Programování a vývoj, spolupráce v enginu Construct
Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 1 až 30 z 31

Všimli jste si poklesu cen nemovitostí co sledujete? (Přišel už vrchol?)

 1. Určitě je tu pár lidí co sleduje ceny nemovitostí (určitých typů v určité oblasti) - chci se zeptat - všimli jste si v posledních pár týdnech, až měsíci (max 2, spíše okolo toho měsíce) nějakého poklesu cen u typu nemovitosti v oblasti kterou pozorujete...?

  Ptám se pro případné zjištění jestli vrchol cen nemovitostí není ("dočasně)? už tu.

  Osobně sleduji až asi tak 1,5 roku (zhruba) ceny nemovitostí v okolí brna (do 25 km). Konkrétně rodinné domy tak do 3,4 milionu (ano jsou tam a dá se v nich bydlet- nejsou to zříceniny ;-) ).

  A musím říct že v posledním cca měsíci, měsíci a půl možná, jsem zaregistroval výraznější objevení se slev - cca 150-300 tisíc (v průměru tak asi 200 tisíc Kč (?) slev). Některé slevy byly samozřejmě už předtím ale v tom posledním měsíci a půl je jich opravdu zvýšené množství (ne zas TOLIK, ale určitě "tolik" že jsem to zaregistroval a začal nad tím přemýšlet).

  Všimli jste si něčeho i vy? Pokud ano, napište oblast, cenovou hladinu nemovitosti a slevy a typ nemovitosti (dům/byt...)

  Díky

  (osobně si fakt myslím že u mého typu nemovitosti a oblasti začaly ceny klesat, ale možná je to jen lokalní úkaz (?) právě proto se ptám na zkušenosti dalších; na druhou stranu jsem i v diskuzích o článcích o hypotékách četl hodně lidí co říkali že v praze začali developeři nabízet různé "akce" )

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Před pár dny byl na iDnesu článek na toto téma: Ceny bytů v Česku narážejí na strop, Prahy se to netýká. Čerpali data jak od developerů, tak z Valuo.cz.

 4. Já postřehl, že banky u kterých mám účty za poslední měsíc upravují úrokové sazby, konkrétně FIO mi došel dokonce dvakrát email v poslední době jednou o 0,1% nahoru a po druhé dokonce 0,2% nahoru.

 5. U nás to zatím nepociťuji, stále jsou příliš vysoko - Pardubice. A stále mám kolem sebe spoustu lidí, co teď kupuje předražené baráky. Šílenci.

 6. Citace Původně odeslal beraniste Zobrazit příspěvek
  Šílenci.
  Nevím co je na tom šíleného v případě, že v té nemovitosti plánuje člověk bydlet a ušetří 20 tisíc měsíčně na nájmu. Nemyslím si, že nemovitosti slevní na tolik aby se mi vyplatilo s koupí čekat a vyplácnout půl mega za nájem.

 7. Upřesním, to jsou kámoši, kteří mají kde bydlet, neplatí nájem. Baráky 10km za městem za 6,5M. Ale jinak já koukám po garážích.

  Před dvěma lety jsem přestal nakupovat a poslední jsem kupoval ve městě za 60-80tis., teď se stále pohybují v ceně 150-180tis. Bez šance koupit níž. Už to teda nešplhá nahoru, ale zatím ani nepadá dolů.

 8. Citace Původně odeslal beraniste Zobrazit příspěvek
  Upřesním, to jsou kámoši, kteří mají kde bydlet, neplatí nájem. Baráky 10km za městem za 6,5M.

  Okay, jinak nevím jak moc se liší Brno a Pardubice, ale v brzké době to plánuji též řešit a neplánuju že bych se vlezl pod 6,5M s "normálním domem", ale tak ono není dům jako dům, to je hodně individuální pojem.
  Brno je mnohem, mnohem, mnohem dražší. Co se týče baráků, tak lze i tady na kraji Pardubic v dojezdu MHD sehnat kolem 3,5-4M. Solidní dům, solidní pozemek. Byty 80m se tu pohybují 2M, nebo alespoň je šance pokud člověk nespěchá sehnat solidní byt za dobrou cenu (ale nejde to hned, protože teď třeba se to v inzertnících hemží částkami 2,5M). V Brně? Ani náhodou, možná na Cejlu.

