Poslední šance: Každému Webtržníkovi 1 000 Kč na publikaci článků a napsání textů s garancí 5 000 Kč na PlaCla.cz
Stránka 4 z 4 PrvníPrvní 1234
Zobrazují se odpovědi 91 až 105 z 105

Hgzjkmi,mj jumkijunzhbgt jz

 1. Citace Původně odeslal meter21 Zobrazit příspěvek
  Bitcoin nie je blbosť a blockchain je perfektná technológia na niektoré veci ale nie na všetko ako sa ho niektorý snažia prezentovať. Viem si predstaviť že napr. v ideálnom svete by bol perfektný pre dokonalé transparentný štát (Babišové EET by bol len slabý odvar). Úspešné špekulovanie s crypto takisto ako investovanie do akcii záleží hlavne na správnom načasovaní a odhadnutí potenciálu. A čo sa týka výnosov tak stále o kus vedie BTC napr cena Volkswagen akcii posledných 10 rokov plus mínus rovnaká, veľké indexy Dow Jones, S&P 500, NASDAQ šli hore cca 100% zato BTC šlo z 0 na terajších cca 3500$. + ako bonus môžeme brať tie jeho forky čo je cca 10%. Treba brať do úvahy aj to ako rýchlo rastie legislatíva a infraštruktúra okolo kryptomien a kto do nej investuje napr. Fidelity, Nasdaq
  Blockchain nemá žádné uplatnění mimo kryptoměny. A kryptoměny postavené na blockchainu jsou také k ničemu, nepoužitelné k masovému využití pro platby ani jako uchovatel hodnoty. Blockchain je naprosto neefektivní neekologická technologie pro použití u státu i ve firmách. Odhlédněme od toho, že je to utopie, ale použít distribuovanou databázi (blockchain) např. pro volby, nebo pro jakékoliv transakce je kolosální kravina. Blockchain má řešit nedostatek důvěry mezi nody, ale u státu je důvěra vyžadována z principu, stejně jako v dodavatelských řetězcích u firem. Proto mnohem lépe a mnohem méně nákladněji řeší jakýkoliv problém kde by se měl dát použít blockchain, obyčejná centralizovaná databáze.

  Investování nezáleží na správném načasování, ale jen na tom potenciálu = rozdílu hodnoty a ceny.
  BTC je dobrý max na spekulaci, kdo byl 2017 long vydělal. Kdo byl 2018 short, vydělal ještě víc, -85 % za jediný rok. A kdo si vsadil na ruletě na červenou vydělal/prodělal třeba i 100%, riziko je tam podobné.

  Volkswagen stál 12/2008 cca 35 EUR, 12/2018 cca 140 EUR a během 10 let bys k tomu pobíral dividendy cca 3 % p.a., takže solidní výnos a co je hlavní, nyní bys vlastnil kus solidního podniku. A to jsou určitě i lepší akcie než zrovna Volkswagen. Místo toho máš nějakej předraženej kryptoshit bez hodnoty s cenou vyhnanou dalšími spekulanty do nebes.

  Cena v dlouhém období totiž vždy následuje hodnotu. A hodnota technologie blockchain je poblíž nuly.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Citace Původně odeslal Talmer Zobrazit příspěvek
  Blockchain nemá žádné uplatnění mimo kryptoměny.
  Blockchain (DLT) je tu uz dlho a samozrejme ma uplatnenie. V niektorych statoch na blockchaine uz bezia registre (napr. register nehnutelnosti). Existuju doslova tisicky projektov v pozadi zalozenych na DLT.

 4. Citace Původně odeslal igor Zobrazit příspěvek
  Blockchain (DLT) je tu uz dlho a samozrejme ma uplatnenie. V niektorych statoch na blockchaine uz bezia registre (napr. register nehnutelnosti). Existuju doslova tisicky projektov v pozadi zalozenych na DLT.
  Blockchain je druh DLT, nikoliv synonymum. A žádné uplatnění nemá a nikdy mít nebude, právě díky tomu neefektivnímu distribuování dat. Komu byste chtěl asi tak distribuovat kopii databáze katastru? A v jakých státech, že to prosím vás běží? :D Samozřejmě v žádném!

