Jen tento týden: Každému Webtržníkovi 1 000 Kč na publikaci článků a napsání textů s garancí 5 000 Kč na PlaCla.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 8 z 8

Jaký software použít - motion design, animace postaviček

 1. Dobrý večer,

  jsem provozovatel magazínů a v poslední době jsem přemýšlel, jak je zdokonalit a posunout je tak dopředu. Dostal jsem nápad, jen bych se chtěl zeptat zkušenějších, zda se to dá naučít svépomocí a jaké jsou nejlepší zdroje? Viděl jsem na Youtube různé animace (příklady ZDE, ZDE, ZDE) a zajímalo by mě, jaký program je na to nejlepší a kde se lze naučít tyto animace? Vím, že to bude stát spoustu tvrdé práce a dřiny, ale konec konců, co dneska nestojí? :-)

  Za každý tip budu vděčný.
  S pozdravem váš milovaný LifeFor :D

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Ta videa co jsi postnul, jsou hodně promakaná, bude ti asi trvat roky (podle píle), než něco takového dáš. Ale začít můžeš třeba ve 2D, pak postupně do 3D. Animovat jde v Blenderu třeba, ten je zdarma. a kurzy jde najít na Youtube, případně za 10 dolarů poměrně obsáhlé tutoriály v angličtině na Udemy a nebo taky na 3D Buzz. Českých tutoriálů mnoho není.

 4. Citace Původně odeslal Tomáš Maňhal Zobrazit příspěvek
  Ta videa co jsi postnul, jsou hodně promakaná, bude ti asi trvat roky (podle píle), než něco takového dáš. Ale začít můžeš třeba ve 2D, pak postupně do 3D. Animovat jde v Blenderu třeba, ten je zdarma. a kurzy jde najít na Youtube, případně za 10 dolarů poměrně obsáhlé tutoriály v angličtině na Udemy a nebo taky na 3D Buzz. Českých tutoriálů mnoho není.
  Dobře, děkuji za reakci :-)

 5. Tato videa tvoří lidé, kteří se modelování a animaci začali věnovat ve velmi brzkém věku a po pěti až deseti letech jsou schopni tvořit takovéto animace. K vytváření se používá řada programů (Maya, 3D Studio Max, Cinema 4D atd). Je potřeba se ale naučit mnoho věcí od modelování, přes texturování a animaci, až po nasvětlování, střih a komponování. Je to opravdu běh na hooodně dlouhou trať, kdy je nutné obrnit se trpělivostí. Zdrojů k výuce je dost (např. Lynda.com, videa na YouTube atd.)

 6. Citace Původně odeslal Aveso Zobrazit příspěvek
  Tato videa tvoří lidé, kteří se modelování a animaci začali věnovat ve velmi brzkém věku a po pěti až deseti letech jsou schopni tvořit takovéto animace. K vytváření se používá řada programů (Maya, 3D Studio Max, Cinema 4D atd). Je potřeba se ale naučit mnoho věcí od modelování, přes texturování a animaci, až po nasvětlování, střih a komponování. Je to opravdu běh na hooodně dlouhou trať, kdy je nutné obrnit se trpělivostí. Zdrojů k výuce je dost (např. Lynda.com, videa na YouTube atd.)
  Rozumím. :)

 7. To sa ti kamarat neoplatí... Musel by si vela chleba zjest, aby si mohol tvorit taketo veci

 8. Citace Původně odeslal matusy Zobrazit příspěvek
  To sa ti kamarat neoplatí... Musel by si vela chleba zjest, aby si mohol tvorit taketo veci
  Já bych ho neshazoval. Přecejen profíci se to taky museli někde naučit, věnovat tomu čas a tak dále :-)

 9. Citace Původně odeslal Tomáš Maňhal Zobrazit příspěvek
  Já bych ho neshazoval. Přecejen profíci se to taky museli někde naučit, věnovat tomu čas a tak dále :-)
  nj, máš recht, ale je s tým hromada jebania. Pracujúci človek na riadne vyskillovanie nemá čas...

  Ale aby sa nepovedalo....
  Photoshop na textúry a na modely a animáciu jeden z už vyššie vymenovaných 3D programov. Na postprodukciu After Effect.

  Zdarma je tu na 3D - Blender a na textúry - Gimp

  Potrebuješ silný stroj, neskôr aj renderfarmu (výpočet scén trvá príliš dlho. Renderfarma vypočítava scény, ktoré by si s bežným železom vypočítaval aj niekoľko mesiacov)

  Nepoužívaj veľa polygonov... na lowpoly sa naučíš prakticky všetko.

  Na inšpiráciu odporúčam humanart.cz
  Sú tam neskutočný borci... svetové špičky v obore.

Hostujeme u Server powered by TELE3