 9. Nepřijde mi na tom nic zvlášního, zpřísnění hypoték => menší "kupní síla", poptávka => nižší (nebo stagnující) cena. Spíš by asi bylo divné, kdyby trh reagoval jinak.

 10. Jestli nezáleží na lokalitě. Sleduji byty v určitých lokalitách a tam kdovíjaké poklesy zatím nejsou. Ale možná to teprve přijde.

 11. 100% záleží na lokalitě. Tady u nás v Novém Městě nad Metují jsou kousek Kvasiny, závod Škodovky a desítky větších fabrik a ceny se tady nezávisle na obtížnosti získání hypotéky, neustále zvyšují. Až do takové výše, že se tady na malém městě vyrovnávají byty cenově těm přímo v Hradci Králové třeba, ačkoliv tu lidi makaj většinou u pásů a takové byty si často nemůžou dovolit ani v rámci nájmu.

 12. ceny bytu klesat nebudou je jich malo a nema na to vliv ani zprisneni hypotek, budou si drzet cenu....RD taky klesat nebudou...je jich malo, starsi domy okolo 2-3mil jsou žadane a je jich malo tak samo jako domu za 4-6mil.tech je malo a taky se prodavaji. Nic tedy v nejblizsi dobe klesat nebude. Nabidku sleduji cca 13let v regionu Moravsko slezsko -Olomoucko - jak bytu tak domu. Znamy ted prodaval dum za 6,9mil, 8let stary, na tu dobu nejkvalitnejsi materiály, velky s jezirkem a prodal za mesic, domy za 2-2,5mil jsou v nabidce tyden 14dni max a zmizi---prodane. Poptávka je aktuálne zatím vetsi nez nabídka i to je jeden z duvodu proc se nic slevnovat nebude.

 13. sirup- Lol... vy jste realiták, nebo nějaký známý... to snad ne :-)... (i když to by naznačovalo těm 14 letem co to sledujete). Jinak samozřejmě pravdu nemáte, minimálně u mě, lokality a typ nem. co sleduji to prostě klesá (ne všechno samozřejmě) ale je tam výrazně více slev (tak okolo těch 200 000 kč než tam bylo předtím).

  Zajímavý že nikdo jiný to zatím u "své" lokality a svého typu nevidí :-)...

 14. Citace Původně odeslal sirup Zobrazit příspěvek
  ceny bytu klesat nebudou je jich malo a nema na to vliv ani zprisneni hypotek, budou si drzet cenu....RD taky klesat nebudou...je jich malo, starsi domy okolo 2-3mil jsou žadane a je jich malo tak samo jako domu za 4-6mil.tech je malo a taky se prodavaji. Nic tedy v nejblizsi dobe klesat nebude. Nabidku sleduji cca 13let v regionu Moravsko slezsko -Olomoucko - jak bytu tak domu. Znamy ted prodaval dum za 6,9mil, 8let stary, na tu dobu nejkvalitnejsi materiály, velky s jezirkem a prodal za mesic, domy za 2-2,5mil jsou v nabidce tyden 14dni max a zmizi---prodane. Poptávka je aktuálne zatím vetsi nez nabídka i to je jeden z duvodu proc se nic slevnovat nebude.
  Poslední dobou vnímám tu obrovskou mediální masáž, kdy je nám tvrzeno že bytů je málo a proto jsou drahé a že je potřeba je stavět daleko rychleji, protože stavební řízení trvá až tuším 8 let. Skoro by člověk měl pocit že na byty jsou nějaké pořadníky a přitom chodím kolem poloprázdných novostaveb. Zcela evidentně jde ale jen o tlak developerů na cenu a další zvolnění stavebních předpisů, aby si už mohli stavět skutečně kdekoliv a nehrozilo že někdo bude nesouhlasit.
  Naposledy upravil trx2010 : 29.11.2018 v 12:48

 15. Zatím jsem žádné snižování cen nezaznamenal. Očekávám však, že ceny v malých městech a na vesnicích půjdou dolů. Ale v Brně a Praze určitě ne, tam budou ceny maximálně stagnovat. Je logické, že s rostoucími úrokovými sazbami a omezeními ze strany ČNB klesá poptávka. Postupně bude v nabídce více a více „ležáků“ u kterých, pokud se jich bude chtít majitel zbavit, bude muset jít cena dolů. Vše to může urychlit případná recese, pokud nějaká nastane.

