový názor na sebe, tak to raději to Chorvatsko.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Jelikož si pamatuju ještě Evropu, které vládla německá marka a v kapse místo mobilu jsem měl mapu, tak mám na cestování/dovolenou trochu jiný pohled. Nedělá mi dobře letiště, tak ze mne asi nikdy cestovatel nebude, ale vždy jsem se vrátil z dovolené vyšťavený a plný zážitků, kdy jsem nevěděl co bude další den a nebo, kde budu spát ... Ale to je zase můj pohled a moje zážitky... Prostě u mne je dovolená, kdy nemusím pracovat a její náročnost bych nechal na každém z nás jak se cítí :)

  To podstatnější už napsal Radek a možná bych se zeptal Tomáši - kolik se ti do rukou dostane CV od lidí, kteří u tebe chtějí pracovat?

 4. lVlorf3us: zajímavé :), tvůj názor také nesdílím. Pokud máš děti, z dovolený se odpočatný nevracíš, těšíš se naopak na klid do práce. To, že znáš úspěšné cestoval je spíše tvojí sociální bublinou. Ty jsi očividně intrrovert, který se cestováním více otevřel a je to pro tebe cenné a důležité, ale netvrď, že to tak mají všichni. Pro tebe bylo cestování náročné, pro jiné to je rutina, nemusí být dopředu připravený iterinář a prostě jede a na místě uvidí.

  Nevidím důvod, proč bych se měl lidí ptát, jestli cestují a upřednostňovat je.

 5. Jediné normální argumenty tu má Radek, ostatní tu jen plivou hate(nebo snad i závist?) na lidi co se dokážou sbalit a odjet někam do daleka na pár měsíců.

 6. Bogdan: Nikdo nikomu nezávidí. Jde jenom o vymezování vůči tomu, že aktivní cestovatelé jsou v něčem lepší. A popravdě, styl jakým to podal Tomáš k tomu dost přispívá. Nikdo cestovatelům nebere to, že na svých cestách musí plánovat, řešit, přizpůsobovat se, vydržet... A nepopírám, že to v mnoha konkrétních situacích nemusí být žádná sranda.

  Ale u mnoha věcí mi naopak přijde, že je to "dělání z komára velblouda". V souvislosti s tím tu odcituji jeden Tomášův starší post z vlákna https://webtrh.cz/375690-silena-moda-cestovani, který mě v tomto názoru jenom utvrzuje.

  Tím řešením jsem třeba myslel to, že se ztratíš na letišti; že nemůžeš najít ubytování; že ti nefunguje kreditka; že chceš dostat někam na skálu, ale netušíš jak, protože cesta, kterou jsi zhlédl na youtubku už tam není; že ti ulítne klobouk a nikde poblíž není bankomat a ty máš posledních pár bahtů na koupení klobouku, kterej fakt potřebuješ, jinak se ten den spálíš a tudíž musíš s místníma smlouvat i když smlouvat vůbec neumíš; nebo že jsi chtěl jet na nějakou túru, která se zrušila a tak se musíš dohodnout s nějakým místním, jestli tě nevezme lodí na okružní plavbu; nebo utržíš nějaké zranění a najednou musíš kompletně předělat itinerář, protože chceš z následujících dnů vymlátit maximum i na úkor zranění atd. Každá podobná věc tě donutí řešit věci, které bys tady neřešil (respektive řešil bys je jinak, pohodlněji) a každý takový zádrhel tě něco naučí.
  Podobné argumenty, proč právě oni jsou těmi lepšími, mohou mít starší, mladší, sportovci, mámy po mateřské, samoživitelky, prvorození, vegani... Kdokoliv.

 7. Citace Původně odeslal Bogdan Zobrazit příspěvek
  Jediné normální argumenty tu má Radek, ostatní tu jen plivou hate(nebo snad i závist?) na lidi co se dokážou sbalit a odjet někam do daleka na pár měsíců.
  Já se klidně přiznám, že závidím všem, co mají čas, peníze, kuráž cestovat dál než jsem se dostal já. Nevidím na tom nic špatného.
  Mám respekt k lidem, co cestují měsíce, a ať u toho pracují nebo ne. Ale nesouhlasím s tím, že se z nich stává něco lepšího oproti třeba lidem, co necestují, hltají knížky, dokumenty a mají takový přehled, že mne vždy usadí na prdel.

  To, co popisuje Tomáš, co se mu děje při cestování, je jeho osobní zkušenost a každý jí máme nebo budeme mít jinou.
  Osobně třeba neznám nikoho, kdo měl takové stresové zážitky. Spíš mi lidi říkají, že jak jednou vyjedeš na východ, tak za pár týdnů je koupit si letenku do dalšího státu lehčí než u nás sednout na vlak...
  Naposledy upravil Zbyněk Šubert : 14.12.2018 v 12:53

 8. Citace Původně odeslal Zbyněk Šubert Zobrazit příspěvek
  Osobně třeba neznám nikoho, kdo měl takové stresové zážitky. Spíš mi lidi říkají, že jak jednou vyjedeš na východ, tak za pár týdnů je koupit si letenku do dalšího státu lehčí než u nás sednout na vlak...
  Hele východ taky každému nevyhovuje, já jsem spokojenější ve španělsku nebo německu než někde v Thajsku. Byl jsem v Thajsku měsíc, po 2 týdnech jsem tam toho měl plné zuby, sralo mě tam spousta věcí, jako nestabilní internet a to všude (Pattaya, Bangkok, Hua-Hin), málo reálných supermarketů (všude jen 7-Eleven, ale supermarketů s nějakým rozumným výběrem jako šafránu), obecní laxnost lidí a tak.

  Hodně lidí si třeba taky pochvaluje Španělsko nebo Kanárské ostrovy, podle mě lepší destinace než třeba Asie, ale dražší.

Stránka 2 z 2 PrvníPrvní 12
Hostujeme u Server powered by TELE3