 5. Citace Původně odeslal igor Zobrazit příspěvek
  Blockchain (DLT) je tu uz dlho a samozrejme ma uplatnenie. V niektorych statoch na blockchaine uz bezia registre (napr. register nehnutelnosti). Existuju doslova tisicky projektov v pozadi zalozenych na DLT.
  No nevím, spíš jsem v poslední době zaznamenal několik článků tohoto typu, které říkají, že praktické využití blockchainu je spíš jen lákadlo pro investory
  https://faei.cz/vyuziti-blockchainu-...e-o-marketing/

 6. Ono obecně, všichni fanatický vyznavači krypta předpokládají, že mimo krypto, v bankách a finančních institucích jsou úplný debilové, kteří se bez jejich krypto výmyslů neobejdou. Že není jiná cesta do budoucnosti finančnictví, než krypto cokoliv.
  A jaké je to překvapení, že se banky obejdou i bez krypta...

 7. Jak muzes premyslet v tomhle duchu, kdyz jen za poslednich 10 let udelalo lidstvo technologicky takovej skok jako za predchozich nekolik set neli tisic.

  Nikdo netvrdi, ze krypto nahradi banky, ale necekal bych, ze papirovy penize a obzvlast banky v aktualnim zkostnatelym modelu a senilite ceka nejaka zarna budoucnost.

 8. Škoda, že doposud neexistuje mezinárodní měna, která by platila po celém světě.

 9. Citace Původně odeslal Ulan Zobrazit příspěvek
  Škoda, že doposud neexistuje mezinárodní měna, která by platila po celém světě.
  Americky dolary berou proste vsude kdyz prijde na vec

 10. Citace Původně odeslal gransy Zobrazit příspěvek
  Americky dolary berou proste vsude kdyz prijde na vec
  Přesně tak nenašel jsem na zemi místo, kde by dolar nefungoval.

 11. Citace Původně odeslal skranc Zobrazit příspěvek
  Přesně tak nenašel jsem na zemi místo, kde by dolar nefungoval.
  Přesně a pokud jde do tuhého, není nad chomáč dolarů. Chtěl bych vás vidět co byste dělal s BC, kdybyste na záchodě zjistil, že je vymotaná celá rulička a nemáte si do čeho utřít zadek.

 12. může to skončit stejně jako to začalo. v roce 20xx si za 20000 btc nějakej geek koupí jednu pizzu.
  pro příklad: v roce 1990 byl procesor 8086 špičkou počítačové evoluce, byl nehorázně drahý a daleko žádanější než dnešní novinky. dnes už ho nenajdete ani na smetišti. dnešní vývoj, kort v segmentu softwaru, je rychlý a řada firem dominující trhu už poznala, že jejich pozice není neotřesitelná. vlastníci btc mohou přikupováním zpomalovat pokles, ale pochybuju, že otočí ekonomickými zákony nebo kolem vývoje. btc je komodita s vlastnostmi technologie, není to zlato, ropa nebo káva.

  ---------- Příspěvek doplněn 08.12.2018 v 13:26 ----------

  btc měl odstřihnout vliv centrálních bank od peněz, ochránit před inflací a anonymizovat vlastníky a transakce. to šlo už před bitcoinem a bez problémů, které k němu patří.

 13. mam doma CPU 8088 ;-)

 14. měl jsem atari, amigu, xt a vše co přišlo potom :) asi by něco z toho mělo historickou cenu, ale všechno to skončilo ve frcu nebo na skládce

 15. Sice moc tradingu nerozumím,ale pokud se na tuhle problematiku podívám logicky,bitcoin půjde dolů tak nízko dokud se to shortařům oplatí,pokud ovšem toto má vliv na cenu bitcoinu.Nenažranost patří k lidské povaze a většina traderů kumuluje kapitál a jednou očekává růst.Za kolik pak prodají nahromaděné bitcoiny kdyby věčně jen shortovali?Když bude stát nakonec jeden bitcoin např 100dolarů?Jednou se to musí otočit.Vydělávat na shortu je fajn ovšem pokud bitcoin změníte na fiat hned po zisku.Pokud kumulujete tak nakonec při nízké ceně máte z celého tradingu prd.Takoví pak udělají chyby a aby si odželi svůj zisk,pořád zvyšují svůj kapitál v bitcoinu na jeden obchod až je to jednou projedou když přijde nějaká větší pumpa pokud nebudou mít stoploss,nebo nakonec ztratí kapitál na stoplosech.Obrat prostě musí zákonitě přijít.Proto jediné čemu věřím z dlouhodobého hlediska je hodl,tam je ziskovost asi největší a člověk prostě prodá až bude v několikanásobném zisku.Hodl je nejméně rizikový pokud se člověk na to dívá dlouhodobě.

 16. Nj roste to. Jsem zvedav kolik bude na konci roku.

Stránka 4 z 4 PrvníPrvní 1234
Hostujeme u Server powered by TELE3