 16. Tak z dlouhodobého pohledu 50 a více let, budou nemovitosti vždy růst, ale samozřejmě budou zde tzv. propady, kdy prostě nemovitosti cenově klesnou. Trh sleduji už několik let a aktuálně do konce září byl nejlepší čas pro prodej a naopak nejhorší čas pro nákup. Poslední dva až tři roky nemovitosti rostly a tento rok dosáhly svého možného maxima. Tento rok byl nejlepší pro prodej a naopak nejhorší pro nákup. Aktuálně jsou všechny nemovitost, pozemky, domy, byty předraženy o 15-25 %.

  Od října, již sleduji všeobecný pokles cen, což částečně způsobil fakt zpřísnění hypoték, ale následně se růst vydaných hypoték opět zvýšil, tak preventivní opatření toho moc nevyřešilo. Pokles cen bude sílit ke konci příštího roku, kdy se to hezky rozjede a maxima dosáhne v roce 2020-2021. Nejlepší čas, kdy nakupovat, je tedy konec roku 2020 až 2022 to budou ceny všech nemovitostí sraženy o 15 - 20%. Bavím se o trhu mimo Prahu. Investuji pouze do stavebních parcel, ty jsou nejstabilnější, proto čekám na nákup. Trh dosáhl aktuálně svého maxima, jak finančního, realitního, tak ekonomického. Blíží se nám přesně ta samá situace, která odstartovala začátek krize v roce 2007, která skončila až v roce 2014-2015.

  Krize přijde v druhé polovině příštího roku. ČNB neustále zvyšuje úroky a nelogickými kroky, které původně měli být prevencí krize a zchlazení trhu s nemovitostmi, způsobil vlastně její urychlení.Zdravím experty z ČNB, kteří nevědí co dělají. Pokaždé, co se zvedne úroková sazba, jsme blíže ke krizi a k propadu cen na trhu nemovitostí. Kdo si počká a využije situace, bude mít příležitost dobře investovat. Aktuálně nabídka převyšuje poptávku, jak bytů, tak domů a ceny jsou na maximu. takže nejlepší čas pro prodej.

  Je mi upřímně líto, všech těch lidí, co si v posledních dvou letech nabrali hypotéky, protože se dostanou do neschopnosti splácet, své závazky, a až jim po pěti letech skončí fixace, pak nastane to, že se objeví spousty nemovitostí na trhu, které nikdo nechce a které nebude mít kdo koupit, což povede k pěknému poklesu cen, který vrátí ceny nemovitostí tam, kde byly v roce 2010 - 2014, tedy o zmiňovaných 15-25% dolů. Nic nového, nic revolučního, neustále se opakují děj. Jen mi je líto těch zadlužených rodin, které budou muset rychle a pod cenou prodávat své domy, pozemky, aby poplatili dluhy... Poslední čtyři roky, dostával hypotéku, každý druhý hňup, co uměl říci "Dobrý den", před vstupem do banky. Z toho bude nehorázný problém, protože krize sebou samozřejmě nese i propouštění, pokles platů, šetření a všichni ty lidi, co si teď vypískali zvýšení platu, hlavně v automobilovém odvětví, zdravím Škodováky mají se na co těšit, přijdou o příjem na který byli zvyklí a hypotéku neutáhnou a pak už to známe, jak to chodí...A to nemluvím o akciových trzích, kde se odehrávají slušné diskotéky. Aktuálně poptávka po nemovitostech klesá a bude ještě radikálně klesat.

