Prodej projektu Duchod.cz - SLEVA
Zobrazují se odpovědi 1 až 9 z 9

Jakou platformu pro eshop se 100-200tis. produkty?

 1. Máte prosím někdo zkušenosti s provozem eshopu, který má 100-200tis. produktů?
  Jak asi správně odhadujete, jde nám o RYCHLOST a plynulost backendu i frontendu při tomto množství produktů.
  Většina běžných krabicových řešení se velmi zpomalí při 20tis. produktech. Ale určitě existuje platforma, která je dobře optimalizovaná i na větší množství produktů.
  Nechceme eshop na míru. Věříme , že existuje "krabicové" řešení i pro naše zamýšlené množství produktů.
  Děkuji předem všem za tipy.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. krabicové řešení je důsledkem toho, že více lidí/firem chce to stejné, poptávku po 100t+ produktech na eshopu vidím ojediněle, zpravidla se jedná o nějakou speciálku typu náhradní díly na auta, eletronické či strojní součástky nebo to je součástí backendu servisu. Takové množství zboží s sebou nese potřebuji jinak řešit navigaci, vyhledávání a správu, tady právě naráží většina řešení a znamená to daleko vyšší investice než pro produkt na tisíce položek.

  Udržet v provozu frontend není tak velký problém, na db se přidají indexy a lépe se optimalizuje paměť a cpu vlákna, odstraní se moduly, která dělají práci nevhodně, zruší se statistické moduly nebo se přepíšou na sql. Problém ale bude s administrací, importy a exporty, kde již standardní mechanismy přes csv, excel vzhledem k velikosti nedostačují a musí se začít používat sloužitější technologie. Stejně tak narazíš na problémy s množství obrázků a náhledů, opět je to nutné řešit složitěji, aby to fungovalo.

  Nevím o žádném řešení, které by šlo rovnou použít a tohle umožňovala, existují backendy pro eshop od SAPu, Oraclu, které to umí a nabízejí, ale to jsou věci cenově astronomické (spousty mio ročně).

  Jaký máš rozpočet? O jaký sortiment a cílovku se jedná?

 4. Jedná se o produkty pro koncové zákazníky. Doplňky s různými vzory a designy. Rozpočet přizpůsobím vhodnému řešení..

 5. Asi bych doporučoval vlastní systém. Tedy nechat si něco postavit na míru. My máme v nabídce na jednom eshopu cca. 4 000 000 produktů, které se denně aktualizují. A je to celkem "masakr". Systém je osekán na základ a nepracuje se tam s žádnými specialitkami. Rozhodně bych to nepouštěl do Magenta, Presty atd.. Tedy do těch jejich free verzí.

  100 - 200 tis produktů mi nepřijde moc. To by měli běžně nabízené krabicové systémy snad zvládat levou zadní. Tedy měli, ale skutečnost může být jiná.. :-)

 6. Mohu se zeptat na obor se 4M produkty? Kolik z toho portfolia prodate?

 7. Samozřejmě můžete.. :-) Jde o knihy. Procento počtu prodaných knih z toho množství se dá opravdu velmi těžko určit, ale určitě není veliké.
  Každý den stovky knih zmizí (vyprodají se celosvětově a nedotiskují se), stovky zase naskočí.
  Určitě bychom byli rádi za menší množství, vzhledem k nárokům na databázi atd.., ale těžko můžete cokoliv vyřadit, když nevíte co přesně bude kdo chtít. Můžete maximálně sledovat ty nej a s těmi pracovat. Aktivních produktů je okolo 800000. Zbytek různé tisky na zakázku (knihovnám, úřadům, lékařům atd..). Jsou zde i knihy, které prodáte tak max. 1x za pár let. Ale vyřadit jí nemůžete. Určití lidé z nich studují a hledají je u nás. Kniha stojí třeba i 50.000 Kč a více.

  Množství je to smrtící a přiznávám, že se s tím těžce pracuje, ale zase to má své skryté výhody.. :-)
  Třeba, že denně vidíte novinky knižního trhu a můžete po večerech číst, nebo se z knih učit jak se provádějí operace atd. ..:-)
  Z Vašeho oboru nám chodí také celkem zajímavé knihy o parfémech, o jejich přípravě...

  Samozřejmě skladem nikdo na světě toto množství kompletně nemá a ani nemůže.
  Takže funguje logistika všech distribucí a přepravky mezi nakladateli jsou celkem vytěžovány.
  Asi si to dovedete představit.


  Citace Původně odeslal Radek O. Zobrazit příspěvek
  Mohu se zeptat na obor se 4M produkty? Kolik z toho portfolia prodate?

 8. diky oc za info, zase jsem chytrejsi jak to chodi jinde :)

 9. "Kniha stojí třeba i 50.000 Kč a více." - mozes dat nejaky priklad?


Hostujeme u Server powered by TELE3