Web pro horních 10 000 www.koncier.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 11 z 11

Vymáhání menších pohledávek - jakým způsobem řešit?

 1. Dobrý den,
  řešíme teď některé problémové klienty, které nám dluží menší částky jako doplatek za naše služby (webové stránky, ostatní online služby). Jedná se o pohledávky v hodnotě 1000 - 1500 Kč

  Jakým způsobem toto nejlépe řešit ? Mám zájem se těch pohledávek "zbavit", klienti nereagují na maily a dobře vědí, že nám dluží a upomínky čtou, nicméně pořád bez odozvy.

  Je vůbec nějaká možnost jak tyto pohledávky předat externí společnosti, zkupuje někdo i tak malé pohledávky ? Je mi jasné, že z toho dostanu maximálně pár stovek, jde mi hlavně o to, ukázat klientům, že naše služby nejsou zadarmo a platit se má.

  Děkuji za všechny rady a zkušenosti

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Pokud není smlouva je to prakticky nevymožitelné. Pokud je smlouva, lze to odprodat jako celý balíček inkasní agentuře. Reálně to však vykoupí za cca 50%. Už dlouhou dobu praktikuji to, že smlouvy mám včetně rozhodčí doložky. Když chce zákazník webovky / e-shop. Vyplní si na webu naicionále, vytiskne smlouvu, podepíše a zašle poštou. Pokud nezaplatí do spatnosti, posílám první upomínku, pokud nezaplatí zasílám druhou upomínku a následně předávám inkasní agentuře. Vymahatelnost zatím 100%. Inkasní agentura si bere 10% + další poplatky, které si napočítá.

 4. Citace Původně odeslal Spouter Zobrazit příspěvek
  Pokud není smlouva je to prakticky nevymožitelné. Pokud je smlouva, lze to odprodat jako celý balíček inkasní agentuře. Reálně to však vykoupí za cca 50%. Už dlouhou dobu praktikuji to, že smlouvy mám včetně rozhodčí doložky. Když chce zákazník webovky / e-shop. Vyplní si na webu naicionále, vytiskne smlouvu, podepíše a zašle poštou. Pokud nezaplatí do spatnosti, posílám první upomínku, pokud nezaplatí zasílám druhou upomínku a následně předávám inkasní agentuře. Vymahatelnost zatím 100%. Inkasní agentura si bere 10% + další poplatky, které si napočítá.
  To se mi nějak nezdá, tím pádem není potřebné uhradit žádné faktury, na které neni smlouva ? Předpokládám, že ty podpisy na smlouvách by měli být ověřené, aby to bylo vymahatelné, správně ? Děkuji

 5. Ono půjde vymáhat i případy, kdy není smlouva (třeba typicky komunikace, ze které dohoda vyplývá). Jen to půjde o něco hůře. Takové pohledávky předávám agentuře, která je za mne za provizi vyřeší a nemusím s nimi ztrácet čas a ani nervy.

 6. Samozrejme ze jde vymahat i pohledavka bez smlouvy, emailova komunikace je naprikald dukaz, ktery je pripustny a soudy k tomu prihlizi... Nicmene obecne princip je takovy, ze co neni na papire a overene, to jde zpochybnit a pokud narazite an zkuseneho vychcanka, tak to bude nevymahatelne...

 7. Vim, ze jsou to porad penize a clovek by si predstavoval spravedlnost a rad by se jich domohl. Ale netrapte se tim. Nestoji Vam za to. Spolupracujte s jinymy duveryhodnymi a slusnymi klienty a na tyhle vycuranku se vyprdnete :)

 8. Citace Původně odeslal musil.david Zobrazit příspěvek
  Vim, ze jsou to porad penize a clovek by si predstavoval spravedlnost a rad by se jich domohl. Ale netrapte se tim. Nestoji Vam za to. Spolupracujte s jinymy duveryhodnymi a slusnymi klienty a na tyhle vycuranku se vyprdnete :)
  Děkuji za pozitivní slova :-) Paradoxně nezaplacené faktury máme jen nižší částky jako 1000 Kč, 1500 Kč, 40€, .... Všechno co bylo 2000 Kč a výše bylo vždy bez problémů uhrazeno.

 9. Volat a psát SMS. Otravovat do doby, než zaplatí. Když nechceš ztrácet čas, dělej to v neproduktivní dobu. Jdeš na záchod, jedeš v autě, je v TV reklama? Volej nebo napiš... Ono je to za chvíli přestane bavit.

 10. Pohledávky v hodnotě 1000 - 1500 Kč jsou doopravdy nevymahatelné (myšleno prakticky). Doopravdy chcete tady někomu radit, ať se soudí pro pár stovek? Sepsání žaloby, správní poplatek, právní zastoupení atd. to vše něco stojí. Nikde není stanoveno, že soud musí určit úhradu nákladů soudního řízení dlužníkovi. Soudem to však nekončí. Soud maximálně vydá platební výměr, pokud bude shcopný doručovat písemnosti dlužníkovi na adresu a dlužník dluh uzná. Pokud dluh neuzná musíte dluh nejdříve prokázat při běžném soudním líčení (dlužník může poukazovat na neplatnost smlouvy, nepředání díla / služby atd.). Když vše dopře dopadne budete mít rozsudek a platební výměr. Jestliže dlužník neuhradí, musíte se obrátit na exekutora a následně můžete zjistit, že dlužník má XX exekucí a není z čeho exekuci provést. Vše tedy bylo zbytečné! Přepočtěme pohledávku na peníze a dejme tomu, že to jsou 4 hodiny práce. Kolik času s tím strávíte, že to budete jen řešit? Udělejte penízkům pápá a je to kratší a bez starostí a hlavně buďte pro příště chytřejší. Viz výše má rada.

 11. co děláš, že řešíš 1000 - 1500 Kč
  to je nesmysl a snad to chápeš..

  ber to jako pokutu za Tvoji blbost a pouč se z ní

  @hampl.david
  ty prodávej články a nepiš kraviny

 12. pogooglujte paušální náhradu nákladů, případně kdo hradí výlohy když jim pošlete předžalobní výzvu

Hostujeme u Server powered by TELE3