Programování a vývoj, spolupráce v enginu Construct
Zobrazují se odpovědi 1 až 6 z 6

Jak vymazat z počítače data po odinstalování?

 1. Dobrý den, na pc který byl přeinstalovaný zhruba před rokem se během roku nainstalovalo a odinstalovalo spoustu různých programů. na disku zůstalo spousta složek různých logů a podobných blbostí po programech. proto je na disku C:// v programfiles spousta složek a bordelu. pokud ale nevím co uplně k čemu patří.. a zároveň bych chtěl odebrat vše co je tam zbytečné existuje na to nějaký software? který to nějak rozpozná/vymaže? Popřípadě jak se tohle dá řešit?

  Děkuji.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Citace Původně odeslal Crack78 Zobrazit příspěvek
  Dobrý den, na pc který byl přeinstalovaný zhruba před rokem se během roku nainstalovalo a odinstalovalo spoustu různých programů. na disku zůstalo spousta složek různých logů a podobných blbostí po programech. proto je na disku C:// v programfiles spousta složek a bordelu. pokud ale nevím co uplně k čemu patří.. a zároveň bych chtěl odebrat vše co je tam zbytečné existuje na to nějaký software? který to nějak rozpozná/vymaže? Popřípadě jak se tohle dá řešit?

  Děkuji.
  Pokud chcete počítač mít čistý jako nový, tak mi jako nejlepší možnost přijde z něj nový udělat :) Přeinstalovat systém.

 4. není nějak zapraný že by bylo nutno přeinstalovat jen jsme tam našel spoustu složek které už není třeba tak jsme je promazal a říkám si zda by to šlo nějak víc automatizovaně.

 5. Citace Původně odeslal Crack78 Zobrazit příspěvek
  není nějak zapraný že by bylo nutno přeinstalovat jen jsme tam našel spoustu složek které už není třeba tak jsme je promazal a říkám si zda by to šlo nějak víc automatizovaně.
  Myslím, že jen vy jako uživatel dokážete říct kterou složku chcete a kterou ne, takže si nemyslím, že nějaký software bude smysluplně mazat prázdné složky nebo nějaké logy když nemůže vědět jestli je chcete či nikoliv. Přeinstalace je dneska záležitostí 15 minut a budete mít všechny tyto věci odstraněné.

 6. Programů několik je, je mám s nimi spíše negativní zkušenosti a nemohu svědomitě nějaký doporučit.

  Lze to ručně probrat a vymazat, ale bez znalosti těch programů a informací, co běžně používáš to nelze, technikovy to může zabrat dlouhé hodiny.

  Přeinstalace není rozhodně na 15 minut pokud se bavíme o Windows, jen aktualizace se budou stahovat a instalovat hodiny (mluvím ze zkušenosti). Instalace a stažení všech používaných programů a her je také spousta práce, záleží na jejich množství a velikosti, stejně tak obnovení nastavení programů může nějaký čas zabrat. Hodně lidí si pak třeba neporadí se zachováním hesel a historie v prohližeči, pro nás to je maličkost, pro mě problém. Stahování všech her z online platforem (nevím jestli to je tenhle případ) zabere i týden, nedávno jsem na to zíral kolik těch dat je.

  Pokud ti to velikostně nevadí, nech to tam, pokud tam jsou složky po programech, které víš, že už nepoužíváš, nejprve je přejmenuj na např. nejakyprogram-KE_SMAZANI, restartuj počítač a pokud bude vše fungovat, vč. tvých programů, složku smaž úplně. Bohužel je to problém samotných programů, že po sobě nechávají bordel.

 7. Citace Původně odeslal TomášX Zobrazit příspěvek
  Přeinstalace není rozhodně na 15 minut pokud se bavíme o Windows, jen aktualizace se budou stahovat a instalovat hodiny (mluvím ze zkušenosti).
  Na klasické SSD (cca 450W/450R) trvá instalace Windows 10 sotva 5 minut, po té to pustíte a dalších 5 - 10 minut to něco křoupe a máte tohovo. To že se na pozadí instalují nějaké aktualizace a ovladače běžný uživatel nevnímá. PS: Microsoft aktualizuje co nějaký čas své instalace, tzn. stačí nepoužívat 2 roky starý Installer a stahuje se aktualizací pouze pár ;)

  Instalace a stažení všech používaných programů a her je také spousta práce, záleží na jejich množství a velikosti, stejně tak obnovení nastavení programů může nějaký čas zabrat.
  To ano, to pardon, pochopil jsem, že tam žádný SW apod, kromě systému nechce.

Hostujeme u Server powered by TELE3