Web pro horních 10 000 www.koncier.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 11 z 11

Nezaplacení DPH včas - hrozí pokuta a jak vysoká?

 1. Dobrý den,

  jaké penále / problémy hrozí při nezaplacení DPH včas ? Máte s tím někdo zkušenosti ? Jedná se konkrétně o cca 17 000 Kč.

  Nejedená se o můj případ, ptám se jen informačně.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Já mám vždy u Finančáku posláno něco na víc, kdyby účetní pozdě odeslala. Pak je to OK. Ale jinak pokuty dávají rozumné.

 4. Tady je nová funkce? Odpověď přímo do příspěvku? beraniste, jak jsi to udělal? :)

  Naposledy upravil hampl.david : 03.12.2018 v 09:12

 5. Citace Původně odeslal hampl.david Zobrazit příspěvek
  Daňový poradce nemusí být účetní, to samé obráceně.
  Omlouvám se, upřesním, je to účetní i daňová poradkyně. Je pojištěná. A pro šťouraly, jedna z nejšikovnějších v okolí, doporučují ji právě holky s kontrolních úřadů. Ale to jen mimo téma. Reagujte spíše na tazatele :-)
  Naposledy upravil beraniste : 03.12.2018 v 09:27

 6. // Pardon, ale WT nějak zlobí. Beraniste napsal odpověd do mého příspěvku. Ten se následně přepsal jinou reakcí.

 7. Penále, úroky z prodlení daně - jakpodnikat.cz

  Pokud pozdě zaplatíme některou daň, nebo ji zaplatíme v nižší částce, zaplatíme úrok z prodlení za každý den opoždění. Úrok se počítá z roční výše repo sazby ČNB zvýšené o 14 %, platné pro první den příslušného kalendářního pololetí.

  Úrok z prodlení se počítá od pátého pracovního dne po termínu k zaplacení až do dne platby (viz § 252, odst. 2) daňového řádu). Úplatní se nejdéle za 5 let prodlení a nepředepíše se, pokud nepřesáhne u jedné daně za jedno zdaňovací období 200 Kč. První čtyři pracovní dny prodlení se tedy nepostihují.

 8. jak píše ixemin, penále nehrozí, pouze jsou úroky. Ale pozor, pokud je DPH po splatnosti, FÚ může přistoupit na jeho vymáhání a poslední dobou jsou dost agresivní, i měsíční zpoždění již řeší.

  Dělám to stejně jako beraniste, mám na FÚ cca 50t přeplatek, abych pokryl případné jedno opoždění při placení. Ač si na to dávám pozor, může se stát, že se něco opozdí nebo naopak se mi již stalo, že mi neuznali odpočet DPH po několika týdnech a pak jsem měl DPH po splatnosti aniž bych něco zanedbal. U všech úřadů mám nějaké přeplatky, sice to je zadržování peněz, ale úřady jsou prostě hodně agresivní a takhle se vyhnu jejich obstrukcím.

 9. Citace Původně odeslal Hitovky Zobrazit příspěvek
  Dobrý den,

  jaké penále / problémy hrozí při nezaplacení DPH včas ? Máte s tím někdo zkušenosti ? Jedná se konkrétně o cca 17 000 Kč.

  Nejedená se o můj případ, ptám se jen informačně.
  Pokud je podané DP tak jen úrok z prodlení 15% p.a. - přesněji 14% plus repo sazba ČNB - , pokud ale budete dlužit delší dobu, tak vým příjde upomínka ( často i to ne) a pak exekuce na účt což je o 500 Kč navíc. Jak dlouho chcete dlužit ?

 10. Plus taky pozor na to, že krom úroků se jedná o neplnění povinnosti pri správě daní, což může být pritezujici okolnost při rozhodování o nespolehlivosti plátce nebo osoby.

 11. obcas platim o par dnu pozdeji napr. ted melo byt placene 25.11. a platilo se to dnes...nikdy mi nikdo nedal penale z prodlení...(max o 14dnu jsem se opozdil když jsem byl mimo svet - mimo net)

 12. Jen počkejte až si na Vás zakleknou... ;-) Samozřejmě nechci přivolávat.

  Citace Původně odeslal sirup Zobrazit příspěvek
  obcas platim o par dnu pozdeji napr. ted melo byt placene 25.11. a platilo se to dnes...nikdy mi nikdo nedal penale z prodlení...(max o 14dnu jsem se opozdil když jsem byl mimo svet - mimo net)

Hostujeme u Server powered by TELE3