  Vlastně už teďka je zaděláno na problém, který opět vyřeší korekce trhu v podobě krize, jen je otázkou, proč banka pumpuje prachy do trhu a podporuje růst cen nemovitostí, když ví, jak to vždycky dopadne, stejně-blbě. Tohle příjde tak jistě, jako po čtvrtku pátek, otázkou je, proč se nedělají preventivní kroky a neřeší se situace. To takhle budeme fungovat do konce světa, že bude muset přijít vždycky korekce. Jde vidět, že ještě nejsme vyspělá civilizace, neumíme hospodařit se surovinama natož s penězma.

  Stejně jako jsem odhadl pokles cen bitcoinu a virtuálních měn, tak odhadnu i tohle. Naopak krize přinese možnosti růstu virtuálních měn, protože lidi budou stahovat peníze z nemovitostí a akcií a budou to pumpovat do virtuální měny/zlata, jejichž cena naopak poroste.

  Veškeré údaje, grafy i statistiky ukazují, že jsme otevřeli dveře návštěvě jménem Krize a koukáme do dáli, jak moc velký průser to bude a kolik nás tahle návštěv bude stát.

 17. Ono takhle, co se týká vlastního bydlení, případně investice na 30 let, tak nějaké výkyvy zpravidla nejsou tak velké, aby to dávalo logiku vyčkávat a spekulovat. Na druhou stranu, pokud člověk nutně nemusí a nepotřebuje, a bere to čistě jako investici, tak nemovitosti teď nemají žádný smysl. Dalo by se téměř s 100% jistotou říci, že jsme narazily na strop, a je extrémně vysoká pravděpodobnost, že ceny půjdou dolů a extrémně vysoká pravděpodobnost, že se zlepší jiné investiční příležitosti (viz. státní dluhopisy s 2,1% výnosu, zcela bez rizika a práce).

  Ceny nemovitostí půjdou dolů, už jen proto, že nedává smysl teď kupovat něco, co aktuálně ztratí na hodnotě, když můžu mít peníze na lépe úročeném spořáku, a myslím, že jestli úroky na spořáku budou 3%, a ceny hypoték 5% s tím, že ceny nemovitostí půjdou dolů, tak se dá dost čekat, že hodně lidí se na investici do nemovitostí vykašle.

  Média do nás furt hrotí informace o tom, že se to jen zastaví a bude to stagnovat, ale to je totální blbost. Celý bankovní systém, celý tenhle byznys je postaven na provizích, těžko si můžete účtovat provize z trhu, co se nehejbe, realitní makléř dělá na provizích, on potřebuje, aby se trh hýbal.

  Firmy začnou co nevidět krachovat, už teď mají velmi nízké marže, zatímco jim prudce narůstají náklady na mzdy, tak ceny zboží a služeb nemají tak vysokou dynamiku, výše nákladů roste rychleji, jediné, proč to teď není tak vidět je důvod ten, že je hodně vysoká poptávka, takže příklad, když mi klesla marže na 1 kusu z 10 kč, na 7 Kč, ale prodám o 30% víc, tak mám obdobný zisk, tohle je ovšem dlouhodobě neudržitelné.

  Začíná růst inflace, centrální banky to musí začít brzdit, zájem na tom bude mít i vláda, jinak jim ti důchodci "chcípnou hlady".

  Ale nečekal bych zázraky, kort v ČR ty výkyvy nejsou tak velké, může to klesnout třeba o 20%, víc bych si netipoval. Příklad, chci nyní koupit byt za 2 mio. Kč, předpoklad je, že v roce 2024 bude cena 1,6 mio. Kč, ale úroky z hypotéky budou mezi lety 2024 - 2029 cca. v průměru 4%, nyní mohu fixovat na 10 let za 3%. Nájem takového bytu je třeba 10.000 Kč měsíčně - fond oprav, tj. čistý nájem je 8.000 Kč měsíčně. Když si vezmu hypo teď, tak podle mě nijak neprodělám ani s předpokládaným poklesem cen.

  Úplně jiná situace je v případě, že to kupuji na nájem, a ty prachy bych mohl hodit do státních dluhopisů za 2,1% a koupit byt za 6 let... Asi tak... Takže ti chytřejší (a to jsou ti lidé co mají prachy), teď podle mě přestanou nakupovat na spekulace, protože teď se to prostě nevyplatí, a proto cena klesne. Což způsobí pokles poptávky = zvýšení úroků = těžší splácení dluhů => pokles koupěschopnosti lůzy, a ta taky nebude mít prachy.

