Programování a vývoj, spolupráce v enginu Construct
Zobrazují se odpovědi 1 až 6 z 6

Dluhopisy - riziko

 1. Ahoj, začínám přemýšlet, kam investovat peníze, a myslel jsem, že dluhopisy bývají dlouhodobě dobrou investicí s poměrně malým rizikem. Ale narazil jsem na server, který se tématu podrobně věnuje a zjišťuji, že i zde řádí tzv. finanční šmejdi, kteří dost často okradou investory a pak z toho vlastně vyváznou bez úhony. Viz https://www.rizikovedluhopisy.cz/cat...nancni-smejdi/
  A tak se chci zeptat, jestli s tím máte sami zkušenosti, případně jeslti doporučíte nějaké firmy, které nabízí slušný úrok ale jsou solidní? A naopak pokud máte zkušenost přímo s nějakým "šmejdem", budu rád za každou odpověď. Děkuji a přeji fajn den, Tomáš

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. tady můžou spamovat jen dlouholetí členové fora

 4. Pokud jde o p2p nebo p2b lending, tak osobní zkušenost mám s už omýlanými Zonkami a pak Fundliftem. U prvního zmíněného něco točím už 2-3 roky a u druhého něco přes rok. Zatím bez problémů.

 5. Kazda myslenka se da vyuzit i zneuzit, ze pane Krupo :) , je ale pravdou, ze se vyrojilo spoustu fake emisi dluhopisu, ktere s velkou pravdepodobnosti vraceny nebudou .

 6. Cuprumov:
  O Fundliftu jsem přemýšlel. Pokud bys to měl hodnotit jako ve škole - jaké by od tebe dostali hodnocení?

 7. Citace Původně odeslal voduk Zobrazit příspěvek
  Cuprumov:
  O Fundliftu jsem přemýšlel. Pokud bys to měl hodnotit jako ve škole - jaké by od tebe dostali hodnocení?
  Vlastním skrze ně pár minibondů. Ještě ani jeden nevypršel, resp. neskončila splatnost.

  Co se týká přehlednosti, apod. je to super, ke všemu jsou informace, když něčemu nerozumíš, napíšeš na support poradí ti. Když tě zajímá něco k projektu, napíšeš do diskuze a odpoví ti člověk z dané firmy, co shání peníze apod. V tomto je to podle mě super.

  Záleží jaký máš kapitál, pro někoho může být odrazující minimální investice 5 tisíc korun do jednoho papíru (nevím, jestli se to nesnižovalo). Takže pokud chceš diverzifikovat, je třeba dost peněz.

  Jinak, co se mi možná nejvíce líbí, ale zatím jsem neměl možnost vyzkoušet je konvertibilita investičního certifikátu za podíl ve firmě. To je podle mě vynikající věc. Určitě je to právně ošetřené a nemůže to udělat každý, kdo koupí za 5 tisíc, ale podle mě je tam prostor pro řekněme střední třídu investorů, co už mají zajímavější kapitál, ale ještě ne tolik, aby dokázali koupit třeba celou malou/střední společnost.

Hostujeme u Server powered by TELE3