Prodej projektu Duchod.cz - SLEVA
Zobrazují se odpovědi 1 až 18 z 18

Asi se budu muset nechat zaměstnat

 1. Rád bych jestli by mne to někdo rozumě nevysvětlil, protože to prostě nechápu.
  Pokud spamuji tak tento příspěvek smažte.

  Už pěkných pár let makám od rána do večera, prostě chci něco vybudovat.

  Nikdy jsem nedostal od rodiny větší obnos, na všechno jsem si musel vydělat a ušetřit sám v zaměstnání potom v podnikání.

  Takže jsem momentálně OSVČ
  Peníze co jsem vydělal a ušetřil tak mám investované v nemovitostech, nářadí, stroje, prostě je to nekonečnej příběh pořád je co pořizovat, aby byli větší tržby.

  A teď se dostávám k jádru tohoto příspěvku PENÍZE.
  Ještě podotýkám že nemám žádnou hypotéku, půjčku. kontokorent a nic prostě nemám po splatnosti.

  Mám podnikatelský plán, ale reinvestováním to je na dlouhou trať.
  Pokud přijdu do banky a předložím daňové přiznání, kde příjem není moc velký protože neustále investuji a musím jinak by mne ubývali zákazníci, tak se mne úplně vysmějou do očí a natvrdo řeknou až budete mít 2x až 3x větší příjem tak vám půjčíme ten milion nebo dva na rozšíření podnikání.
  Já jim pokaždé odpovím jak můžu sklidit úrodu z hektaru pole, když mám osivo jenom na čtvrt hektaru.
  Odpoví musíte sklidit z hektaru pak vám půjčíme.(to je jenom takový příklad)

  Když jim doložím majetek tak je to vůbec nezajímá že tam nějaký milion v majetku je, jim je jedno a čučí do přiznání na příjem.

  A teď nepochopím, zaměstnanec který nemá nic jenom potvrzený příjem několik desítek tisíc tak mu dají miliónovou hypotéku na desítky let s nejistým příjmem (nikdo neví co se stane za rok)

  OSVČ má fyzicky nějaký majetek ale příjmy má nižší podle přiznání, tak mu sotva půjčí třeba na dražší stroje.

  Asi se nechám zaměstnat na půl roku, abych se dostal k penězům na větší investici a pak dám hned výpověď

  ps: nechci investora a nechci nebankovní půjčku.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Jj, jako bych slyšel všechny ty podnikatele kolem sebe. Malé, velké, prostě všechny. A to znám osobně hodně podnikatelů od OSVČ až po ty s miliardovými obraty a všichni říkají to samé. Ta firma je snad černá díra, ať vydělám, co vydělám, prachy stále nejsou. To jsou ty businessy s vysokými náklady, kdy je stále potřeba spalovat peníze na provoz. Všechno se to jede maximálně na hraně. Já jako eshopař, který se z toho kolečka snaží vymanit a nejít s proudem, nechtít ovládnout trh bojuji s tím samým. Všichni nabízí dopravu zdarma, podbízí se cenou, jsou ochotni vyřizovat ty nejmenší objednávky a já to prostě dělat nebudu. Náklady na sklad, lidi a reklamu prostě můžete osekávat jen na určitou úroveň, ale už to prostě stačí. A stejně tak jako chci abych měl já zaslouženou odměnu, chci aby měli zaslouženou odměnu zaměstnanci. Ale to co popisujete také nechápu. Když přijdete do banky, řeknete, hele tady mám 3 mega a chtěl bych jeden půjčit. Je to bez rizika, kdykoliv to mohu smáznout ze svého, ale nechci je teď uvolňovat, protože mi vydělají tolik a tolik. Pak tam přijde někdo, kdo má 2 mega dluh a oni mu řeknou, nemáte nic, máte dvě mega sekeru, firma je ve sračkách ... tak my vám půjčíme na obrat. Sakra co to je? Půjčka na obrat bez toho, aniž by firmy kdy vydělala a nebo vydělávala? To mi přijde jako že někomu půjčí na to, že se tam peníze točí s tím že doufají, že až dojde na lámání chleba, oni už budou mít peníze zpět a nebo budou první komu se vrátí, protože dávají za úrok 22%. No a extrémní případ jsou firmy typu Zoot.

 4. Tomu se rika zivot, tam spravedlnost nehledej.
  Kdyz se nechas nekdezamestnat, tak ale nebudes mit cas na svoje podnikani! Zaloz si sro a zamestnej sam sebe.