  Klidně mi to sem hoďte za 5 let ,já říkám, že to dolů půjde, jen prostě byt za 2 mio za 1 mio asi nekoupíte, to bych zase netipoval ;-)

 18. Tam kde mě to zajímá (Praha + Praha - východ) se ceny šplhají stále nahoru , jen pár bytů mírně zlevnilo (max 5%), pokles v této oblasti bohužel ani neočekávám, spíše stagnaci.

 19. Hlavně se nenechte zmanipulovat kecama developerů, že ceny už půjdou jen nahoru, protože je málo nemovitostí... krom Prahy už to nemá důvod růst. Teď ty ceny budou ještě balancovat kolem stávajících hodnot, protože lidi chtějí prodat za hodně. Ale do pár měsíců už budou ty poklesy znatelné. Samozřejmě vždy záleží na konkrétních nemovitostech, cenová dynamika zkrátka není pro celý trh stejná ...

 20. Znatelné poklesy???

  Nesmysl, to by se po ČR musela poflakovat armáda řemeslníků bez práce. Pozemky taky zrovna nezlevňují spíš naopak.
  Opravuji si starý dům , něco zvládnu sám, ale když pak hledám instalatéra,elektrikáře, pokrývače a tak dále je to problém, čas mají za rok nebo za 2 jak jsou zavalený prací.
  O ceně se bavit ani nebudu je to palba, když udělají rozpočet. A to je situace na vesnici a ve městě? to musí být ještě horší a to se bavím o řemeslnících ne o Ukrajincích co umějí 20 řemesel bídné kvality.

  Další věc stavební materiál
  jenom takový příklad aby se to dobře počítalo
  v roce 2017 jsem koupil materiál na stavbu za 100,-
  Letos 2018 už jsem zaplatil o 15% víc takže 115,-
  dodavatel mne už oznamovat že v roce 2019 bude opět 10 až 15% zdražení takže přes 132,-

  Jestli bude nějaké zlevnění nemovitostí tak to bude záležet na prodávajícím, jak nutně potřebuje peníze, pokud nebude pospíchat s prodejem tak výraznější zlevnění se konat nebude - ani u Prahy.

  Pokud bude v ČR recese tak nemovitosti spadnou max o 20% víc ani omylem.

  Jsem řemeslník a už teď dostávám nabídky zaměstnání nástupní mzda 50000,- měsíčně. Škoda že jsem nemocný, musel jsem odmítnout.

 21. Sleduji dlouhodobě, byty pokles žádný, ale starší domy před rekonstrukcí pokles mají (záleží samozřejmě na lokalitě), ale kdo chce prodat, tak už musí s cenou dolů, do toho změna u hypoték, takže určitě začíná trh v některých oblastech výrazně ochlazovat

 22. Citace Původně odeslal sirup Zobrazit příspěvek
  ceny bytu klesat nebudou je jich malo a nema na to vliv ani zprisneni hypotek, budou si drzet cenu....RD taky klesat nebudou...je jich malo, starsi domy okolo 2-3mil jsou žadane a je jich malo tak samo jako domu za 4-6mil.tech je malo a taky se prodavaji. Nic tedy v nejblizsi dobe klesat nebude. Nabidku sleduji cca 13let v regionu Moravsko slezsko -Olomoucko - jak bytu tak domu. Znamy ted prodaval dum za 6,9mil, 8let stary, na tu dobu nejkvalitnejsi materiály, velky s jezirkem a prodal za mesic, domy za 2-2,5mil jsou v nabidce tyden 14dni max a zmizi---prodane. Poptávka je aktuálne zatím vetsi nez nabídka i to je jeden z duvodu proc se nic slevnovat nebude.
  Bytu je samozrejme dost, to jsou kecy developeru a realitaku. Vloni v zari bylo na srealitach nabidce Praha byty 5400bytu k prodeji. Ted jich tam je pres 6500bytu. Nemusi to byt jedinecne byty, nektere byty v inzerci mohou byt samozrejme vicekrat. Praha 1 klesat na cene asi moc nebude, ale na Jiznaku, aby stal byt panelak 3+1 4 mega je blbost, ktere nema zadne ekonomicke opodstatneni. Hypotekari vystrizlivy, az jim banky daji za 2-3roky urok 5-6% rocne. Tak jak sly byty za 3 roky v Praze o 40% nahoru. Mohou jit v dobe krize o 40% klidne dolu za 3roky. A krize urcite prijde, ted jde o to jen kdy.
  Poptavka po nemovitostech i prodeje je ted vyrazne nizsi v regionu Praha, Praha vychod o 50-60% co mam info od nekolika realitaku.
  Lidi, kteri bezne dostali hypo na 3-4 mega, ted dostanou hypo na 1,2 milionu. To je sakra rozdil.

  ---------- Příspěvek doplněn 29.11.2018 v 23:18 ----------

  Citace Původně odeslal Krumpolec Zobrazit příspěvek
  Znatelné poklesy???

  Nesmysl, to by se po ČR musela poflakovat armáda řemeslníků bez práce. Pozemky taky zrovna nezlevňují spíš naopak.
  Opravuji si starý dům , něco zvládnu sám, ale když pak hledám instalatéra,elektrikáře, pokrývače a tak dále je to problém, čas mají za rok nebo za 2 jak jsou zavalený prací.
  O ceně se bavit ani nebudu je to palba, když udělají rozpočet. A to je situace na vesnici a ve městě? to musí být ještě horší a to se bavím o řemeslnících ne o Ukrajincích co umějí 20 řemesel bídné kvality.

  Další věc stavební materiál
  jenom takový příklad aby se to dobře počítalo
  v roce 2017 jsem koupil materiál na stavbu za 100,-
  Letos 2018 už jsem zaplatil o 15% víc takže 115,-
  dodavatel mne už oznamovat že v roce 2019 bude opět 10 až 15% zdražení takže přes 132,-

  Jestli bude nějaké zlevnění nemovitostí tak to bude záležet na prodávajícím, jak nutně potřebuje peníze, pokud nebude pospíchat s prodejem tak výraznější zlevnění se konat nebude - ani u Prahy.

  Pokud bude v ČR recese tak nemovitosti spadnou max o 20% víc ani omylem.

  Jsem řemeslník a už teď dostávám nabídky zaměstnání nástupní mzda 50000,- měsíčně. Škoda že jsem nemocný, musel jsem odmítnout.
  Kdyz byla drive krize, tak nemovitosti co jsem mel v portfoliu pravda v horsi lokalite o 50-60% dolu.

 23. Citace Původně odeslal anymuss Zobrazit příspěvek
  Tak z dlouhodobého pohledu 50 a více let, budou nemovitosti vždy růst, ale samozřejmě budou zde tzv. propady, kdy prostě nemovitosti cenově klesnou. Trh sleduji už několik let a aktuálně do konce září byl nejlepší čas pro prodej a naopak nejhorší čas pro nákup. Poslední dva až tři roky nemovitosti rostly a tento rok dosáhly svého možného maxima. Tento rok byl nejlepší pro prodej a naopak nejhorší pro nákup. Aktuálně jsou všechny nemovitost, pozemky, domy, byty předraženy o 15-25 %.
  Stejně jako jsem odhadl pokles cen bitcoinu a virtuálních měn, tak odhadnu i tohle. Naopak krize přinese možnosti růstu virtuálních měn, protože lidi budou stahovat peníze z nemovitostí a akcií a budou to pumpovat do virtuální měny/zlata, jejichž cena naopak poroste.