 5. Jasný, zaměstnej sám sebe a dej si kolik potřebuješ.

 6. Citace Původně odeslal Krumpolec Zobrazit příspěvek
  Když jim doložím majetek tak je to vůbec nezajímá že tam nějaký milion v majetku je, jim je jedno a čučí do přiznání na příjem.

  A teď nepochopím, zaměstnanec který nemá nic jenom potvrzený příjem několik desítek tisíc tak mu dají miliónovou hypotéku na desítky let s nejistým příjmem (nikdo neví co se stane za rok)
  Pracovat, aby jsme zvyšovali svůj majetek, to bylo in v minulém století. Dnes si banky nepřejí, aby jste měl nějaký majetek, to jste nepřítel státu. Musíte mít výdaje, všechno co vyděláte utratit, pak jste dobrý a pak vám půjčí.

  A ve firmě je někdy dobré si říct, kde je ten strop, za který už nejdu. Paradoxně stejný výdělek (čistý) za míň starostí ;)

 7. Citace Původně odeslal beraniste Zobrazit příspěvek
  Jasný, zaměstnej sám sebe a dej si kolik potřebuješ.
  Já to tak udělal loni a nikdy jsem se neměl líp :)

 8. Nepletete si příjem a zisk?

 9. Veď píšeš, že máš nehnuteľnosti, tak to založ a banka ti dá peniaze, keď potrebuje reinvestovať atď.

 10. Běžte na Zonky, napište nějaký srdceryvný požadavek na úvěr (auto pro nemocnou babičku apod.) a počkejte jestli vám to schválí. Pokud ano a zainvestují vás, vložte peníze do firmy a máte hotovo. Jen nezapomenout splácet!..:-)

 11. Citace Původně odeslal Michal Mojzis Zobrazit příspěvek
  Běžte na Zonky, napište nějaký srdceryvný požadavek na úvěr (auto pro nemocnou babičku apod.) a počkejte jestli vám to schválí. Pokud ano a zainvestují vás, vložte peníze do firmy a máte hotovo. Jen nezapomenout splácet!..:-)
  nechce nebankovní.

  ---------- Příspěvek doplněn 07.12.2018 v 09:39 ----------

  Citace Původně odeslal addamz Zobrazit příspěvek
  Veď píšeš, že máš nehnuteľnosti, tak to založ a banka ti dá peniaze, keď potrebuje reinvestovať atď.
  +1

 12. Možná si banka řekne, proč neprodáš ten milionový majetek, když potřebuješ melouny. Asi to takové terno nebude.

 13. Americká hypo

 14. Tohle není chyba bank, je tu regulace, že člověk nemusí splácet půjčku, pokud banka neprověří jeho dostatečnou schopnost splácet, oni vlastně nemůžou půjčit. Za hodně věcí nemůžou ani tak banky, jsou to vesměs jen pobočky ČNB, je tu vlastně jen jedna banka.

 15. Z makroekonomického hlediska se množství peněžní zásoby musí nějak regulovat, takže úvěry dostanou jen ti nejbonitnější.

 16. Citace Původně odeslal Michal Mojzis Zobrazit příspěvek
  Běžte na Zonky, napište nějaký srdceryvný požadavek na úvěr (auto pro nemocnou babičku apod.) a počkejte jestli vám to schválí. Pokud ano a zainvestují vás, vložte peníze do firmy a máte hotovo. Jen nezapomenout splácet!..:-)
  a stejně to bude úvěrový podvod. A ty roky bez živnostnáku stojí za to.

 17. A co takhle zkusit osobního bankéře??? Pracují na volné noze na ŽL a spolupracují s více bankami najednou. Dákoužou velmi ovlinit výši úroku i podmínky za jaké je banka ochotna půjčit. Stačí poptat.

  Jinak co se týká úvěru do 1 mil. korun. Na podnikatelský úvěr je u většiny bank podstatné, jaké máte saldo a platební morálku. Pokud přes jejich účet protočíte velké množství peněz jsou ochotné půjčit. Ovšem podnikatelské úvěry se neřeší v maloměstě a na přepážce.

 18. Ale nesmíte mít Fio účet.

 19. Já jsem se chtěl v době kdy byly hypošky dole dostat na nějaká 3% a třeba mě by půjčili, ale nikde jsem se tak nízko nedostal. Ani na pět procent a to mám čím ručit, mám tržby, mám zisky. Zkoušel jsem to jen tak pro srandu, kam by to šlo stáhnout a bylo to někam k 7%, což se mi zdálo furt dost. Ale možná není. Nikdy jsem půjčku nepotřeboval, tak nevím, jak se to pohybuje.

Hostujeme u Server powered by TELE3