  Veškeré údaje, grafy i statistiky ukazují, že jsme otevřeli dveře návštěvě jménem Krize a koukáme do dáli, jak moc velký průser to bude a kolik nás tahle návštěv bude stát.
  stahovat penize z nemovitosti? ...neznam nikoho kdo by prodaval dum, byt jen aby koupil virtualni menu nebo zlato natoz v dobe krize!! a neudelal bych to ani ja...pokud bude nejaka krize tak ti co se budou zbavovat domu ci bytu jelikoz nemaji na splaceni, provoz tak takto hloupe "investovat" opravdu nebudou...ti budou radi ze umori par dluhu a budou mit na mensi byt a jidlo....a ti co penize maji a maji nekolik nemovitosti se jich zbavovat pod cenou nebudou aby si za to koupili neco virtualniho :-) ..nemaji potrebu......znam lidi co maji 5 mil, 20 ale i 100milionu ale nikdo z nich co vím neinvestuje do virt. men a zlata...nato jsou az moc chytri a neni to jen o tom ze si vazi vydelanych penez jen proste ty penize umi lepe(v jakekoliv dobe) otocit nez umrtvit ve zlate nebo v nejiste virt.mene....takto to nefunguje.

 24. anonymuss:

  Proč si myslíš, že cena virtuálních měn poroste? Spíš bych se přikláněl k tomu, že cena o něco stoupne u komodit jako je zlato nebo stříbro.

 25. Citace Původně odeslal sirup Zobrazit příspěvek
  stahovat penize z nemovitosti? ...neznam nikoho kdo by prodaval dum, byt jen aby koupil virtualni menu nebo zlato natoz v dobe krize!! a neudelal bych to ani ja...pokud bude nejaka krize tak ti co se budou zbavovat domu ci bytu jelikoz nemaji na splaceni, provoz tak takto hloupe "investovat" opravdu nebudou...ti budou radi ze umori par dluhu a budou mit na mensi byt a jidlo....a ti co penize maji a maji nekolik nemovitosti se jich zbavovat pod cenou nebudou aby si za to koupili neco virtualniho :-) ..nemaji potrebu......znam lidi co maji 5 mil, 20 ale i 100milionu ale nikdo z nich co vím neinvestuje do virt. men a zlata...nato jsou az moc chytri a neni to jen o tom ze si vazi vydelanych penez jen proste ty penize umi lepe(v jakekoliv dobe) otocit nez umrtvit ve zlate nebo v nejiste virt.mene....takto to nefunguje.
  Napsal jsem to trošku špatně, peníze, které by mohli investovat do nemovitostí, akcií, investují do jiných komodit, protože nemovitosti, prostě budou logicky při poklesu několika desítek procent v době krize, neefektivní investicí. Lidi, primárně v západní Evropě se budou snažit peníze co nejrychleji přeinvestovat, do stabilnější investic a ano virtuální měny budou jednou z nich, protože to prostě pofrčí nahoru, stejně jako tomu bylo v předchozích letech. Ano virtuální měny jsou nestabílní, ale nabízí nejlepší zhodnocení a hlavně rychlé zhodnocení a kdo to sleduje déle a umí se v tom orientovat, mohl otočit nemalé peníze. A pokud píšete takové kraviny, tak moc lidí, které mají miliony evidentně neznáte. Moc jste nepochopil, co jsem napsal. Psal jsem, že se spousta lidí dostane do neschopnosti splácet a tím pádem se na trhu objeví spousty nemovitostí, které způsobí obrovskou nabídku, na místě, kde nebude poptávky, říká se tomu realitní kolaps. Tyhle lidi, jak říkáte budou rádi, když si seženou někde podnájem, takže naopak budou stoupat ceny pronájmů bytů. :) Ceny pronájmů bytů budou stoupat neustále z dlouhodobého hlediska, ale v době krize to bude několikanásobné zvýšení, protože bude obrovská poptávka...

  Osobně znám několik lidí, kteří mají zainvestované miliony ve virtuální měně, dokonce mají i obrovské těžící farmy a nezdá se mi, že by jim investice nefungovala. On není jenom bitcoin. :) Investiční portfolio může být jakékoliv, osobně mi příjde nejzajímavější investování do firem a startup projektů, které jsou mnohem efektivnější, než třeba zlato atd. Do zlata se investuje v době, kdy jde všechno do kopru, hrozí totální kolaps, pokles hodnoty měny jinak je zbytečné. Stejně tak máte rizikové akcie, nebo rizikovou koupi třeba stavební parcelu, kde zjistíte, že není třeba voda, že je chráněna ekologickou, nebo archeologickou vyhláškou, že lze postavit jen určitý typ budovy atd. každá investice je riziková, neznám vyjímku. Poslední trend, který sleduji je ten, že se koupí louka blízko malého města, předělá se na stavební parcely a co původně stálo 50 Kč/m2, po převedení na stavební parcely, se prodává za 600-1 500 Kč/m2, takhle se vydělávají prachy. Stejně tak, můžete koupit parcelu v pěkné lokalitě, o rok později se tam nastěhují kolem Indové a je neprodejná...Ale přes všechny tyto poklesy a výkyvy nemovitosti samozřejmě porostou na ceně a nejvíce porostou stavební parcely a pak hlavně pole, louky.

  Lidi si myslí, že si koupí byt, pozemek nebo domek, jako investici a že je hotovo a vyděláno, samozřejmě takhle jednoduché to není.
  Navíc, každý správný investor má bohaté portfolio, kde má své peníze uloženy, tak aby se pokrylo riziko. Kupoval jsem třeba parcelu, kde se chystala výstavba několika domů, koupil jsem v době krize ilustrativní příklad stavební pozemek 1000 m2 za 500 000 Kč a po skončení krize prodával za 1 500 000 Kč, což byl rozdíl cca 5 let. Já si myslím, že super zhodnocení.


  Krumpolec
  Pletete si jablka a hrušky dohromady. :) Vím, jak to myslíte, ale cena materiálu nemá vliv na pokles nebo růst ceny nemovitostí, má ale mírný. To co, se děje teďka, je umělé navýšení cen nemovitostí, které takovou hodnotu nemají.V Praze je hodně způsobeno s investici od subjektů ze zahraničí, které investují v Praze do nemovitostí a tím uměle navyšují ceny. Další věc, je úmyslné opožděné vydávání stavebních povolení, které mají lhůtu i několik let. Komu to asi vyhovuje? Komu bude vyhovovat, že Babiš postaví centrum pro úředníky a uvolní tak státní budovy pro investice? Celkové navýšení cen nemovitostí, bylo způsobeno růstem ekonomiky, růstem platů a pocitem lidí, že se mohu bezpečně zadlužit, aniž by koukali co to udělá za deset let a tím, že ČNB uvolnila do ekonomiky obrovské množství peněz, snížila úroky, tím pádem banky mohli půjčovat každému, kdo si vydělal pár zlaťáků, to vedlo k tomu, že si každý druhý koupil byt, nebo dům na který prostě nemá a nemá na něj odpovídající dlouhodobí příjem, na třeba 20 let splácení, velká poptávka vedla k umělému navýšení cen nemovitostí, (prodejci a realitky začali radikálně zdražovat, protože vycítili, že lidi mají prachy), které aktuálně narazili na svůj pomyslný strop. Jak je známo, nic neroste věčně, ani ekonomika a co jde prudce nahoru, jde také prudce dolů, to je prostě evoluce ekonomiky...


 26. Citace Původně odeslal qub1n Zobrazit příspěvek
  Je něco podobného na pozemnky a baráky?

 27. Citace Původně odeslal Bogdan Zobrazit příspěvek
  Je něco podobného na pozemnky a baráky?
  Jsou to data jen z jeho inzerce, takže k ničemu.

 28. Citace Původně odeslal MarvinDela Zobrazit příspěvek
  Jsou to data jen z jeho inzerce, takže k ničemu.
  Kurňa. Něco takového vidět např. z srealit by bylo docela zajímave.

 29. Citace Původně odeslal Bogdan Zobrazit příspěvek
  Kurňa. Něco takového vidět např. z srealit by bylo docela zajímave.
  Taky jsem se zaradoval,dokud jsem si to nepřečetl :)

 30. Citace Původně odeslal Bogdan Zobrazit příspěvek
  Kurňa. Něco takového vidět např. z srealit by bylo docela zajímave.
  Na sreality.cz by to bylo super a kdyby to bylo ještě i s absolutními hodnotami. To by hodně nasralo weby jako je cenová mapa. org. aj. , které maj snad reklamu na každém větším realitním článku v dané kategorii na netu.

Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Hostujeme u Server powered by TELE3